Hasiči z Jílové zachránili koně

20. 7. 2011 HZS STČ Autor fotek: ppor. Bc. Miroslav Český

Dvě hodiny trvala záchrana koně, který spadl do jímky plné vody v Jílové u Prahy – Radlíku na okrese Praha-západ. Na místě zasahovali hasiči ze stanice HZS Jílové a Říčany.

Požáry.cz19. července 2011 těsně před pátou hodinou ranní byl na tísňovou linku 112 nahlášen pád koně do špatně zabezpečené jímky plné vody na pozemku bývalého zahradnictví v Radlíku. Na místo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje vyslalo hasiče ze stanice HZS Jílové, kteří se nejdříve pustili do odčerpání vody třemi kalovými čerpadly a poté začali upravovat přístupovou cestu pro automobilový jeřáb na pozemek a k jímce.

Kůň, jemuž z vody koukala jen hlava, byl v péči veterináře. V 7 hodin se hasičům podařilo koně z nechtěného zajetí úspěšně dostat.

Článek je převzat ze serveru Požáry.cz: Hasiči z Jílové zachránili koně

Kůň v jímce

Podobné články
Idnes.cz

Dvouleté opravy na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou za 100 milionů korun se blíží k závěru. Opravená konírna, jízdárna a kočárovna i nová…

BRNO, ZNOJMO – Policisté na jižní Moravě se zaměřují na kontroly zazimovaných rekreačních chat. Vzhledem k mnohdy špatně přístupnému terénu do akcí…