Zajímavosti

 • Kristýna Maternová a Gin Tonic – 1. místo MČR WE 2020 Rozhovory s juniory nevedu zrovna moc často. Může to být ošemetné. Student druhého ročníku gymnázia je obvykle jen poupátko, co teprve začíná sbírat zkušenosti.:) To ale není případ Kristýny Maternové. Nejen, že v letošním roce dokázala již potřetí obhájit titul juniorského mistra ve Working Equitation a nějaké ty zkušenosti tedy už přece jen má, ale moc...

  Autor: Gabriela Rotová Kdo je kdo Přečteno: 413x

 • Už od 16. století utváří krajinu kolem hřebčína v Kladrubech nad Labem chov bílých starokladrubských koní. Typické pastviny se vzrostlými duby ale začaly po druhé světové válce mizet, postupně je zarůstaly náletové stromy.

  Autor: Magdaléna Medková Přečteno: 122x

 • Dotyk logo Každá armáda má svou hierarchii a přísnou disciplínu. A i uvnitř ní jsou vojáci či bojovníci klasifikováni a sami sebe rozčleňují do kategorií, nezřídka i podle prestiže. Nejinak tomu bylo i u Parthů a Peršanů. Nejtěžší partskou jízdou byli tzv. katafrakti. Když se pod kopyty jejich po zuby ozbrojených koní chvěla země, třísla se kolena i římským...

  Autor: Karmen Trojská Přečteno: 152x

 • Okáč bojínkový K výraznému nárůstu počtu motýlů došlo v posledních pěti letech v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Vědci v rámci pravidelného monitoringu zjistili, že se počty motýlů zvýšily z 4592 jedinců v roce 2016 na 12506 jedinců v roce 2021. Tedy o 172 procent. U nejvzácnějšího motýla modráska hořcového Rebelova počty vzrostly dokonce...

  Autor: Tisková informace Přečteno: 108x

 • ekolist.cz Úřady státní ochrany přírody v Austrálii aktuálně připravují řízenou regulaci populace divokých koní. Odstřeleno má být více než 10 000 zvířat. Návrh vyvolává rozhořčení nejen u milovníků a ochránců zvířat. Stěžují si i australští biologové. Těm ale vadí, že je navržená regulační kvóta příliš nízká.

  Autor: Radomír Dohnal Přečteno: 179x

 • Ženy.cz logo Natálie Roučková je česká parkurová jezdkyně, ale také malířka a módní návrhářka. S manželem Alešem Opatrným, který rovněž jezdí, mají tři děti. Táhne je to také do stájí? A jak jsou ženy v historicky spíše mužském sportu vnímány? Existuje ve světě jezdectví genderová diskriminace? O tom Roučková promluvila v rozhovoru.

  Autor: Kateřina Horáková Přečteno: 268x

 • České noviny logo Milovice (Nymbursko) - V milovické rezervaci díky pastvě divokých koní několikanásobně přibylo ohrožených rostlin, hořců křížatých. Počet mladých rostlin tam vzrostl o tisíce procent. Rezervace je v bývalém vojenském prostoru, velcí kopytníci zde pomáhají spásat některé druhy travin, aby se zde lépe dařilo ohroženým druhům.

  Autor: ČTK Přečteno: 123x

 • Školení „Výcvik koní v zápřeži“

  16. 11. 2021 18:00 − Zveřejněn před 11 dny

  ilustrativní foto Svaz chovatelů a přátel norika, z.s. si vás dovoluje pozvat na školení na téma výcviku koní v zápřeži.

  Autor: Tisková informace Přečteno: 299x

 • OBRAZEM: Martin přijel do Slatiňan na černém koni

  16. 11. 2021 15:00 − Zveřejněn před 11 dny

  Deník.cz Svátek svatého Martina si ve čtvrtek připomněli ve Slatiňanech originálním způsobem. Na oslavu Dne veteránů navázali příjezdem svatého Martina. Průvod dětí a dalších zájemců ho doprovodil od místního hřebčína až před stejnojmenný kostel.

  Autor: Romana Netolická Jezdecké hry a tradice Přečteno: 138x

1 2 3 477

Nejčtenější články