Dámy na zámku se v červnu sejdou již potřetí

16. 5. 2009 Karolína Fränkelová Autor fotek: Magdaléna Straková

Již po třetí se – doslovně - otevřou brány St. zámku Mnichovo Hradiště ženám a dívkám, vyznávajícím jízdu na koni v bočním sedu. Stane se tak při III. Mistrovství ČR jízdy v dámském sedle 20. – 21. června 2009.

Vítězka Jízdy elegance na MČR DS 2008 Karolína Fränkelová a fríský hřebec Melis.

Johana Moutelíková s Romeem obsadila v roce 2008 první místo v Jízdě zručnosti
a třetí byla v Jízdě elegance.

Díky vstřícnosti správy zámku se i třetí ročník dámského klání uskuteční přímo v malebném prostředí zámeckého anglického parku.  V loňském roce se na startovní listině sešlo celkem dvaadvacet startovních dvojic v rámci sedmi soutěží, tři závodnice přijely z Polska. Diváci mohli shlédnout plejádu plemen koní od nejhojněji zastoupeného ČT, fríse, lipicána a velkopolského koně. Jízda elegance a finálový kür zaujal širokým spektrem kostýmů od gotiky po současnost, a to včetně živého doplňku v podobě dravce. Adrenalinovou záležitostí se stal pokus o stanovení rekordu ve skoku v DS v rámci nedělní mini-maxi, při kterém bylo překonáno dvojbradlí 145 cm vysoké. Českou rekordmankou se stala Lucie Krahulcová Hřebejková v sedle plemeníka Landruf 18.

Co vás čeká letos?

Kvalifikační kola mistrovské soutěže proběhnou společně s divácky nejatraktivnější jízdou elegance v sobotu 20.  června. Slavnostní zahájení  je plánováno na desátou hodinu. Již tradičně přiveze rozhodčí na kolbiště spřežení z jihomoravských Uhřic, tentokrát však kočár nepotáhnou fríští koně, ale pár hnědých lipicánů.

Na neděli 21. června jsou pro návštěvníky přichystány hned dvě oblíbené soutěže. Mini-maxi, při kterém se pokusíme překonat oficiální rekord ve skoku v dámském sedle. Druhou soutěží je jízda zručnosti, při které dámy musí prokázat svou obratnost a ovladatelnost koně pod dámským sedlem. Loni o vítězce rozhodlo házení kroužků na cíl, ale co si pořadatelé připravili letos, zůstává zatím tajemstvím. Vyvrcholením neděle budou finálové soutěže Mistrovství ČR v drezúře a parkuru.

V doprovodném programu se diváci seznámí se základy sokolnictví a v ukázce soutěže pas-de-deux nahlédnou do další disciplíny, která se běžně jezdí v zahraničí. Soutěže pro děti, ukázky spřežení a výuka tanců jsou již na MČR tradicí. Po oba dny bude otevřeno minitržiště s řemeslnými výrobky a výborné občerstvení. Vstupenky z každého dne budou slosovány a výherci si odnesou pěkné ceny.Podrobné informace o programu a vstupném
naleznete na www.damyvsedle.cz 

Těšíme se na setkání s Vámi, přijeďte nám fandit!

Vicemistryní ČR 2008 v drezuře v dámském sedle se stala Anna Reinbergerová s Westem.

Nástup finalistek Jízdy elegance.

Lucie Krahulcová Hřebejková ustanovila dne 06. 07. 08 český rekord ve skoku v DS. S plemeníkem Landrufem, zapůjčeným Zemským hřebčincem v Písku, totiž společně překonali 145 cm.

Nejúspěšnější jezdkyně roku 2008, Karolína Fränkelová, pózuje na Fabianovi van de Pluum.

Podobné články

Občanské sdružení Dámy v sedle si vás dovoluje pozvat na XI. Mistrovství České republiky v jízdě v dámském sedle, které se bude konat ve dnech 5. - 6…

I přesto, že se dne 10. srpna 2013 sešlo ve Slatiňanech více společenských akcí - přednáška Ing. Lenky Gotthardové ve Švýcárně a Dámský den - byla…