Z Dámského dne ve Slatiňanech

22. 8. 2013 M. Vaněčková Autor fotek: Jan Kameník, Šárka Veinhauerová

I přesto, že se dne 10. srpna 2013 sešlo ve Slatiňanech více společenských akcí - přednáška Ing. Lenky Gotthardové ve Švýcárně a Dámský den - byla návštěvnost na Dámském dni hojná. Počasí pořadatelům i návštěvníkům přálo a v krásném prostředí zámeckého parku jako bychom se vrátili do minulosti.

Diváci mohli zhlédnout šest soutěží krásných dam v sedlech starokladrubských, teplokrevných a fríských koní. Mezi disciplíny patřila jízda zručnosti, volná drezurní sestava Kür, šampaňská výzva, drezura stupně L, Pas de deux a jízda elegance. Doprovodným programem byla ukázka drezury stupně T v podání Ivy Hejlové a tandem kladrubských vraníků pod vedením Martina Hejla.

*V drezuře stupně L se jako první umístila Michaela Flégrová s koněm Sacramoso Pavia VI - 17 reprezentující NH Kladruby nad Labem. Na druhém místě v téže disciplíně se umístila Pavla Kašparová s koněm Favory Roma XXI - 27 (NH Kladruby nad Labem) a třetí místo bylo obsazeno Fränkelovou Karolínou s koněm Fabian van de Pluum reprezentující o. s. Dámy v sedle.

V jízdě zručnosti nejrychlejší čas patřil Pavle Placákové s koněm Florida z JS Maroušek Myslín, o. s., hned za ní se umístila Michaela Flégrová (NH Kladruby nad Labem) se stejným koněm jako v první disciplíně a třetí místo zaujala Pavla Kašparová (NH Kladruby nad Labem).

*Třetí soutěží byla šampaňská výzva a nejplnější pohárek přes překážky donesla Pavla Placáková s koněm Florida (JS Maroušek Myslín o. s.)

V další disciplíně Kür, což je volná sestava s hudebním doprovodem, odborná porota dospěla k názoru, že první místo si zasloužila Ing. Katka Neumannová s koněm Solo Siria XXIX (NH Kladruby nad Labem), druhé místo obsadila Karolína Fränkelová s Fabian van de Pluum z o. s. Dámy v sedle a třetí místo získala Pavla Kašparová s Favory Roma XXI - 27 (NH Kladruby nad Labem).

Předposlední disciplínou bylo Pas de Deux. Porota jako nejzdařilejší zhodnotila výkon Ivany Novákové s koněm Čiko (o. s. Dámy v sedle) a Pavly Placákové s koněm Florida (JS Maroušek Myslín o. s.). Druhé místo získala Pavla Kašparová s Danuší Petránkovou (NH Kladruby nad Labem) a třetí místo v této soutěži patřila dvojici Iva Hejlová a Michaela Flégrová reprezentující také NH Kladruby nad Labem.

Závěrem sobotního klání dámy předvedly eleganci a soutěživost, když bojovaly o první místo. Po souboji Ivany Novákové s koněm Čiko (o. s. Dámy v sedle) a Kateřiny Neumannové s koněm Solo Siria XXIX (NH Kladruby nad Labem), porota rozhodla, že první místo získá Ivana Nováková, na druhém místě se umístila již zmiňovaná Ing. Kateřina Neumannová a třetí v pořadí Pavla Kašparová s koněm Favory Roma XXI - 27 (NH Kladruby nad Labem). Pořadatelům i zúčastněným děkujeme.

*

Další velmi zdařilé fotografie od Šárky Veinhauerové z Dámského dne najdete pod tímto odkazem: Dámský den ve Slatiňanech.

Podobné články

XIII. Mistrovství ČR jízdy v dámském sedle, které pořádá zájmový spolek Dámy v sedle, se bude konat v sobotu 22. června 2024 v zahradách zámku…

Druhá srpnová neděle patřila v Hřebčíně Slatiňany Dámskému dni.