Zdraví koně a jezdce

 • iDNES.cz Koně patří do života Martina Jirouška z Batňovic na Trutnovsku od dětství. Vyhledávaný podkovář šest let pracoval ve Švýcarsku, teď s pojízdnou dílnou pendluje po stájích v celé republice. Pečuje i o zvířata za stovky milionů.

  Autor: Tomáš Plecháč Zdraví a veterinární péče Přečteno: 71x

 • Deník.cz Když lidé o víkendu víceméně dodržovali velikonoční lockdown a nikam moc nejezdili, tak silnice v celém Pardubickém kraji místo nich obsadila zvířata. A to skutečně rozličného druhu. Policisté uplynulý víkend sami označili za "zvířecí". Z policejní svodky nicméně není zřejmé, zda zaběhlá zvířata alespoň dodržovala hranice okresů. 

  Autor: Kamil Dubský Nehody a prevence Přečteno: 86x

 • Ve Zlíně uvízl kůň v blátě, zachránili ho hasiči

  9. 04. 2021 13:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Deník.cz Boj o zdraví vysíleného koně uvízlého v blátě svedli ve středu o půl čtvrté odpoledne profesionální hasiči z centrální stanice Zlín v místní části Příluky. Kůň vyvázl bez úhony, menší zranění utrpěl hasič, kterého při záchraně kůň kopl.

  Autor: Jana Vozárová Nehody a prevence Přečteno: 96x

 • Agresivní virus zabíjí i koně

  8. 04. 2021 09:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Asociace soukromého zemědělství ČR Do jezdeckého světa proniká epidemie herpesviru. Žijeme ve strachu, lamentují chovatelé. Dříve zdravý kůň padá k zemi, nemůže dýchat a po dvou dnech umírá. I chovatelé v posledních týdnech řeší agresivní virus, který ohrožuje jejich čtyřnohé parťáky na životě.

  Autor: Magdaléna Langová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 144x

 • Matice opatření – sportovní aktivity

  7. 04. 2021 20:00 − Zveřejněn před 9 dny

  COVID - 19 Ministerstvo zdravotnictví vydalo přehlednou matici k opatřením ve sportu pro jednotlivé stupně protiepidemického systému PES.

  Autor: Tisková informace Zdraví a psychologie jezdce Přečteno: 48x

 • TN.cz logo Na Slovensku poblíž českých hranic se stala děsivá nehoda, při které přímo pod kola přijíždějícího auta skočil splašený kůň. Zvíře těsně předtím shodilo malou jezdkyni, kterou vezlo. Při srážce utrpělo tak vážná zranění, že ho musel veterinář na místě utratit.

  Autor: Petr Zelený Nehody a prevence Přečteno: 185x

 • Deník.cz Zapadl v bahně a nemohl se z něho dostat. Uvíznutého koně museli proto ve středu odpoledne v Předklášteří na Brněnsku vytáhnout hasiči.

  Autor: Oldřich Haluza Nehody a prevence Přečteno: 137x

 • Ztráta hmotnosti... proboha proč?

  23. 03. 2021 06:00 − Zveřejněn před 24 dny

  Ztráta hmotnosti je většinou pozvolná a chronická záležitost,ale může se také projevit s překvapivě rychlým průběhem v případě těžké systémové infekce Ne všichni řešíme u svých koní nadbytečné špíčky a faldy. S nadcházejícím jarem může být problémem i hubený nebo, navzdory všem našim snahám, stále hubnoucí kůň. Náhlý úbytek hmotnosti je jedním ze symptomů, který může doprovázet řadu onemocnění, a proto by nikdy neměl být brán na lehkou váhu. Mávnout rukou nad hubeným koněm s tím, že „holt byla...

  Autor: MVDr. Markéta Petráňová Zdraví a veterinární péče Přečteno: 843x

 • Kokain u jezdců

  17. 03. 2021 06:00 − Zveřejněn před 30 dny

  kokain Kokain… poslední dobou často skloňované slovo i v jezdectví, a to kvůli případům parkurových jezdkyň Sáry Vingrálkové a Andrey Halíkové. Zatímco Andrea Halíková obdržela 22měsíční zákaz činnosti, který jí skončí 16. června 2021, Sára Vingrálková byla osvobozena na tzv. „terapeutickou výjimku“. Kontroverzní kokainová kauza a její vyústění hýbe...

  Autor: Eva Holubcová Zdraví a psychologie jezdce Přečteno: 1049x

 • Autoimunitní onemocnění a terapie kmenovými buňkami

  16. 03. 2021 06:00 − Zveřejněn před 31 dny

  U autoimunitních onemocnění může pomoci terapie kmenovými buňkami Funkcí imunitního systému je ochrana hostitele před patogeny. Aby tuto ochranu poskytnul, je složen z humorálních a buněčných složek, které spolu navzájem interagují. Tento systém závisí na schopnosti odlišit cizorodé patogeny od svých vlastních buněk. Existují ale situace, ve kterých může být imunitní odpověď alterována, takže jsou napadeny vlastní tkáně....

  Autor: Ing. Petra Černá, MVDr. Markéta Slaná Zdraví a veterinární péče Přečteno: 400x

1 2 3 84

Nejčtenější články