Teď doopravdy: Jakou barvu na hnědáka?

1. 03. 2019 05:00, Aktualizováno 18. 03. 2019 14:14

Obrázky: 10

Autor: EQCH redakce Foto: Čtenáři Equichannelu :-) Rubrika: Výstroj jezdce a koně Počet přečtení: 5294 Počet komentářů: 2 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Když jsme spouštěli soutěž s ManMatem, slibovali jsme, že vaše fotky nenecháme jen na Facebooku, ale ty nejpěknější vybereme do článků, aby ostatní čtenáři měli inspiraci, jak která barva bude na jejich miláčkovi vypadat. Kolem koní je tolik starostí a vážných věcí, že občas si člověk zkrátka musí udělat radost… třeba pěknou barvičkou. Začneme hnědáky… inspirujte se, jak je vyladit!

Pokud máte pocit, že hnědák je tak obyčejný kůň, že ho můžete vystajlovat jakoukoli barvou, není to tak úplně pravda. Hodí se k němu široká paleta odstínů, takže téměř u každé barvy si můžete vybrat, zejména pokud vhodně zvolíte i doplňky. Je třeba dát pozor hlavně na to, že spousta barev s hnědou příliš splývá, což ale právě doplňky můžete změnit.

Hodí se k hnědé černá? Obecně řečeno, není vhodné dávat k tmavé tmavou – pokud tedy nemáme další jasnou barvu, která kombinaci oživí. V tomto případě třeba krásně kontrastní žlutou.

A hnědá? Když máte odznakového hnědáka a máte rádi nevtíravou eleganci, můžete si i hnědočernou kombinaci dovolit. Je vhodné ji ale něčím oživit, třeba světlým beránkem. Na bezodznakovém hnědákovi by toto ale vypadalo hodně fádně.

Podobné je to i s vínovou barvou, která je elegantní a oblíbená, ale celkem tmavá a nevýrazná, takže pokud nemáte velmi světlého nebo naopak skoro černého hnědáka, bude splývat. Kombinace níže sice ladí, ale je dost nevýrazná.

Nejelegantnější je ale asi kombinace černobílá, kterou hnědá barva koně vůbec neruší. Podmínkou je, aby dečka, nebo alespoň lem u světlého hnědáka byl tmavý a naopak u tmavého světlý, aby bylo požadavku kontrastu učiněno zadost. Tahle fotografie získala cenu redakce v naší soutěži. A prosíme jezdkyni o tip, kde koupila to krásné tričko! :-)

Musí bandáže ladit s dečkou?

Dřív to tak bývalo, dnes už to tak jednoznačné není. Mrkněte na tuto kombinaci nenápadných hnědých bandáží s výraznější dekou a dečkou. A pokud se vám tato barva líbí natolik, že o ní uvažujete, tak vězte, že se správně jmenuje „petrol“.

Co se samotných barev týče, nejen z vašich fotografií se zdá, že nejvíce se k tmavšímu hnědákovi líbí některý z odstínu světle modré. Je to barvička líbivá a dostatečně kontrastní.

Překvapivě dobře se hodí i růžová, pokud ji máte rádi… tuto kombinaci doporučuje i server Módní peklo.:-)

Lze doporučit i různé odstíny od smetanové, přes světle béžovou až po výraznější žlutou. K hnědé se hodí všechny, takže je jen na vás, jak moc chcete být výrazní.

Pořád vás nic nezaujalo? Co takhle další barvy? Bývá k vidění fialová – ale musí být výraznější, aby nepůsobila v kombinaci s hnědým koněm fádně. Šedivá je na tom podobně, ta výrazná ani být nemůže, navíc s hnědou se trochu tluče. Zelená? Tam hodně záleží na odstínu, ale málokdy je to to pravé ořechové. Nejlépe, je-li to spíše zelenomodrá.

A překvapivě pěkně na středně hnědém koni vypadá i tmavomodrá, zejména pokud je něčím oživená – třeba „trestaneckými“ pruhy.

Pokud postrádáte zmínku o černých hnědácích, nebojte, nediskriminujeme je, ale přidáme je k vraníkům. Těch skutečných vraníků totiž moc není a barevně to vychází v podstatě stejně. Tak zase příště...

Připojené obrázky

Připojené články

21.12. 2018 10:00 Jakou barvu na... hnědáka?
08.02. 2019 12:00 Soutěž o sady od ManMatu je tu!
13.02. 2019 19:00 A sady ManMat vyhrávají...
15.03. 2019 05:00 Ladíme zrz!

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. sayu

  barvy

  13:48 - 06. 03. 2019

  ...bude toto rozdelenie aj pre iné farebné typy koní?

 • 2. Katka K.

  re:

  10:43 - 11. 03. 2019

  Ano.:-) Můžete se těšit na vraníky a černé hnědáky, ryzáky, bělouše a pak dohromady méně časté barvy (žluťáci, strakáči, aj.). A pokud pro tyto uvedené ještě máte nějaké zajímavé barvičky, klidně posílejte na redakční mail.:-)

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com