Výkonnostní zkoušky klisen ve Slatiňanech

30. 09. 2020 10:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Archiv NH Kladruby nad Labem Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 137 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ve dnech 23. až 24. září 2020 pořádal Národní hřebčín Kladruby nad Labem výkonnostní zkoušky starokladrubských klisen ve Slatiňanech.

K posouzení nastoupilo pět klisen, z toho čtyři v majetku národního hřebčína a jedna z privátního chovu. Zahájení proběhlo ve středu 23. září dopoledne hodnocením typu a exteriéru, následovaly zkoušky přiježděnosti pod sedlem, ovladatelnosti spřežení a spolehlivosti v tahu v samotě. Druhý den byl na programu maraton a závěrečné vyhlášení výsledků.

Všechny klisny zkoušky výkonnosti úspěšně dokončily a mohou být evidovány jako genetický zdroj. Čtyři klisny splnily podmínky pro zápis do hlavní plemenné knihy a jedna klisna do plemenné knihy. Vítězkou se stala klisna Camba – 9 s celkovým bodovým hodnocením 8,14 b.

Kompletní výsledková listina je zde. 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: