Sport a závody

 • 130 let ČJF a 100 let FEI!

  15. 04. 2021 11:00 − Zveřejněn včera

  Nové logo ČJF official Ve čtvrtek 15. dubna si připomínáme 130. výročí založení Jízdního odboru Sokola pražského. Sokol jako zastřešující organizace poskytl pod svými křídly prostor i jezdectví. Jezdci a příznivci koní se mohli organizovaně účastnit různých společných cvičení, přehlídek, oslav a v konečné fázi hlavně všesokolských sletů, pro které secvičovali mnohé sestavy.

  Autor: Lenka Gotthardová Všeobecná sdělení Přečteno: 35x

 • iDNES.cz Seděla v sedle Minella Times, kolem ní se rozprostíral slavný areál v Aintree a jen kroutila hlavou. Dříve si tuhle chvíli ani nepředstavovala a mířila za kariérou veterinářky, nyní je sportovní hvězdou. Rachael Blackmoreová jako první žena v historii vyhrála slavný liverpoolský dostih Velkou národní. „Ani jsem o tom nesnila,“ říká Irka.

  Autor: Michal Koubek Dostihy Přečteno: 38x

 • Ingrid Klimke: Co dělám, dělám ráda

  15. 04. 2021 06:00 − Zveřejněn včera

  Bobby, celým jménem Hale Bob OLD, je zkušený profík a aktuální jednička stáje. Zde při krosu na CHIO Aachen 2019 Když mezinárodní jezdecká federace v roce 2020 vybírala nejlepší jezdce z uplynulého desetiletí, bylo odevzdáno přes 70 000 hlasů. Vítězkou se stala německá jezdkyně Ingrid Klimke, která patří ke světové špičce ve všestrannosti i v drezuře. Již dávno vystoupila ze stínu svého slavného otce Reinera, který by z jejích úspěchů měl jistě velkou radost. Jaké to...

  Autor: Pavla Růžičková Všestrannost Přečteno: 244x

 • logo iSport Patří mezi velké talenty sportu, který se dostal do povědomí díky miliardáři Petru Kellnerovi a podniku Global Champions Prague Playoffs. Nález kokainu však na renomé parkurové jezdkyně Sáry Vingrálkové způsobil šrámy. V rozhovoru pro Sport se vrací ke sporným bodům případu i k tomu, jak ho prožívá. „Je mi líto, jak to lidé řeší....

  Autor: Štěpán Filipek Skokové ježdění Přečteno: 67x

 • Marek Stromský míří do Bratislavy

  14. 04. 2021 16:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Deník.cz Po dostizích v Itálii míří žokej Marek Stromský do další zahraniční destinace. V neděli se představí na podniku v Bratislavě, kde se mimo jiné jede Velká cena Petržalky.

  Autor: Roman Brhel Dostihy Přečteno: 42x

 • logo iSport Filip Minařík oficiálně ukončil svou fenomenální jezdeckou kariéru čtvrtstoletí poté, co odešel do Německa, do jedné z dostihově nejvyspělejších zemí Evropy. Ve fotbalu i hokeji bylo srovnání se západní cizinou v dobách předlistopadových běžné. V dostizích v té době zakázané.

  Autor: Petr Malík Dostihy Přečteno: 33x

 • Team penning

  14. 04. 2021 06:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Je dobré vědět, koho máte v zádech. A ještě lepší je vědět, v čem se na něj můžete spolehnout. Často drásá jezdcům nervy, zatímco posiluje týmového ducha. Je to tak. Team penning je rodeová disciplína, která spočívá opět v oddělování vybraných kusů dobytka, a to v tříčlenném týmu. Jak to v ideálním případě probíhá?

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 145x

 • Český rozhlas Dušan Andrés odjezdil 4000 dostihů a vyhrál Velkou pardubickou s klisnou Sexteen. Když začínal, byla jeho mistrová trenérka a žokejka Martina Jelínková Růžičková.

  Autor: Jan Čenský , zk Dostihy Přečteno: 111x

 • Extra.cz logo Anna Kellnerová (24), dcera tragicky zahynulého Petra Kellnera (†56), toho pro propagaci parkurového skákání v ČR udělala tolik jako málokdo. Málo se ale ví, že i za cenu osobních obětí. Podle doporučení lékařů by totiž na svém koni za čtvrt miliardy, ale ani na dalších ze stáje, neměla vůbec jezdit.

  Autor: David Zápal Skokové ježdění Přečteno: 187x

1 2 3 613

Nejčtenější články