Výstava, výkonnostní zkoušky a svod plemene český sportovní pony

17. 09. 2020 10:00

Obrázky: 1

Autor: EQCH redakce Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 641 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

4. výstava plemene český sportovní pony, svod klisen a výkonnostní zkoušky plemene ČSP se v letošním roce uskuteční dne 26. září 2020 ve Straškov-Vodochody 21.

V ranních hodinách proběhne svod klisen a zápis letošních hříbat plemene ČSP /p. Chýle/ a následovat budou výkonnostní zkoušky pro ČSP.

Souběžně se 4. výstavou českých sportovních pony proběhne i 2. výstava plemene connemara pony. Na programu dne jsou nejen výstavní třídy na ruce, ale i  speciální výstavní třídy - open ridden, mladý vystavovatel, driving, a soutěže - trail na ruce, na oprati, vozatajský parkur. 

Český sportovní pony je nové plemeno, které začala šlechtit Asociace chovatelů sportovních pony od založení plemenné knihy v roce 2000. Od roku 2008 se Asociace přejmenovala na Svaz chovatelů ČSP. Vznikla i nová Rada plemenné knihy, která převzala rozpadající se organizaci a chov ČSP do svých rukou.

Cílem šlechtění je všestranně využitelný pony jezdeckého typu s tvrdou konstitucí, dobrou krmitelností, dlouhověký, nenáročný a odolný proti vnějším vlivům. Konstituce a zdravotní stav musí umožňovat ekonomický celoroční chov ve volném ustájení s výběhem. Důraz je kladen na dobrý charakter, rozvážnost, vysokou inteligenci, ovladatelnost a ochotu k práci především s dětmi. Český sportovní pony je určen především pro sport dětí a mládeže na všech výkonnostních úrovních. Je dobře využitelný jako rodinný kůň pod sedlo a do zápřahu i pro běžný jízdárenský provoz.

  • Propozice na výstavu ČSP jsou k dispozici zde.

Všichni chovatelé, majitelé a příznivci pony jsou zváni. Občerstvení bude zajištěno, v doprovodném programu je připraveno malování koní nejen pro děti pod vedením paní Ryvolové - Melichové z Kladrub n. L. 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com