Western & Rodeo

 • Trailer Loading a Cattle Branding

  4. 06. 2021 06:00 − Zveřejněn před 11 dny

  Týmové zahánění telete do ohrádky, respektive přepravníku Tyto dvě westernové disciplíny mají několik společných rysů. Obě se jezdí ve dvojici, obě se řadí mezi penningové disciplíny. Obě mají v rodeu zpravidla charakter spíše doplňkových disciplín a obě jsou u jezdců i diváků velmi oblíbené. Proč? Protože od jezdců se v tomto případě očekává ještě něco navíc než jen jezdecký um, a o to jsou zábavnější.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 235x

 • Pole Bending

  12. 05. 2021 06:00 − Zveřejněn před 34 dny

  Aby pohybový aparát koně zvládl takovou zátěž, je nezbytné, aby byl dlouhodobě a správně připravován Šest tyčí o minimální výšce 1,8 m postavených v zákrytu za sebou. Stačí mezi nimi co možná nejrychleji prokličkovat. Nic víc, nic míň. Jak to ale provést co nejrychleji? Pole Bending je druhá ze dvou nejpopulárnějších rychlostních disciplín.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 361x

 • Team penning

  14. 04. 2021 06:00 − Zveřejněn před 62 dny

  Je dobré vědět, koho máte v zádech. A ještě lepší je vědět, v čem se na něj můžete spolehnout. Často drásá jezdcům nervy, zatímco posiluje týmového ducha. Je to tak. Team penning je rodeová disciplína, která spočívá opět v oddělování vybraných kusů dobytka, a to v tříčlenném týmu. Jak to v ideálním případě probíhá?

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 430x

 • Breakaway roping

  4. 03. 2021 06:00 − Zveřejněn před 103 dny

  Lasování dokázalo pohltit i dámy, které mají svůj vlastní závod Roping Challenge Jedná se o jednu z ropingových neboli lasařských disciplín. Hledat český ekvivalent pro tuto disciplínu nemá moc smysl, jelikož by pravděpodobně musel obsahovat o mnoho slov více, aby vystihl pointu této disciplíny. Zůstaňme tedy u originálního názvu a pojďme si tuto atraktivní disciplínu představit.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 411x

 • O rozhodování westernových soutěží s Karlou Gabrielovou

  4. 02. 2021 06:00 − Zveřejněn před 131 dny

  Se svými dvěma hřebci sbírá Karla Gabrielová úspěchy napříč disciplínami Je prezidentkou Paint Horse Clubu ČR. Od roku 2000 je členem Western Riding Clubu (WRC) a od roku 2001 je na seznamu rozhodčích. Nějakou dobu byla i prezidentkou pro sport a od loňského roku je ve funkci předáka rozhodčích. S přítelem vlastní ranč, kde společně chovají quartery a painty a jednou ročně pořádají závody s dobytkem. Pokud zrovna sama nerozhoduje, účastní...

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 759x

 • Cattle penning – jeden na jednoho

  22. 01. 2021 06:00 − Zveřejněn před 144 dny

  Jakékoli agresivní chování k telatům je přísně trestáno. Kůň nesmí do telat v žádném případně kousat. Nedávno jsme si nastínili hlavní myšlenku rodea. Rodeo jako takové je vlastně souhrn několika disciplín zahrnujících (kromě rychlostních disciplín) práci s dobytkem. Dobytkářské rodeové disciplíny můžeme jednoduše rozdělit do dvou kategorií: ropingové neboli lasařské, kde je cílem chytit tele do lasa, a penningové, kde jde o oddělování telete od stáda.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 450x

 • Co je rodeo pro vás?

  5. 01. 2021 06:00 − Zveřejněn před 161 dny

  Telátka jsou často nevyzpytatelná. Chytit je do lasa není vůbec jednoduché. Rodeo. Málokterý pojem v jezdeckém odvětví vzbuzuje tolik odlišných představ, asociací, názorů, otázek či odpovědí na ně. Probouzí bezpočet dojmů a emocí v tom dobrém i v tom horším smyslu slova.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 738x

 • Miroslav Šedivý už sice aktivně nezávodí, ale na koni si ve volném čase rád zajezdí Už dvacet let se pohybuje kolem rodea. Proč se stal rodeovým rozhodčím? Jak vypadá jeho soutěžní den? Udělal jako rozhodčí někdy zásadní chybu? A jaké to je, když závodí jeho děti? Má vůbec rodeo v Čechách budoucnost? Nejen o tom jsme si povídali s jedním z nejvytíženějších rodeových rozhodčích v Čechách i na Slovensku, panem Miroslavem Šedivým.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 876x

 • Rychlostkáři mají své vítěze

  15. 10. 2020 06:00 − Zveřejněn před 243 dny

  Juniorská championka Lucie Kratochvílová při Barrel race V sobotu 19. září proběhlo v Hoštce u Roudnice nad Labem na Ranči Ježkův Mlýn finále v rychlostních disciplínách pod hlavičkou NBHA CZ (National barrel horse association of Czech Republic). Stejně jako ve standardních kolech se i toto finálové skládalo ze dvou disciplín – barrel race a pole bending.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 568x

 • Pět set startů během čtyř dnů. Taková byla New Generation Horse Show

  15. 09. 2020 06:00 − Zveřejněn před 273 dny

  NGHS APHA Novice Amateur Champion Michaela Orlitová a EPR Obsession První ročník dlouho plánovaného projektu New Generation Horse Show se uskutečnil již v loňském roce. Letošní ročník, který se konal na přelomu července a srpna v sympatickém areálu Královického Dvora, značně zkomplikovala pandemická situace ve světě. Přesto se ojedinělá akce vydařila na výbornou a úroveň se posunula zase o kousek výš.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 872x

1 2 3 24

Nejčtenější články