Pojištění odpovědnosti za koně - přehled pojišťoven

21. 11. 2016 05:00, Aktualizováno 22. 11. 2016 20:21

Obrázky: 4

Autor: Dana Kusebauchová Foto: pixabay.com Seriál: Umíme předvídat rizika? Počet přečtení: 30017 Počet komentářů: 25 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Na základě předchozího článku o pojištění se rozpoutala velká debata na téma pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou koněm. Jak se ukázalo, mnoho z vás má neblahé zkušenosti s řešením situací, kdy škodu způsobí kůň a pojistka není dobře nastavena. Proto jsem využila svou dočasnou (pouze fyzickou) neschopnost a obvolala jsem všechny pojišťovny se sídlem v ČR. Zde je výsledek tohoto pátrání a zjišťování.

Aktualizace 22.11.

Česká podnikatelská pojišťovna

Dnes jsem zjistila zásadní informace ohledně ČPP, které se tímto omlouvám. Leč dostala jsem nepřesné informace na infolince. Díky vašim podnětům jsem zjistila následující:
Pojištění odpovědnosti vlastníka nebo opatrovatele zvířete se vztahuje na situace, kdy kůň přímo nezávodí a pojistná událost se nesmí stát při přípravě na tuto činnost. Bylo mi řečeno, že pokud kůň něco způsobí na vyjížďce, tak se na to pojistka vztahuje. Jen pozor na situaci, kdy máte trénink a samozřejmě na a při závodech. Zde už se neplní. Přikládám ale vzorové kalkulace (3 varianty limitů) a všechny pojistné podmínky. Toto pojištění se uzavírá společně s pojištěním v běžném občanském životě.
Limity (uvádím jen újmu na zdraví, v příloze je vše) a ceny:
500.000 Kč celková pojistná částka 907 Kč
1.000.000 Kč celková PČ 1127 Kč
2.000.000 Kč celková PČ 1347 Kč

Zde odkazy:
Všeobecné podmínky

Zvláštní podmínky

Poj. podmínky v běžném obč. životě

Vzorová kalkulace nejnižší limit

Vzorová kalkulace střední limit

Vzorová kalkulace nejvyšší limit

Ještě jednou se omlouvám za nepřesnosti.


Informace byly získány v rozmezí od 20. října do 27. října, informace z Kooperativy je z 18. listopadu tohoto roku. Všechny pojišťovny jsem oslovila jako soukromá osoba se zájmem o informace o tomto pojištění.

Na území ČR působí kolem třiceti pojišťoven. Některé z nich jsou samozřejmě úzkoprofilové a specializují se pouze na konkrétní pojistky (například jen cestovní nebo zdravotní pojištění). U těch, které mají ve svém portfoliu odpovědnost za škodu, jsem vznesla velmi konkrétní dotazy. Kromě pár výjimek jsem většinou slyšela reakci, že se ještě nesetkali s takovými otázkami. Většinou jsem byla přepojena na likvidátory nebo byl dotaz přeposlán na "vyšší místa" s tím, že se mi ozvou (a všichni se ozvali) do několika pracovních dní s odpovědí.

Budete možná překvapeni, kolik pojišťoven je ochotno pojistit koně na odpovědnost za škodu i v případě, že občas jezdí na závody (není to tedy předmět podnikání). Ty, které se prsily tím, že mi koně samozřejmě pojistí, po řadě mých konkrétních otázek odpověděly, že na toto se jejich pojistka nevztahuje.

A co to bylo za dotazy?

Zda se pojistka vztahuje i na případ, kdy:

 • ntkůň závodí občas a není předmětem podnikání
 • kůň nezávodí a nemá sportovní licenci
 • je to registrovaný sportovní kůň
 • občas vyhraje nějakou "směšnou" sumu (cca 1 000 Kč)
 • dojde k pojistné události v rámci tréninku sportovního koně (mimo závody)
 • dojde k pojistné události v rámci závodů (vykládám koně z přepravníku a on nacouvá do jiného auta nebo někoho zraní)
 • je sportovní (registrovaný) kůň na vyjížďce ve svém domácím prostředí a způsobí škodu

Na tyto otázky odpovědělo pouze 8 pojišťoven ANO. U těchto pojišťoven jsem dále požádala o zpracování nezávazné vzorové smlouvy, aby bylo jasné, na kolik nás ročně tato pojistka vyjde.

Dalším překvapením byly pojistné limity. Když už zajásáme, že nám nějaké pojišťovny pojistí i koně, se kterým občas závodíme, překvapí nás výše limitu plnění. Z předchozího článku je jasné, že po změně Občanského zákoníku se mohou částky, obzvláště za újmu na zdraví či v případě smrti, vyšplhat do několika milionů Kč. Proto mi spadla brada, když mi v jedné z pojišťoven nabídli nejvyšší limit plnění 1 milion Kč.

sZde bych si dovolila opět citovat slova Ing. Fantové: Pojistka je jedna z mála věcí, kterou si nekoupíte, když ji zrovna potřebujete. A další důležitá věc, kterou jsem asi málo zdůraznila v prvním článku, byl fakt, že popsané příklady a odpovědi se týkají pouze správně nastavené pojistky!

