Informace o závodech koňských spřežení

 • Jak dopadl Český pohár spřežení 2020

  1. 12. 2020 11:00 − Zveřejněn před 196 dny

  Spřežení Oficiální výsledky Českého poháru spřežení pro rok 2020 dle jednotlivých kategorií jsou zveřejněny.

  Autor: Tisková informace Spřežení Přečteno: 539x

 • Jirásek vybojoval bronz při Finále Zlaté podkovy

  9. 09. 2020 08:00 − Zveřejněn před 279 dny

  Deník.cz Po mnoha letech se Zdeněk Jirásek z JK Robousy účastnil v Humpolci, kde se konal již 55. ročník Zlaté podkovy (jeden z nejprestižnějších vozatajských závodů u nás), soutěže dvojspřeží. V posledních letech při tomto závodě startoval v kategorii čtyřspřeží, v té letošní sezóně však závodí pouze s dvěma koňmi, ale tu další sezónu 2021 se, věřme, vrátí...

  Autor: Iva Kovářová Spřežení Přečteno: 387x

 • Závody spřežení v Heřmanově Městci

  14. 08. 2020 12:00 − Zveřejněn před 305 dny

  Závody spřežení v Heřmanově Městci 20 Národní Hřebčín Kladruby nad Labem zve všechny příznivce disciplíny spřežení na závody spřežení, které se konají v Heřmanově Městci.

  Autor: Tisková informace Spřežení Přečteno: 423x

 • Jiří Nesvačil jun. úspěšný v Ászár Kisbér

  13. 08. 2020 09:00 − Zveřejněn před 306 dny

  Ászár Kisbér 20 Kladrubské čtyřspřeží ve složení Generalissimus Ruana III, Rudolfo Pastorella VI-4, Rudolfo Ecrasita II-34, Sacramoso Aversa XI-5 a Generalissimus Represa XXXIV-21 vedené Jiřím Nesvačilem jun. s přísedícími Pavlínou Lupínkovou a Romanem Vyskočilem se ve dnech 6. – 9. 8. 2020 účastnilo mezinárodních vozatajských závodů CAI2* - CAN v maďarském Ászár Kisbér.

  Autor: Tisková informace Spřežení Přečteno: 360x

 • Deník.cz /VIDEO/ Nacouvat se spřežením mezi kužely, projet slalom nebo se trefit mezi kužely do příkopu. A to všechno co nejrychleji a bez trestných vteřin navíc. Vozatajové z celé republiky ukazovali svůj kumšt asi pěti stovkám diváků na závodišti v Rosicích na Brněnsku, kde se v sobotu jel už patnáctý ročník vozatajských závodů.

  Autor: Ondřej Požár Spřežení Přečteno: 347x

 • Po tři dny patřily Nebanice závodům spřežení CAN3*

  28. 07. 2020 08:00 − Zveřejněn před 322 dny

  Deník.cz Po tři dny patřily Nebanice u Chebu závodům spřežení CAN3*, které pořádala TJ Agro Cheb, a to s mezinárodním puncem, když se vyhledávaných a oblíbených závodů zúčastnilo i několik zahraničích závodníků.

  Autor: Daniel Seifert Spřežení Přečteno: 303x

1 2 3 39

Soutěže spřežení jsou jednou z disciplín jezdeckého sportu. Podmínkou k účasti v oficiálních soutěžích spřežení je složení Zkoušky základního výcviku jezdce spřežení. Vozatajské soutěže, soutěže koňských spřežení, jsou obvykle vícedenní soutěže, v rámci kterých vozataj se spřežením absolvuje drezurní zkoušku a posouzení spřežení, terénní jízdu (maratón) a překážkovou jízdu.

Soutěže koňských spřežení

Soutěže se rozdělují na soutěže spřežení kompletní, které jsou dvou až čtyřdenní (nejčastěji 3 dny). První den probíhá drezurní zkouška spřežení (zkouška A), která se koná na obdélníku o rozměrech 40 x 80 m nebo 40 x 120 m. V rámci drezurní zkoušky absolvuje spřežení speciální úlohy a proběhne posouzení spřežení. Druhý den v kompletních soutěžích spřežení probíhá terénní zkouška (zkouška B), která má tři části a obsahuje překážky. Překážky jsou pevné, průjezdy jsou označeny praporky, projíždějí se ve správném pořadí na čas a mohou obsahovat shoditelné prvky. Třetí den probíhá překážková jízda, vozatajský parkúr (zkouška C). Zde překážky tvoří plastové kužele s míčky, průjezdy z bariér ve tvaru U, L, přítomen může být i vodní příkop. Všechny překážky jsou shoditelné, chod koňského spřežení je libovolný. Kromě kompletních soutěží spřežení jsou vypisovány i soutěže spřežení kombinované, které trvají jeden až dva dny, nebo soutěže spřežení dílčí, které se konají jeden den a obsahují jen drezuru spřežení nebo pouze parkur spřežení nebo jen terénní zkoušku, maraton. Při soutěžích koňských spřežení se hodnotí stav spřežení a kondice koní, celkový dojem koní ve spřežení, styl spřežení, vybavenost postrojů a vozů a korektnost a dojem jezdců a spolujezdců spřežení. Soutěží spřežení se mohou účastnit jak koně, tak i pony, a to v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží (eventuálně v tandemu) a čtyřspřeží.

Nejčtenější články