Western & Rodeo

 • Cattle penning – jeden na jednoho

  22. 01. 2021 06:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Jakékoli agresivní chování k telatům je přísně trestáno. Kůň nesmí do telat v žádném případně kousat. Nedávno jsme si nastínili hlavní myšlenku rodea. Rodeo jako takové je vlastně souhrn několika disciplín zahrnujících (kromě rychlostních disciplín) práci s dobytkem. Dobytkářské rodeové disciplíny můžeme jednoduše rozdělit do dvou kategorií: ropingové neboli lasařské, kde je cílem chytit tele do lasa, a penningové, kde jde o oddělování telete od stáda.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 142x

 • Co je rodeo pro vás?

  5. 01. 2021 06:00 − Zveřejněn před 21 dny

  Telátka jsou často nevyzpytatelná. Chytit je do lasa není vůbec jednoduché. Rodeo. Málokterý pojem v jezdeckém odvětví vzbuzuje tolik odlišných představ, asociací, názorů, otázek či odpovědí na ně. Probouzí bezpočet dojmů a emocí v tom dobrém i v tom horším smyslu slova.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 418x

 • Miroslav Šedivý už sice aktivně nezávodí, ale na koni si ve volném čase rád zajezdí Už dvacet let se pohybuje kolem rodea. Proč se stal rodeovým rozhodčím? Jak vypadá jeho soutěžní den? Udělal jako rozhodčí někdy zásadní chybu? A jaké to je, když závodí jeho děti? Má vůbec rodeo v Čechách budoucnost? Nejen o tom jsme si povídali s jedním z nejvytíženějších rodeových rozhodčích v Čechách i na Slovensku, panem Miroslavem Šedivým.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 707x

 • Rychlostkáři mají své vítěze

  15. 10. 2020 06:00 − Zveřejněn před 104 dny

  Juniorská championka Lucie Kratochvílová při Barrel race V sobotu 19. září proběhlo v Hoštce u Roudnice nad Labem na Ranči Ježkův Mlýn finále v rychlostních disciplínách pod hlavičkou NBHA CZ (National barrel horse association of Czech Republic). Stejně jako ve standardních kolech se i toto finálové skládalo ze dvou disciplín – barrel race a pole bending.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 377x

 • Pět set startů během čtyř dnů. Taková byla New Generation Horse Show

  15. 09. 2020 06:00 − Zveřejněn před 134 dny

  NGHS APHA Novice Amateur Champion Michaela Orlitová a EPR Obsession První ročník dlouho plánovaného projektu New Generation Horse Show se uskutečnil již v loňském roce. Letošní ročník, který se konal na přelomu července a srpna v sympatickém areálu Královického Dvora, značně zkomplikovala pandemická situace ve světě. Přesto se ojedinělá akce vydařila na výbornou a úroveň se posunula zase o kousek výš.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 675x

 • Na ranči Dalu soutěžili ve westernovém rodeu

  19. 08. 2020 08:00 − Zveřejněn před 161 dny

  Deník.cz Třetí ročník pravého westernového rodea se konal v sobotu na Ranči Dalu ve Vlkanči. Závody byly ve spolupráci s Rodeo Corral součástí kvalifikace na republikové finále této westernové organizace. Soutěžilo se v dobytkářských a westernových rychlostních disciplínách, jako jsou Cattle Penning, Trailer Loading nebo Barrel Race a Pole Bending.

  Autor: Adéla Semerádová Western & Rodeo Přečteno: 207x

 • Deník.cz /VIDEO/ Z dálky se ozývá řehot koní. Hloučky lidí, z nichž mnozí jsou oblečení v kovbojském se stylovými klobouky na hlavách, míří z centra Lanžhota na Břeclavsku směrem k areálu rodinné farmy Delta Jane. Právě sem se v sobotu odpoledne sjeli jezdci se svými koňmi z různých koutů republiky, aby předvedli své kousky na westernových závodech.

  Autor: Iva Haghofer Western & Rodeo Přečteno: 253x

 • Mistrovství České republiky Appaloos & ostatních plemen koní

  16. 07. 2020 14:00 − Zveřejněn před 195 dny

  Mistrovství České republiky appaloos & ostatních plemen koní 2020 se bude konat ve dnech 18. - 19. července na Galloway Farma Roupov.

  Autor: EQCH redakce Western & Rodeo Přečteno: 315x

 • Deník.cz První souboj o účast ve finále Poháru České národní barelové asociace čeká westernového jezdce Ondřeje Pavlíčka z valašskomeziříčské městské části Podlesí a jeho mladého valacha kovbojského plemene Quarter Horse jménem Ringo.

  Autor: Edvard Beneš Western & Rodeo Přečteno: 401x

 • Před 10 lety: Western ovládl Pšovlky

  28. 04. 2020 18:00 − Zveřejněn před 274 dny

  Deník.cz V sobotu 8. května roku 2010 se v Pšovlkách utkali koně i jezdci ve westernových disciplínách. Konala se tu tehdy první část soutěže Květinkové Pšovlky. Jezdci i koně tehdy bojovali v náročném terénu, který byl na kolbišti po vydatných deštích.

  Autor: Šárka Hoblíková Western & Rodeo Přečteno: 541x

1 2 3 24

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: