Zdraví koně a jezdce

 • Deník.cz Z návštěvy poníků v Alzheimercentru ve Zlíně mají všichni velkou radost. Tato krásná zvířata v sobě mají velmi silný motivační náboj a jejich návštěva je u nás pravidelně provázena velmi silnými emotivními prožitky. 

  Autor: Pavla Staňková Hiporehabilitace Přečteno: 109x

 • Mitochondrie – přírodní mikroroboti

  28. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Mitochondrie V poslední době se o této zvláštní organele hodně mluví a píše v souvislosti s rakovinou, dlouhověkostí, tělesnou energií, vytrvalostí, specifickými onemocněními i antibiotiky – dokonce i s covidem-19. Koně jsou zvířata neustálého pohybu, na kterém neúnavně pracují stovky a tisíce mitochondrií v každé jejich svalové buňce.

  Autor: Michaela Burdová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 208x

 • Výjimka pro zahraniční sportovce při vstupu do České republiky

  22. 07. 2021 09:00 − Zveřejněn před 8 dny

  COVID - 19 Ministerstvo zdravotnictví schválilo na návrh Národní sportovní agentury možnost výjimek pro vstup do České republiky zahraničním sportovcům z extrémně rizikových zemí. Díky tomu není ohroženo pořádání mezinárodních soutěžních utkání a mistrovství v České republice.

  Autor: Tisková informace Zdraví a psychologie jezdce Přečteno: 127x

 • Seník v Obořici stále doutná, příčina požáru je dosud záhadou

  20. 07. 2021 15:00 − Zveřejněn před 10 dny

  Deník.cz /FOTO, VIDEO/ Solidarita lidí je obrovská. Po požáru seníku v noci z úterý na středu v Señorita ranch Obořice stále zvoní telefony. Přicházejí nabídky v podobě sena, ale i finančních darů.

  Autor: Romana Netolická Nehody a prevence Přečteno: 141x

 • Ilustrační foto Osmidenní hříbě a jeho matka, kteří žili na pastvině v jihozápadním Německu, vykazovali příznaky „slabosti a deprese“ a diagnostické testy odhalily, že oba požili toxiny, které způsobují atypickou myopatii. Dr. Johannes Sander z laboratoře Screening-Labor Hannover v německém Ronnenbergu uvedl, že i o dva dny později vzorky mateřského mléka stále obsahovaly stopy...

  Autor: The Horse Zdraví a veterinární péče Přečteno: 416x

 • Smutného koně je někdy lepší rovnou utratit

  12. 07. 2021 16:00 − Zveřejněn před 18 dny

  Novinky.cz logo Veterinární experti přišli s poněkud morbidním, podle nich ale milosrdným doporučením pro majitele a chovatele koní. Pokud u svých miláčků zpozorují dlouhotrvající a zhoršující se chmury či známky duševního úpadku, měli by jejich trápení co nejdřív ukončit a utratit je. V sobotu na to upozornil deník The Daily Mail.

  Autor: Petr Jemelka, Novinky Zdraví a veterinární péče Přečteno: 193x

 • Zdravotníkům nebo dětem pomáhají s následky koronaviru koně i psi

  8. 07. 2021 12:00 − Zveřejněn před 22 dny

  ČT24 Únava, zhoršení fyzické kondice nebo psychické problémy mohou být následky onemocnění covid-19. Pomáhat s nimi dokážou zvířata. Česká hiporehabilitační společnost (ČHS) spustila od poloviny června Post-covidový program.

  Autor: Vendula Janásová Hiporehabilitace Přečteno: 137x

 • SDH Ryzáček S dlouhodobými následky po prodělání onemocnění covid-19 se potýká mnoho lidí. Právě hiporehabilitace může být účinnou součástí komplexní péče o pacienty s Long Covid. Odborné týmy České hiporehabilitační společnosti již vytvořily potřebnou metodiku a nabízí programy na cílené zmírnění dlouhodobých následků tohoto onemocnění.

  Autor: Team ČHS Hiporehabilitace Přečteno: 514x

 • Diabetes mellitus u koní – léčba mezenchymálními kmenovými buňkami

  1. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 29 dny

  Důležitou součástí terapie je i zvýšení pohybové aktivity Diabetes mellitus je onemocnění endokrinního systému, při kterém dochází k perzistentní hyperglykémii a vzniku glykosurie (tj. vylučování glukózy močí). U koní je toto onemocnění poměrně vzácné a nedostatečně popsané. Stejně jako v humánní medicíně rozlišujeme typ 1 (inzulin dependentní) a typ 2 (nezávislý na inzulinu).

  Autor: Ing. Petra Černá, MVDr. Markéta Slaná Zdraví a veterinární péče Přečteno: 467x

 • iDNES.cz Po ničivé bouři s tornádem na jihu Moravy se okamžitě zvedla také vlna solidarity s postiženými lidmi. Kdo může, nabízí spontánně nocleh pro nešťastníky, kterým živel sebral střechu nad hlavou. A třeba také stáje pro jejich koně nebo jiná zvířata. Lidé na sociálních sítích domlouvají pomoc na další dny. Hejtman ovšem vyzval k nutné koordinaci. Hasiči...

  Autor: mls, knn, lre Nehody a prevence Přečteno: 186x

1 2 3 88

Nejčtenější články