Seriály

 • Od hlavy k ocasu: Jakou má mít kůň hlavu?

  11. 05. 2021 05:00 − Zveřejněn před 35 dny

  Deformovaný štičí profil arabské hlavy Hlava je pro jezditelnost koně tou nejzásadnější věcí, ovšem v tomto článku se nebudeme zaměřovat na hlavu ve smyslu psychiky, vyrovnanosti, ochoty a jezditelnosti, ale spíše její stavby, protože finišujeme seriál o stavbě těla koně. Takže se pojďme podívat, jak má vypadat hlava, kterou byste u svého koně chtěli mít, po fyzické a praktické stránce.

  Autor: Hooves Blog Od hlavy k ocasu Přečteno: 619x

 • Ochrana stromů na koňských plochách

  5. 05. 2021 06:00 − Zveřejněn před 41 dny

  Mulč nesmí přijít až ke kmínku - hrozí hniloba kořenového krčku stromu. V minulém díle jsme se bavili o výsadbě dřevin u koní a kolem koní, o vhodných druzích do pastevních sadů a pouze lehce jsme naťukli ochranu kmene stromů. Dnes si tuto problematiku, tedy jak stromy chránit před okusem i sešlapem koňmi, rozebereme více do hloubky.

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Zeleň pro koně a jejich lidi Přečteno: 567x

 • Stromy u koní: lesíky a pastevní sady

  6. 04. 2021 06:00 − Zveřejněn před 70 dny

  Stromy v pastvinách obohacují nejen krajinu, ale i život koní. Kdo je nespokojen s holými pastvinami bez křoví a stromů, bez remízků a lesíků? Věřte, že každý, kdo má koně venku a je posedlý zvláštním druhem choroby: vytvářením životního prostředí přátelského nejen koním samotným, ale i ostatním obyvatelům krajiny.

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Zeleň pro koně a jejich lidi Přečteno: 1224x

 • Od hlavy k ocasu: krk II

  3. 03. 2021 05:00 − Zveřejněn před 104 dny

  Kůň číslo 1 Pokračujeme v našem výletě stavbou těla koní. Poté, co jsme se v minulé části prokousali stavbou krku koní obecně, je na čase podívat se na naši ukázkovou skupinu šesti koní, abychom zjistili, jak jsou na tom se svými krky.

  Autor: Hooves Blog Od hlavy k ocasu Přečteno: 663x

 • Havana Když jsem před pár lety začala dělat rozhovory o koních s našimi předními jezdci, bylo mi líto, že už nikdy neudělám rozhovor s Jirkou Lamichem, který už není mezi námi. V letošním dušičkovém čase mě napadlo zavolat své kamarádce a Jirkově ženě Áje, která se se mnou podělila o vzpomínky na Jirku a poskytla mi ze svého archivu krásné fotky.

  Autor: Marie Urbanová Moravský teplokrevník Přečteno: 1204x

 • Od hlavy k ocasu: krk I

  25. 11. 2020 05:00 − Zveřejněn před 202 dny

  Stupidně dlouhý krk V našem putování s Mercedes, které vede spíše od ocasu k hlavě než naopak, se začínáme dostávat do finiše. Dnes si povíme něco o krku. Jeho délce, tvaru, flexibilitě a nasazení. Ukážeme si, jaký mají tyto faktory vliv na správnou práci krku a jeho teleskopické vytahování a také, co to vlastně je. Je to natolik důležité a obsáhlé téma, že mu věnujeme...

  Autor: Hooves Blog Od hlavy k ocasu Přečteno: 1033x

 • M. Mohyla a Jasan Když jsem dělala rozhovor s Míšou Mohylou, netušila jsem, že než ho zveřejním, Míša už nebude mezi námi. Míšu si pamatuju ještě ze „staré jízdárny“. Tak jsme říkali jízdárně TJ Baník Ostrava, která stála v centru Ostravy, ze všech stran sevřená městskou zástavbou, než se přestěhovala do nového objektu ve Staré Bělé. Těch vyjížděk kolem Odry, to...

  Autor: Marie Urbanová Moravský teplokrevník Přečteno: 924x

 • Rodiny ve sportu: A 1/1 rodina Távol

  29. 10. 2020 07:00 − Zveřejněn před 229 dny

  Tosca Co mají společného slavní Quimero-M, Quoniam II-A či Dietward-86? Společným jmenovatelem je rodina Távol. Pojďme si trochu ji a její zástupce představit!

  Autor: Eva Holubcová Rodiny ve sportu Přečteno: 961x

 • Od hlavy k ocasu: spodní část přední končetiny

  13. 10. 2020 05:00 − Zveřejněn před 245 dny

  Hřebec QH Už hodně dlouho jsme neměli žádný článek o tom, jak by měl být kůň stavěný, takže pokračujeme v našem seriálu Od hlavy k ocasu. Postupujeme vlastně od ocasu k hlavě a po lopatce nás čeká zbytek přední končetiny. Víte, jak by měla ideálně vypadat, aby kůň zůstal pokud možno co nejdéle zdravý?

  Autor: Hooves Blog Od hlavy k ocasu Přečteno: 1491x

 • Tváře současné drezury: Jessica von Bredow-Werndl

  25. 05. 2020 05:00 − Zveřejněn před 386 dny

  Učitel Unee Jessica von Bredow-Werndl je jednou z nejvýznamnějších německých drezurních jezdkyň současnosti. Zazářila už v kategorii juniorů a mladých jezdců, ale potom následoval několikaletý propad. Její cesta dítěte z nejezdecké rodiny až do Grand Prix je velmi inspirativní už jen tím, že ji neměla „naservírovanou“, ale sama si musela najít, kudy jít. Nechtěla...

  Autor: The Horse Magazine Tváře současné drezury Přečteno: 2044x

1 2 3 73

Nejčtenější články