Hasiči z Jílové zachránili koně

20. 7. 2011 HZS STČ Autor fotek: ppor. Bc. Miroslav Český

Dvě hodiny trvala záchrana koně, který spadl do jímky plné vody v Jílové u Prahy – Radlíku na okrese Praha-západ. Na místě zasahovali hasiči ze stanice HZS Jílové a Říčany.

Požáry.cz19. července 2011 těsně před pátou hodinou ranní byl na tísňovou linku 112 nahlášen pád koně do špatně zabezpečené jímky plné vody na pozemku bývalého zahradnictví v Radlíku. Na místo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje vyslalo hasiče ze stanice HZS Jílové, kteří se nejdříve pustili do odčerpání vody třemi kalovými čerpadly a poté začali upravovat přístupovou cestu pro automobilový jeřáb na pozemek a k jímce.

Kůň, jemuž z vody koukala jen hlava, byl v péči veterináře. V 7 hodin se hasičům podařilo koně z nechtěného zajetí úspěšně dostat.

Článek je převzat ze serveru Požáry.cz: Hasiči z Jílové zachránili koně

Kůň v jímce

Podobné články
Český rozhlas

Koně, kteří kvůli věku už nemohou podávat výkony, nebo ke kterým se jejich majitelé chovají krutě. Takoví jsou obyvatelé koňského domova důchodců…

Pan Oskar Sněhota (59) nejstarší je osminásobným mistrem republiky v orbě s koňmi. Osmkrát vyhrál mezi kočími prestižní Soutěž o ruchadlo bratranců…