Pozvánka na kliniku: Gonçalo Soares – klasické jezdecké umění I

14. 04. 2021 10:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Rubrika: Počet přečtení: 155 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ranch Bystrá nad Jizerou zve ve dnech 8. až 9. května na kliniku s Gonçalo Soaresem - portugalským trenérem klasické i sportovní drezury, jehož vědomosti a zkušenosti formovala věhlasná škola Escola Portuguesa de Arte Equestre - instituce zaměřená na zachování jezdeckého umění v portugalské tradici.

Escola Portuguesa de Arte Equestre je instituce zaměřená na zachování jezdeckého umění v portugalské tradici. Jedná se o jednu ze čtyř akademií klasického ježdění na světě. Tyto čtyři instituce jsou součástí moderní jezdecké historie a všechny se hlásí ke stejným klasickým zásadám výcviku koní. Jejich součástí jsou prvky vysoké jezdecké školy, na jejímž vrcholu stojí především práce nad zemí – „skoky“.

Právě zde se Gonçalo Soares vypracoval na seniorního jezdce, kde díky svým schopnostem a vášni pro prvky vysoké školy nad zemí předváděl ty nejsložitější jezdecké prvky. Souběžně s kariérou ve škole se rozvíjel také ve sportovní drezuře, kde jsou jeho hlavní principy přístupu k výcviku koní a jezdců klid, trpělivost a respekt. Gonçalo se na každého koně a jezdce dívá jako na jednotlivce, s různými potřebami, požadavky a prioritami. Tato pozorování a analýzy jsou vždy výchozím bodem jeho práce.

Gonçalo Soares věří, že práce s koněm by měla být primárně o tom nechat koně rozvíjet jeho fyzickou kapacitu i mysl a nebrat mu jeho ochotu pracovat. Jen tak můžeme mít šťastného a uvolněného koně, který pracuje v harmonii se svým jezdcem.

Klinika je vhodná pro jakákoliv plemena a jezdecké směry a pro alespoň mírně pokročilé jezdce s rámcovým povědomím o terminologii klasické drezury. Samotná klinika probíhá formou individuálních jezdeckých lekcí.
 
  • Klinika se koná ve dnech 8. a 9. května 2021 v areálu Ranche Bystrá nad Jizerou
 
Orientační program: 9:00-12:00 ranní část kliniky, 13:00-18:00 odpolední část kliniky.
 
Divácký poplatek za kliniku je 40 EUR (1000 CZK vč. DPH). Účast s koněm je 250 EUR (cca 6500 CZK vč. DPH - ustájení zahrnuto v ceně).
 
Opatření proti covidu-19: Akce bude podléhat aktuálně platným nařízením. V případě omezujícího limitu počtu osob budou upřednostněni jezdci před diváky. Pořadatel si vyhrazuje právo akci z důvodů možných opatření zrušit.
 
Kontakt : Ondřej Zalabák +420776737312, info@ranchbystra.cz
 
Pro více informací můžete navštívit také FB stránku události.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com