Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO

5. 4. 2024 Redakce Equichannel Zdroj: BVV Veletrhy Brno

Navštívíte Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO, který se koná ve dnech 7.–11. 4. 2024?

TECHAGRO patří mezi nejvýznamnější tuzemské zemědělské veletrhy a je prezentací zemědělské techniky a veškerého souvisejícího sortimentu. Je také ukázkou trendů v zemědělství – digitálních technologií, precizního zemědělství, chytrého zemědělství nebo využití navigačních systémů. Akci navštěvují převážně odborníci z oblasti rostlinné výroby, lesnictví a dalších souvisejících oborů. Nejvíce návštěvníků přijíždí na brněnské výstaviště z České republiky, Slovenska a Rakouska. Významná část návštěvníků veletrhu TECHAGRO má rozhodovací pravomoci.

V roce 2024 se TECHAGRO bude konat společně s lesnickým a mysliveckým veletrhem SILVA REGINA a s veletrhem obnovitelných zdrojů energie v lesnictví a zemědělství BIOMASA. Novinkou aktuálního ročníku je projekt Chytrá farma, který je zaměřen na větší efektivnost a udržitelnost hospodaření, nové postupy a digitalizaci v zemědělství. Významnou součástí programu bude sdílení praxe farmářů.

Součástí doprovodného programu veletrhu TECHAGRO 2024 bude konference Klimatická změna a zemědělství, která proběhne v pondělí 8. dubna v Rotundě pavilonu A. Konferenci pořádá Agrární komora České republiky ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství, EFSA, Státním zemědělským intervenčním fondem, Celostátní sítí pro venkov a Jihomoravským krajem.

Své příspěvky přednesou zástupci Ministerstva zemědělství, Ministerstva životního prostředí, Ministerstva zdravotnictví, Agrární komory ČR, CzechGlobe – Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR, Mendelovy univerzity v Brně, Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR Olomouc, Jihomoravského kraje, České akademie zemědělských věd, Státního pozemkového úřadu.

Konference je zdarma.

Podobné články

Téměř 100 let staré jabloňové aleje, nacházející se v okolí stájí Josefov, vykvetly letos v plné kráse již v první polovině dubna. Zveme Vás k…

Víte, že v rámci prohlídky výcvikových stájí v Heřmanově Městci můžete zavítat i do unikátní galasedlovny? Mimo různých druhů uzd, uzdeček, udidel a…