Registrace a identifikace

Jak se registrovat, přihlásit, jaké výhody přináší registrace.

Všechny příspěvky našeho webu jsou veřejně přístupné ke čtení. Registrovaný uživatel má ovšem možnost přidávat vlastní reakce, odpovídat druhým, případně zakládat nová témata v diskuzních fórech. Může do adresáře zadat koňský podnikatelský subjekt, vložit svou akci do kalendáře, přidat svůj odkaz do našeho rozsáhlého odkazovníku, a také se podílet na hlavním obsahu Equichannelu tím, že si přímo vloží napsaný článek, včetně fotografií, videa a dalších souborů.


1. Jak se registrovat

1. Krok

Kliknutím na tlačítko Registrace v pravém horním rohu jakékoli stránky Equichannel.cz si otevřete formulář Registrace nového uživatele.

pro registraci nového uživatele klikněte na tlačítko Registrace

V tomto registračním formuláři najdete několik povinných údajů, označených * hvězdičkou:

 • Přihlašovací jméno - tím se budete na náš web již navždy přihlašovat - zvolte si tedy krátké a bez diakritiky.
 • Křestní jméno a příjmení - tyto údaje můžete ostatním „zneviditelnit", my je vyžadujeme jako známku Vaší slušnosti a férovosti vůči ostatním čtenářům.
 • Město - díky němu v profilu ostatních uživatelů rychle zjistíte, jestli tu s někým nejste blízcí sousedé.
 • E-mail - slouží pro řadu dalších funkcí našeho webu, které můžete využívat (v žádném případě vám na něj nebudeme zasílat nevyžádané zprávy). Můžete si zvolit, zda chcete svůj e-mail zobrazovat i ostatním uživatelům.
 • Přezdívka - pod tímto údajem vás mohou ostatní uživatelé vidět například v diskusi. Vy sami si můžete zvolit, zda se chcete na Equichannelu prezentovat pod svým jménem a příjmením, nebo právě pod přezdívkou. Přezdívka může, ale nemusí být stejná, jako přihlašovací jméno.

Přihlašovací jméno, přezdívka a e-mail jsou na EQUICHANNELu jedinečným údajem, tj. v případě, že jeden z těchto údajů již má zaregistrovaný jiný uživatel, nebo že vy již máte starou (nepoužívanou/zapomenutou) registraci, systém vás vyzve, abyste si zvolili jiný.

Při vyplňování registračního formuláře si ještě jednou překontrolujte správnost vaší e-mailové adresy, protože jinak vám nemůže být zaslán tzv. aktivační link (viz 2. krok).

2. Krok

Po řádném vyplnění a odeslání registračního formuláře se vám na obrazovku vypíše zelená hláška: „Na vaši e-mailovou adresu jsme odeslali zprávu s aktivačním odkazem. Tímto odkazem prosím potvrďte vaši registraci. Zobrazení e-mailu je přitom potřeba mít v html formátu."

formulář Registrace nového uživatele po vyplnění povinných údajů a jejich odeslání

Aby vám tento aktivační e-mail, který je zasílán automaticky tzv. robotem, vůbec došel, musí být vaše e-mailová adresa napsána správně a bez překlepů a vaše schránka nesmí být zaplněná. Jak je psáno již v hlášce, aby se vám aktivační link v e-mailu zobrazil funkčně, musíte mít ve vašem poštovním klientovi povolené zobrazování zpráv v html formátu.

aktivační e-mail se zobrazeným linkem pro aktivaci nově zaregistrovaného účtu

Kliknutím na aktivační link v e-mailové zprávě si aktivujete svůj účet.

formulář Kontaktní údaje pro správu údajů v uživatelském medailonku

Automaticky se vám nabídne formulář Kontaktní údaje, kde si můžete rovnou doplnit či upravit povolené údaje ke své registraci. Kromě případné změny hesla či nastavení zobrazení/nezobrazení e-mailu a vašeho jména s příjmením si zde můžete rozšířit informace ve svém účtu (tzv. medailonek) o:

 • bydliště a další kontaktní údaje (telefon, Skype, icq apod.)
 • pár informací o své osobě, zájmech, vzdělání, jazykových znalostech
 • licenci, domovské stáji či jezdeckém klubu.

Dále můžete do medailonku vložit:

 • odkazy na své osobní, profesní či oblíbené stránky, blog
 • svoji profilovou fotografii, která se bude zobrazovat u vašeho medailonku a v diskusi u vašich příspěvků
 • životopis v podobě běžného souboru (ideálně DOC nebo PDF).

Touto aktivací vaší registrace se zároveň automaticky přihlašujete do systému.

Ve svých kontaktních údajích si nemůžete sami měnit přihlašovací jméno, přezdívku ani e-mailovou adresu (okýnka těchto položek jsou šedá a neaktivní). Pro změnu těchto údajů, prosím, kontaktujte administrátory Equichannel.cz na e-mailu info@equichannel.cz.

2. Jak se přihlásit do systému

Kdykoli se pak budete chtít přihlásit na Equichannel.cz, využijete tlačítka Přihlášení vpravo nahoře na jakékoli stránce Equichannelu. Pro vlastní přihlášení máte dvě možnosti:

1. Možnost

Najedete na tlačítko Přihlášení kurzorem a nekliknete; rozbalí se bublina s okénky pro přihlášení, do nichž napíšete své přihlašovací jméno a heslo a kliknete na žluté tlačítko Přihlásit se.

přihlášení se do systému pomoci rozbaleného přihlašovacího menu

Po přihlášení zůstáváte na stejné stránce Equichannelu, pouze se vpravo nahoře místo tlačítek Přihlášení a Registrace objeví tlačítko s vaším přihlašovacím jménem a tlačítko Odhlásit.

přihlášený uživatel

2. Možnost

Kliknete na tlačítko Přihlášení. Otevře se vám formulář Přihlášení, do jehož okýnek vypíšete přihlašovací jméno a heslo a kliknete na žluté tlačítko Přihlásit se. Poté se otevře formulář Kontaktní údaje (prolink).

přihlášení pomoci přihlašovacího formuláře


Další informace

Základní filozofie webu

Pravidla používání webu EQUICHANNEL.cz

Přidávání a správa uživatelských údajů

Vkládání a správa článků

Vyhledávání na Equichannelu

Připojené obrázky