Jarní třídění starokladrubských koní 2023

23. 5. 2023 Tisková informace Autor fotek: Archiv NHK Zdroj: NHK

Ve dnech 16. a 17. května proběhlo v hřebčíně v Kladrubech nad Labem a ve Slatiňanech tradiční třídění starokladrubských koní.

V úterý bylo třídění zahájeno předvedením plemenných hřebců a mladých koní ve výcviku na nádvoří národního hřebčína. Následovala prohlídka plemenných klisen s hříbaty a plemenných klisen na stájích. Poté se komise přesunula na stáje Josefov, kde proběhla také prohlídka plemenných klisen. Kladrubské třídění uzavřelo předvedení koní na odchovně Františkov v Selmicích.

DSC-8303-1.jpg

Ve středu začalo třídění předvedením rezervních vraných plemenných hřebců ve výcvikových stájích v Heřmanově Městci, následovalo předvedení koní v odchovu ve stáji Brusy a třídění mladých koní ve výcviku a plemenných hřebců na výcvikové stáji ve Slatiňanech a předvedení plemenných hřebců ze stáje plemeníků. Poté se komise přesunula do stájí k prohlídce plemenných klisen s hříbaty. Třídění bylo zakončeno v odchovně ve Slavicích.

Podobné články

Spolek chovatelů PRE pořádá Den španělských koní, který se bude konat 3. června 2023 v areálu Jítravský Dvorec.

Soutěžící studenti a komisaři

Střední škola chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem ve spolupráci s NH Kladruby nad Labem se stala pořadatelem velmi užitečné soutěže v…