Navštívili jsme za Vás... JK Bohuslavice

18. 10. 2001 Vladimíra Cermanová Autor fotek: Vladimíra Cermanová

Tentokrát jsme se zajeli podívat do JK Bohuslavice, kousek od Hradce Králové.

Jezdecký klub byl založen rodinou Kosařových v roce 1994. Do povědomí jezdecké veřejnosti se zapsal především pořádáním závodů kočárových spřežení (ve spolupráci s SK Sokol Lipiny).

 

Jejich hlavní náplní je kompletní soutěž jedno, dvoj a čtyřspřeží, doplněná sedlovými disciplinami - parkury a drezurami. Jak letos, tak i v příštím roce se zde bude konat i MČR A 1, 2, 4.

 

Dnes má JK 10 členů a 6 koní. Astrid, jedna ze zakládajících klisen (1985 - 2001, po Obvod) dala za svůj život 11 (!) hříbat. Nicméně zřejmě nejúspěšnějším odchovem byly zatím Rebeka s Révou. Obě klisny pečlivě připravovala paní Jana Kosařová do drezurních soutěží. Výsledky se dostavily v podobě letošní kvalifikace a účasti na drezurním finále KMK v Pardubicích, když Réva (Rajka po Furioso XXXVIII-36 x 425 Libero-69) obsadila 4. místo v 5tiletých a Rebeka (Rajka x Almhirt Chlumecký) se stala vítězkou 6tiletých. Nadějná Réva, mj. i vítězka 3letých klisen NSCHK a účastnice celostátního finále 1999 je v současné době nabídnuta k prodeji.

Hlavní tíha veškeré jezdecké práce leží na bedrech mladé paní Jany Kosařové, a tak jsme se jí zeptali na její plány pro příští rok: "Začínám pracovat s mladou Alfou, ráda bych ji připravila na zkoušky 3letých klisen. Rebeka bude chodit drezurní soutěže st. L a S, bohužel mi už nezbyde čas na Révu."

S koňmi a lidmi z bohuslavického jezdeckého klubu se poslední roky potkáváme na drezurních obdélnících i soustředěních. Obdivujeme obrovský kus práce, který za těch pár let odvedli a přáli bychom si víc tak skromných, poctivých a pracovitých lidí kolem koní a nejen tam.

Podobné články
V dámském sedu.

Sobota 21. května: v areálu JS Hobit Domašov u Jitky Bednářové Smíškové se třepetají vlajky s různými erby, pod rukama alchymisty to bublá, barevně…

I když ke kovbojovi mám hodně daleko, otestovat si schopnosti a důvěru svého koně v trochu extrémních podmínkách mě lákalo už dlouho a prázdniny k…