Významné životní jubileum královny Markéty II.

17. 04. 2020 10:00

Obrázky: 3

Autor: Tisková informace Foto: Archiv NH Kladruby nad Labem Rubrika: Počet přečtení: 609 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Všechno nejlepší, Vaše Veličenstvo! Happy Birthday, Your Majesty! Dánská královna Markéta II. slaví významné životní jubileum - 80. narozeniny.

Markéta II., celým jménem Margrethe Alexandrine Þórhildur Ingrid, se narodila 16. dubna 1940 v Kodani a od roku 1972 je dánskou královnou. Od roku 1994 pro kočárovou ceremoniální službu využívá výhradně starokladrubské koně od dvorního dodavatele Národního hřebčína Kladruby nad Labem.  

Její manžel princ Henrik a její syn princ Joachim navštívili v roce 1998 Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Princ Joachim návštěvu hřebčína ještě zopakoval v roce 1999. Bývalý ředitel hřebčína MVDr. Norbert Záliš je nositelem Rytířského kříže Markéty II.

Na tento den se chystaly v Kodani velké oslavy s průjezdem kočáru se starokladrubskými koňmi, které se však kvůli pandemii nemoci Covid-19 nemohou uskutečnit. Zatím posledním běloušem dodaným do dánských královských stájí byl Generalissimus Caballeta XLVIII – 9, který do Kodaně odcestoval v říjnu minulého roku. Letos od nás na královský dvůr pravděpodobně odejde jeden, možná dva starokladrubští bělouši.

 

www.nhkladruby.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com