Zdraví koně a jezdce

 • Pavel Spálený a Zuzanka Různé druhy zooterapie konečně získaly v naší společnosti zářivou zelenou. Ta tam je doba, kdy do zdravotnických a sociálních zařízení chlupaté a opeřené „zdroje bacilů a bakterií“ striktně nesměly. Dnes již dobře víme, že tyto podpůrné metody psychoterapie dokážou vyvolat sociální a emociální efekty, které mohou přispět ke zlepšení zdravotního stavu...

  Autor: Gabriela Rotová Hiporehabilitace Přečteno: 288x

 • Přinesou kmenové buňky řešení léčby laminitidy koní?

  25. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Zdravé kopyto, zdravý kůň Laminitida neboli schvácení kopyt je závažné onemocnění, které vede k narušení anatomie a funkce kopyta. Postihuje nejen koně, ale i poníky, osly, divoké koňovité a skot. U poníků se vyskytuje častěji, více je pozorována též u starších zvířat (kumulace patologických změn, predispozice ke Cushingovu syndromu). V některých studiích se udává větší výskyt u...

  Autor: Ing. Petra Černá, MVDr. Markéta Slaná Zdraví a veterinární péče Přečteno: 364x

 • Deník.cz Poslední teplé a slunečné dny využili žáci oboru sociální činnost na OA a SOŠZE Žatec k seznámení se základy hipoterapie.

  Autor: Zdenka Uďanová, OA a SOŠZE Žatec Hiporehabilitace Přečteno: 136x

 • Důchodce Tiumen a osudy jiných koňských šampionů ve výslužbě

  20. 10. 2021 10:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Novinky.cz logo Druhou říjnovou neděli jsme poznali nového šampiona 131. ročníku Velké pardubické. Mezi vítězi je i několik legend včetně té, která se zasloužila o vlnu „váňamánie“. Letos dvacetiletý valach Tiumen dokončil svůj vítězný hattrick s Josefem Váňou v sedle před deseti roky. Navštívili jsme ho na odpočinku v jižních Čechách.

  Autor: Jiří Sotona, Právo Koňská záchranka Přečteno: 214x

 • Případová studie: Trénink a stav zad koně

  20. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Irský kob Dnes se s vámi MVDr. Zuzana Zápalková podělí o zkušenost, jak moc mohou tréninkové metody ovlivnit stav zad koně.

  Autor: MVDr. Zuzana Zápalková Zdraví a veterinární péče Přečteno: 812x

 • Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejchytřejší?

  13. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 15 dny

  U koní jako druhu zřejmě může existovat sebepoznání 16. června 2010 se plnokrevnému ryzákovi Lucasovi, kterému se na kalifornských dostihových drahách zrovna moc nedařilo, podařilo zvítězit ve zcela jiném, než rychlostním druhu testu. Lucas byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako kůň, který jako jediný dokázal správně identifikovat devatenáct čísel za jednu minutu.

  Autor: Gabriela Rotová Odborné studie Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1143x

 • Toxické pastviny? Je to realita?

  7. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 21 dny

  Mykotoxiny jsou sekundární metabolity produkované houbami - vhodným substrátem jsou pro ně i travní porosty Pastva koní je spojená s širokým spektrem možných zdravotních komplikací. Některá rizika si již plně uvědomujeme, jiná jsou pro chovatele a majitele koní stále ještě velkou neznámou. A mezi velké neznámé - a obtížně řešitelné - komplikace a rizika patří otravy toxickými sekundárními metabolity vláknitých hub - mykotoxiny.

  Autor: Gabriela Rotová Odborné studie Přečteno: 707x

1 2 3 91

Nejčtenější články