Výcvik koně a jezdce

 • Jezdectvo Konfederace za války Severu proti Jihu

  29. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn včera

  Desátník-praporečník konfederační jízdy V tomto roce si připomínáme 160. výročí od vypuknutí nejkrvavějšího konfliktu v dějinách Spojených států amerických, tzv. americké občanské války. Hlavním cílem této ozbrojené konfrontace byla snaha celkem 13 států z jižní části USA o sebeurčení, k čemuž bylo základním předpokladem odtržení (secese) od Unie; proto je konflikt známý i pod názvem...

  Autor: Edgar Pachta Historie jezdectví Přečteno: 168x

 • Christoph Hess – základy pro každého

  26. 07. 2021 06:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Hess_1.jpg Připojte se s námi k tréninku s Christophem Hessem. Možná vás překvapí, že se bude soustředit na základy a ukáže nám, jak je správně upevnit.

  Autor: The Horse Magazine Teorie ježdění Přečteno: 494x

 • Když já se natáhnu, daleko dosáhnu! Důvěra v koně a sebedůvěra jsou pro ovládání koně, ať ze země nebo ze sedla, klíčové! Jsem si jistá, že jste se setkali s „malou holčičkou po pár týdnech ježdění“, která bezstarostně cválala po poli bez sedla i beze strachu. Možná jste tu samou holčičku potkali za pár měsíců ustrašenou v rohu jízdárny, obavy ji tam poslaly a zablokovaly ježdění....

  Autor: Markéta Vopičková Cipprová Teorie ježdění Přečteno: 642x

 • Víte přesně, kam chcete jet?

  28. 06. 2021 06:00 − Zveřejněn před 32 dny

  Richard Hinrichs učí ponyhřebce Amadea piafu Když nemáte přesný směr, nemáte nic, říká trenér Richard Hinrichs a nabízí tipy, jak přesně vědět, kam chcete jet - ať už při běžné jízdárenské práci nebo při lekcích vysoké školy.

  Autor: Alena Brandt Teorie ježdění Přečteno: 703x

 • Jezdectvo Velkých Mughalů

  10. 06. 2021 06:00 − Zveřejněn před 50 dny

  Marwarský kůň z Rádžastánu Jménem Velcí Mughalové (též Mogulové) se označovali panovníci, jejichž původ sahal k samotnému Tamerlánovi (Timur Lenkovi), kterýžto byl velkým chánem mongolským. Je zajímavé, že expanze Timurovců do Indie začala v době, kdy následníci slavného dobyvatele prožívali úpadek. Tehdy, v 15. století, totiž Uzbekové vyvrátili jejich mocenská centra – Transoxánii a...

  Autor: Edgar Pachta Historie jezdectví Přečteno: 728x

 • Vozatajský seminář s Ladislavem Jirgalou

  27. 05. 2021 10:00 − Zveřejněn před 64 dny

  Vozatajský seminář s Ladislavem Jirgalou Asociace chovatelů miniaturních koní ve spolupráci s Národní pony společností pořádá ve dnech 29. a 30. května 2021 vozatajský seminář s Ladislavem Jirgalou.

  Autor: EQCH redakce Kurzy, semináře, soustředění Přečteno: 316x

 • Výcvik, který obsahuje vysokou míru negativních emocí, je tedy zákonitě ne příliš funkční Nejen výkonnostní sportovci, ale i hobby jezdci se dnes a denně snaží najít ten nejlepší recepis, který by jim umožnil zvýšit efektivitu výcviku a schopnosti svých koní. Řešíme intenzitu tréninkové zátěže, korektnost provedených prvků, management, výživu i kvalitu našich vztahů... Ukazuje se ale, že pro lepší výsledky můžeme udělat i věc vcelku jednoduchou...

  Autor: Gabriela Rotová Teorie ježdění 1 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1362x

 • S Václavem Bořánkem o strašidle jménem horsemanship

  3. 05. 2021 06:00 − Zveřejněn před 88 dny

  Václav Bořánek Před nedávnem spatřila světlo světa kniha z pera Václava Bořánka „Strašidlo zvané Horsemanship“, která se pokusila obsáhnout vše od základů výcviku ze země i sedla až po velké téma obsedání mladých koní. Dnes tedy pokračujeme v rozhovoru s Václavem, a to nejen na témata výhradně „strašidelná“...:)

  Autor: Gabriela Rotová Natural Horsemanship 1 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1760x

 • Bengálští jízdní kopiníci

  29. 04. 2021 06:00 − Zveřejněn před 92 dny

  Krabička na cigarety z konce viktoriánského období, nesoucí vyobrazení jezdce 1. Bengálského kopinického Pod označením 1. jízdní pluk (Skinnerův jízdní) dnes figuruje součást Obrněného sboru indických ozbrojených sil. Jeho původ sahá k jezdeckému pluku z období Východoindické společnosti, který následně sloužil v Britské indické armádě a po osamostatnění země až dodnes existuje jako čtvrtý nejstarší pluk Indické národní armády.

  Autor: Edgar Pachta Historie jezdectví Přečteno: 330x

 • Křížem krážem s Václavem Bořánkem

  19. 04. 2021 06:00 − Zveřejněn před 102 dny

  "Dobrý parťák je věc, bez které nemůžete později být..." Václav Bořánek a horsemanship jsou v české kotlině ve své podstatě synonyma. A není divu, právě Václav Bořánek do zemí Koruny české importoval kalifornské Vaqueros a vše, co k horsemanshipu plus mínus patří. Ale nejen horsemanshipem a chlebem živ jest člověk, a proto si dnes budeme s Václavem povídat křížem krážem o všem možném.

  Autor: Gabriela Rotová Natural Horsemanship Přečteno: 2001x

1 2 3 41

Nejčtenější články