Národní výstava connemara pony

30. 8. 2023 Redakce Equichannel

Národní výstava plemene connemara pony a part bred connemara pony se v letošním roce bude konat 30. září ve Straškově.

V rámci letošního ročníku Národní výstavy connemara pony již budou předvedeni pouze čistokrevní connemara pony a pony s požadovaným prokazatelným podílem 25% registrované connemara krve. Na programu výstavního dne je i speciální výstavní třída open ridden, mladý vystavovatel a první ročník skokového a drezurního CACP šampionátu.

Pozvání posuzovat tuto výstavu přijali manželé Fiona a Tomás Grimes z Irska, dlouholetí chovatelé connemara pony – COPPERBEECH – z Carrowkeel.

Všechna britská původní plemena koní a pony jsou opravdu výjimečná a ojedinělá a jejich historie spletitá a zajímavá a neměla by nám tedy v našem hipologickém rozhledu uniknout. Najděte si proto čas a poznejte jeden z britských pokladů - plemeno connemara pony!

Podobné články
Chlapec na pony, 1840

Kerry bog pony, jehož původním domovem jsou rašeliniště hrabství Kerry v jihozápadním Irsku, je jedním z nejvzácnějších plemen koní světa a je malým…

ZH Písek pořádá za podpory Asociace svazů chovatelů koní České republiky a Jihočeského svazu chovatelů koní z.s. tradiční přehlídku chladnokrevných…