Proběhne další setkání příznivců slezského norika

13. 1. 2012 Jindřiška Svobodová Autor fotek: Archiv CRCHSN Hradčany, o.s.

Je jistě potěšující skutečností, že se zvyšuje počet chladnokrevných koní chovaných čistě z občanského zájmu, nikoliv z hospodářské důležitosti. Jednou z aktivit, které chov chladnokrevníků podporují, je i setkání slezského norika pořádané z iniciativy Centra rozvoje chovu slezského norika Hradčany, o.s.

Proč Setkání SN? Protože příznivci a chovatelé slezského norika mimo oficiální akce uznaného chovatelského sdružení ASCHK ČR chtějí zvelebovat a mít radost ze svého chovaného plemene.

Protože se jedná o chladnokrevný typ koně, obsahová náplň může být zajímavá a je zpravidla totožná se zájmy i chovatelů čmB a norika, případně jiných ojedinělých zástupců z ciziny. Jde o setkání, kde si „u cigarety“ mohou popovídat ti, kteří mají stejné zájmy a mohou si vyjít vstříc. Při setkání mohou dostat prostor držitelé hřebců k prezentaci, neboť nastupuje fenomén připouštění inseminací bez cestování. Je škoda, že pak nedostanou šanci kvalitní hřebci v zemském chovu, vniveč je připařovací plán.

Centrum rozvoje chovu slezského norika Hradčany, o.s. v sobotu 28. ledna 2012 zve majitele plemene slezský norik, ale i majitele ostatních chladnokrevných plemen a další zájemce na 3. setkání (opět) v areálu Podorlického skanzenu v Krňovicích (Třebechovice pod Orebem).

Setkání Sn v Orlických horách 2011Setkání je od 13.00 hodin. Členové o.s. jsou zproštěni hrazení vstupného, ostatní vstupné 100 Kč na osobu. Ve spolkové síni skanzenu bude zajištěna možnost občerstvení. Na programu bude přijetí nových členů.

Hlavním bodem programu je zpráva a videoprojekce o výjezdu na loňské mezinárodní závody ve Framontu v Belgii, kde se českým koním dařilo. Pořadatelem závodů byla belgická profesní organizace CECD, která věnovala českému reprezentantu v párových soutěžích videonahrávku o managementu koní v lesnictví v profesionálním provedení. Doporučujeme! Dalším velmi důležitým bodem je přednáška sedlářského mistra, přednášet se bude o výstroji na chladnokrevné koně, včetně sedel. Bude předvedena i část výstroje, možnost zakoupení, případně porady. Předností živého setkání je závěrečná diskuze, připravte si dotazy ohledně chovu, veteriny, plemenitby atd. Odpovědi budou zodpovězeny na místě, případně podle dotazů pozveme na další setkání pro chovatele odborníka z oboru. Je to služba chovatelům. Setkání slezského norika na sebe budou navazovat v průběhu roku a vyplní díru na českém hipologickém informačním poli.

Motto: Began je styl. Je to životní styl.
Centrum rozvoje chovu slezského norika Hradčany, o.s.

Podobné články

V minulém článku jsme si na chladnokrevná plemena koní posvítili z hlediska jejich temperamentu a dnes si bod po bodu probereme i další slasti a…

Šlechtitelský program a Řád plemenné knihy pro norické koně byl počátkem listopadu oficiálně poslán ke schválení na MZe ČR. Před jeho odesláním…