V O2 areně bude soutěžit při Playoffs 178 koní. Další vystoupí v show

18. 11. 2021 09:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Gabriela Rotová Rubrika: Skokové ježdění Zdroj: Prague Playoffs Počet přečtení: 207 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Pořadatelé Global Champions Prague Playoffs již mají finální seznam účastníků jak pro soutěže CSI5*, tak pro ty na úrovni dvou hvězd. Celkem se do areálu u O2 areny sjede 178 koní ze 24 zemí světa. Další budou účinkovat v doprovodné show.

Hlavní soutěží kategorie CSI5* při Prague Playoffs 2021, která zahrnuje i soutěže Global Champions, se zúčastní 104 koní. Ty bude v pražské O2 areně prezentovat celkem 62 jezdců z 19 zemí a dá se konstatovat, že co jméno, to parkurová hvězda. Z TOP10 světového žebříčku Longines FEI Ranking jich v Praze bude závodit sedm.

Austrálii bude zastupovat Edwina Tops-Alexander, která vyhrála první ročník Super Grand Prix. Z osmi Belgičanů jistě zaujme člen Prague Liosn Niels Bruynseels, jenž je kvalifikovaný do letošní vrcholné soutěže jednotlivců. Češi vysílají kompletní olympijskou sestavu z Tokia, kterou tvoří Anna Kellnerová, Aleš Opatrný, Kamil Papoušek a Ondřej Zvára, doplněnou o účastníka mistrovství Evropy Vladimíra Treteru. 

Čtyři jezdci dorazili z Francie a je mezi nimi i vítěz LGCT v Madridu Olivier Robert. Mezi devíti výbornými Němci se vyjímá světová dvojka Daniel Deusser, jenž ovládl jednu ze dvou kvalifikací ve Valkenswaardu. Britové vysílají šest jezdců a hned čtyři z nich se představí v sobotní Super Grand Prix – Scott Brash, Sameh El Dahan, olympijský šampion a loňský vítěz Super Gran Prix Ben Maher a John Whitaker. 

Také Irsko má jednoho účastníka prestižní soutěže jednotlivců, a to Darragha Kennyho, jehož doplní dalších pět reprezentačních kolegů. Mezi patnáctkou kvalifikovaných je i Nizozemec Harrie Smolders. Ten nenašel přemožitele při LGCT v Hamburku. Pod stejnou vlajkou bude závodit i dalších šest jezdců, včetně Pražského lva Jura Vrielinga. Dalším domácím bude v Praze Španěl Sergio Alvarez Moya a i on má možnost se podívat na start sobotní večerní soutěže dotované 1,25 milionem eur, díky trumfu v Berlíně. 

Mimořádnou pozornost na sebe bude poutat Švédsko, neboť to má na seznamu účastníků kompletní zlatý olympijský tým z Tokia – Malin Baryard-Johnsson, Pedera Fredricsona a Henrika von Eckermanna. Všichni jsou navíc kvalifikovaní do Super Grand Prix. Žlutý kříž na modrém podkladu má na své vlajce ještě Evelina Tovek. Spojené státy americké mají na soupisce jen dva jezdce, ale díky Spencerovi Smithovi budou mít komu fandit v sobotu večer, kdy se odehraje nejdůležitější individuální soutěž.

Mezi reprezentanty vzdálených zemí se řadí Yuri Mansur a Marlon Modolo Zanotelli z Brazílie, Rene Lopez Lizarazo z Kolumbie či Mike Kawai z Japonska. Po jednom zástupci mají ještě Norsko, Katar a Švýcarsko. Ani sousední státy, kromě již zmiňovaného Německa, nejsou v kategorii CSI5* hojně zastoupené. Rakousko tam má Maxe Kühnera, Polsko pak Andrzeje Oplatka. Slovenští fanoušci, kteří pravidelně do Prahy jezdí, uvidí své jezdce pouze v soutěžích CSI2*. Konkrétně se bude jednat o Radovana Cibereho, Juraje Krivjanského a Doru Pasztor. Na této nižší úrovni doplňují sbírku zúčastněných zemí představitelé Itálie, Maďarska, Monaka a Řecka. 

Zdaleka nejbohatší sestavu mají na úrovni dvou hvězd Češi. Na seznamu účastníků jich je zapsáno celkem třiadvacet. Vyjímá se mezi nimi seniorský mistr České republiky a účastník mistrovství Evropy Jan Štětina. Držitelka zlaté medaile z národního šampionátu žen Lucie Strnadlová, mistryně jezdců do 25 let Denisa Vegrichtová, nebo juniorská šampionka a bronzová medailistka z mistrovství Evropy dětí Anna Marie Vítek. 

Dalšími mladými českými nadějemi jsou Kristina Vítek, Anna Helebrantová, Mariana Michlíčková, Linda Portychová, Tereza Svobodová, Kateřina Tomanová nebo sestry Laura a Sofie Najmanovy. Domácí fanoušci parkurového skákání tak budou mít komu držet palce a je velká šance, že by v O2 areně mohla během druhé poloviny tohoto týdne nejednou zaznít česká hymna. 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com