Nově vzniklá soutěž Naše pole

3. 6. 2022 Tisková informace Zdroj: ASCHK ČR URL zdroje: www.aschk.cz

Vážení příznivci soutěžní orby koňským spřežením, máme pro vás novinku - zcela novou soutěž! Podrobnosti v článku.

Rádi bychom vás informovali o nově vzniklé soutěži, která se poprvé uskuteční dne 14. června 2022 v Nabočanech při tradiční akci NAŠE POLE. Mezinárodní soutěž v orbě koňmi bude organizována ve spolupráci s Asociací svazů chovatelů koni České republiky, z.s., dále ve spolupráci s vydavatelstvím Profi Press, s.r.o., Agenturou M-S-P, s.r.o. a mnoha dalších firem. Pokračování tohoto premiérového prvního ročníku se uskuteční na podzim roku 2022 recipročně na Slovensku při obdobné výstavě Dni poĺa.

Obě soutěže se budou hodnotit samostatně podle jednotných pravidel soutěžní orby koňským zápřahem.

Tradiční již XXII. ročník zemědělské výstavy Naše pole Nabočany, spojený s celostátní přehlídkou polních pokusů odrůd zemědělských plodin, ochrany a výživy rostlin a výstavy zemědělské techniky, dává záruku nevšední propagace a zábavy, kdy se zde pravidelně schází několikatisícová návštěvnost, zejména z řad zemědělské veřejnosti.

Tento první ročník takto pojaté zmíněné soutěže pokládá základní kámen ke vzniku mezinárodních klání v orbě koňským spřežením. Snahou zakladatelů a organizátorů bude vybudovat kvalitní soutěž s možností rozšíření i pro ostatní okolní země. Součástí je i Výstava koní pro hospodářské použití spojená s jejich bonitací. Hlavní snahou organizátorů a pořádajících společností je tak ve výsledku poprvé ukázat i historický vývoj tradiční orby s koňskými potahy v porovnání s nynějšími moderními způsoby této základní operace v péči o půdu. Tím je svým způsobem splněno hlavní motto nabočanské výstavy: „22 let tradice, setkávání, poznávání a inspirace“.

Podobné články

Střední škola chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem ve spolupráci s národním hřebčínem a obcí Kladruby nad Labem srdečně zve na oslavy výročí 70…

Chovatelé a příznivci nativních britských plemen se 21. - 22. května setkají na první letošní akci.