Zlatý pohár vybojoval Sternkranz

14. 09. 2021 17:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Archiv Chuchle Arena Praha, Tomáš Holcbecher Rubrika: Dostihy Zdroj: Chuchle Arena Praha Počet přečtení: 84 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Vrcholem sedmé kapitoly metropolitní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha byl 15. ročník Zlatého poháru Elektrizace železnic Praha (prout. př. I. kat., 4200 m, 360 tis. Kč), nejdelšího a nejvýše dotovaného dostihu přes proutěné překážky v ČR.

V poli pěti účastníků se po boji se stájovým kolegou, loňský triumf obhajujícím Capivarim, nakonec o délku a čtvrt prosadil sedmiletý valach Sternkranz s žokejem Lukášem Matuským.

První i druhý v cíli reprezentují stáj italského majitele Josefa Aichnera Scuderia Aichner SRL a trénuje je Josef Váňa mladší. Sternkranz se představil v Praze vůbec poprvé a k vítězstvím v Itálii a Francii přidal sedmý kariérní triumf. Slovenský žokej Lukáš Matuský, vítěz loňské Velké pardubické, se do listiny vítězů Zlatého poháru Elektrizace železnic Praha zapsal poprvé, celkově v Chuchli dosáhl svého druhého vítězství.

V rámcových, rovinových dostizích se dařilo Martině Havelkové, která v dvojroli žokejka-trenérka vyhrála dvakrát, čímž docílila 21. jezdeckého double kariéry.

Výsledky naleznete zde.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com