Pomozte koním

 • Benešovští profesionální hasiči zachraňovali koně a kotě

  5. 01. 2021 17:00 − Zveřejněn před 21 dny

  Deník.cz Jako vždy, po svém. Tak prožili profesionální hasiči z Benešova období Vánoc. Kromě „běžných“ záležitostí vyjížděli i ke třem „zvířecím“ zásahům. K první takové práci byli přivoláni v sobotu na druhý svátek vánoční ve tři hodiny odpoledne. Na střeše třípatrového bytového domu na benešovském Husově náměstí zachraňovali kotě.

  Autor: Zdeněk Kellner Pomozte koním Přečteno: 180x

 • Tři týraní koně z Kralovicka mají nový domov, další jej hledají

  20. 12. 2020 18:00 − Zveřejněn před 37 dny

  Deník.cz Koně, kteří trpěli hlady a žízní, jsou nyní umístěni v náhradní péči, kde je o ně dobře postaráno. Nejvíce postiženého valacha Oregon Joye si převzal jeho původní majitel, který byl velmi zasažen smutným osudem koně, kterého po ukončení aktivní kariéry svěřil v dobré víře pachatelce přestupku. Koně Made for Me a Dino již také našli láskyplný domov.

  Autor: Barbora Hájková Pomozte koním Přečteno: 230x

 • Deník.cz Známý sedlák Daniel Pitek, který hospodaří pod Milešovkou, už měsíc a půl pátrá po člověku, který mu na začátku října trýznivým způsobem usmrtil kobylku jménem Indie.

  Autor: Michaela Rozsypalová Pomozte koním Přečteno: 211x

 • Koně majitelky podezřelé z jejich zanedbání jdou do náhradní péče

  8. 09. 2020 13:00 − Zveřejněn před 141 dny

  ekolist.cz Koně majitelky ze Žiliny na Kladensku, která je podezřelá ze zanedbávání zvířat, půjdou do náhradní péče. Kladenský úřad připravuje na pokyn veterinární správy kvůli dlouhodobě nevyhovujícímu chovu správní řízení.

  Autor: ČTK Pomozte koním Přečteno: 365x

 • Deník.cz Kauza chovatelky koní Dity Kunové ze Žiliny, v jejíž stáji uhynula počátkem července další kobyla, konečně nabrala obrátky. Veterinární prohlídky se v jejím chovu neustále střídaly, padaly pokuty, které chovatelka neplatila, a hladoví koně soustavně utíkali po obci. Kladenský deník sleduje situaci ve stáji několik let.

  Autor: Kateřina Nič Husárová Pomozte koním Přečteno: 342x

 • Koně živořili na louce bez trávy i vody, veterináři je zabavili

  28. 08. 2020 09:00 − Zveřejněn před 152 dny

  iDNES.cz Veterináři odebrali šest koní chovatelce v Tisu u Blatna na Plzeňsku. Zvířata neměla v horkém létě dostatek krmiva a vody ani vhodný přístřešek. Navíc žena nereagovala na dřívější připomínky veterinární správy a podmínky k chovu nezlepšila.

  Autor: vb Pomozte koním Přečteno: 377x

 • Blesk logo Koně, nemocné a zanedbané tak, že jí tři z nich navrhli veterináři odebrat, měla ve svém chovu Veronika Egerová (33) z Chomoutova na Olomoucku. Jedno hříbě, které na tom bylo nejhůře, ještě před návštěvou kontrolorů darovala. I když bylo na umření, nová majitelka Milena Smištíková jej zachránila. Následky už ale bude mít koník nadosmrti.

  Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang Pomozte koním Přečteno: 414x

1 2 3 10

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: