Pomozte koním

 • Blesk logo O stará, týraná a handicapovaná zvířata. Právě o taková se stará Hana Šimková, která v Horním Žďáru u Ostrova nad Ohří provozuje záchrannou stanici volně žijících živočichů Ostrovský Macík. Teď, když začíná rozvolňování krizových opatření, zaznamenali v Macíku první přísun odložených zvířat pořízených v době koronakrize.

  Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang Pomozte koním Přečteno: 201x

 • Koňský domov pro seniory. Zvířata tady můžou v klidu dožít

  28. 03. 2021 18:00 − Zveřejněn před 172 dny

  Český rozhlas V Rabštejnské Lhotě u Chrudimi vznikl útulek pro koně. Šanci tady dostanou zvířata, která by dost možná čekal nepěkný konec. Kvůli svému věku nebo zranění už svým majitelům přestala být užitečná.

  Autor: Josef Kopecký Pomozte koním Přečteno: 337x

 • Pečuje o bývalé dostihové koně, toulavé kočky a opuštěné psy. Ester Rišková založila spolek na pomoc zvířatům v nouzi a ukazuje lidem, jak se o ně starat. Nadace Karla Janečka ji za to jmenovala Laskavcem - člověkem, který koná dobré skutky pro své okolí.

  Autor: Barbora Pěničková Pomozte koním Přečteno: 301x

 • iDNES.cz Přestárlí, nemocní nebo hubení koně obývají „domov důchodců“ v Křižanech. Chovatelka se tam stará o zvířata, která už většinou nikdo nechce, a útulek je tak jedinou záchranou před jatkami. Uživit je ale není podle Zuzany Polákové jednoduché.

  Autor: Gabriela Volná Garbová Pomozte koním Přečteno: 359x

 • Blesk logo Téměř dva roky bojuje Petra Říhová z obce Nový Knín na Příbramsku se svým spolkem Pinta - druhá šance o životy osamělých nebo týraných koní. Pod nohy se jim přitom plete asi 50 venkovních koček, které stejně jako koně hledají své adoptivní majitele. K rukám se jí dostanou často stará a zmučená zvířata, jež se bojí lidí a šance na jejich přežití jsou...

  Autor: jim Pomozte koním Přečteno: 496x

 • Krádeže koní kvůli masu? Máme hlídky, říkají koňáci

  12. 01. 2021 18:00 − Zveřejněn před 247 dny

  Deník.cz Strach se vznáší nad ohradami chovatelů koní na Kroměřížsku a Zlínsku. Podle několika svědectví a ruchu na sociálních sítích objíždí pastviny po nocích terénní auta s polskými poznávacími značkami se zhasnutými světly. A skupiny česky i polsky hovořících mužů si fotí koně za bílého dne, a to i z dronů…

  Autor: Jana Vozárová Pomozte koním Přečteno: 554x

1 2 3 11

Nejčtenější články