O prázdninách do hřebčince v Písku

11. 7. 2024 Tisková informace Autor fotek: Archiv ZH Písek Zdroj: ZH Písek URL zdroje: www.zemskyhrebcinecpisek.cz

Pokud hledáte zajímavé tipy na prázdninový program pro celou rodinu, navštivte Zemský hřebčinec v Písku. Tato jedinečná národní kulturní památka nabízí všem milovníkům koní a historie spoustu krásných zážitků.

V době letních prázdnin pořádá Zemský hřebčinec v Písku pravidelné komentované prohlídky pro veřejnost vždy ve středu, v pátek a neděli ve 14 hod., v neděli navíc také v 16 hod.

INFORMACE O PROHLÍDKÁCH

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

Při prohlídce si s průvodcem projdete stáje, jízdárny i další prostory a dozvíte se vše o plemenných hřebcích. Letos poprvé je zpřístupněna také původní originální sedlářská dílna. Do nádvoří hřebčince se navíc právě vrací Myslbekova legendární socha píseckého hřebce Arda II, která si v ateliérech Národní galerie v Praze prošla údržbou.

Kromě prohlídek můžete Zemský hřebčinec v Písku navštívit i v termínech konání nejrůznějších sportovních a chovatelských akcí. Nejoblíbenější akcí pro širokou veřejnost bude Chovatelský den Zemského hřebčince v sobotu 24. srpna. 

KALENDÁŘ AKCÍ

Podobné články

Pražské Muzeum MHD ve Vozovně Střešovice pořádá malý knižní festival "Červencové středy s knihou", v rámci něhož každou středu představí jeden titul…

Centrum Eden pořádá v sobotu 22. července tradiční Den koní na Edenu, jehož součástí je v letošním roce i trikové ježdění neboli džigitovka v podání…