Takže při představě, že kůň způsobí hromadnou nehodu a odškodnění bude vyčísleno na několik milionů Kč, tak mě tato pojistka asi opravdu nezachrání. Vím, šance je malá. Ale pro tyto malé šance pojistky máme.

U některých pojišťoven přikládám ještě odkazy na pojistné podmínky ohledně svěření koně třetí osobě (bereiterovi). Jde o dotaz, zda se pojištění vašeho koně vztahuje i na situaci, kdy je svěřen jinému jezdci či dítěti. Na tento dotaz jsem se nezaměřovala, proto nechávám alespoň k nahlédnutí podmínky od těch pojišťoven, které je zaslaly.

Konkrétní pojišťovny a dotazy

Následující informace se týkají koní v soukromém vlastnictví, které nemáte vedené jako předmět podnikání.

Pojišťovny, které vám koně (v rámci občanské odpovědnosti, tedy na to, pokud by kůň způsobil škodu někomu třetímu) nepojistí:
ERV, Maxima, Slavia, Pojišťovna České spořitelny, NN pojišťovna, Halali, Cardif (a všechny úzkoprofilové pojišťovny).

Pojišťovny, které vám pojistí pouze hobby koně. Zde jsem použila termín "hobby" pro koně, kteří nemají licenci a neúčastní se žádných závodů a žádným způsobem na koni nevyděláváte (neposkytujete na nich výcvik atd.), máte ho pouze pro své vlastní potřeby a radost:
Allianz (včetně poj. Wüstenrot), Axa, Česká pojišťovna, ČSOB pojišťovna, Direct (včetně Triglavi), Generali pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna, Kooperativa, Uniqua, D. A. S., Komerční pojišťovna, Ergo pojišťovna.

Teď tedy k pojišťovnám, které vám pojistí i koně, který občas sportuje (je tedy evidován jako sportovní kůň, není chován ke sportovním účelům, není předmět podnikání majitele). Termín "občas" je velmi ošemetný a žádala jsem tedy o upřesnění, co si pojišťovny pod tímto termínem představují, zda výjezd na závody 2x do roka či 10x do roka (protože samozřejmě cestování je pro zranění koně a způsobení škody značný rizikový faktor). Hranice je velmi tenká a nikomu se nechce být takto konkrétní. Odvolávají se na likvidátory a na individuální posuzování každého případu. Proto mi dovolte, abych trochu rozepsala jednotlivé případy a formu komunikace s pojišťovnami, které jsou schopné pojistit koně, který nezávodí pravidelně za účelem výdělku. Souhrnné informace jsou pak v přiložené tabulce.

ČSOB pojišťovna

Limit plnění 2 miliony Kč, roční pojištění vás přijde na 730 Kč.

Dotazy:
vaDobrý den,
na základě telefonického rozhovoru prosím o informace ohledně pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou koněm. 
1. Mám koně jako soukromá osoba (není předmětem podnikání) a občas absolvuji závody (někdy se podaří vyhrát např. 500 Kč). Kůň způsobí škodu (například na závodech při vykládání z přepravníku nacouvá do zaparkovaného auta). Dojde ke krytí z pojistky odpovědnosti?
2. Mám koně jako soukromá osoba, občas absolvuji závody. Kůň mimo termín závodů způsobí škodu (například při vyjížďce poškodí auto). Dojde ke krytí z pojistky?
3. Konkrétní příklad z praxe. Kůň byl pojištěn v rámci odpovědnosti za škodu, výluka pojistky se vztahovala na závody. Kůň způsobil škodu mimo termín závodů ve svém domácím prostředí (poškodil vůz). Likvidátor odmítl krýt škodu z důvodu, že se jednalo o sportovní přípravu koně (čili došlo k tomu v závodní sezóně). Jak by vaše pojišťovna řešila tento případ?
Odpověď:
Vážená paní Kusebauchová,
po prověření Vašeho dotazu Vás informuji, že pojištění odpovědnosti by se na níže uvedené příklady vztahovalo.
Zároveň si však dovoluji podotknout, že pojistná událost je posuzována po nahlášení všech okolností.

Dotaz:
Dobrý den, moc děkuji za info, ráda bych si nechala zpracovat vzorovou smlouvu, ve které mě zajímají pojistné podmínky - konkrétně výluky, výše limitů krytí a roční úhrada za toto pojištění. 
Můžete mi, prosím, zavolat?  Popřípadě prosím o info, na koho se mohu obrátit. 
Odpověď:
Dobrý den paní Kusebauchová,
zasílám nabídku na pojištění odpovědnosti z běžného života. Tato smlouva by se vztahovala na případy, které zde uvádíte.

Pojistné podmínky zde: https://drive.google.com/open?id=0B71mxi-JjDneeU5yRkdxMUQ1b1k
Na straně 6 a 7 informace o krytí, pokud koně svěříte třetí osobě.

Generali pojišťovna

Limit plnění (můžete si zvolit libovolnou výši) - zadala jsem 10 milionů Kč, roční pojištění odpovědnosti pouze v rámci pojištění koně (zdravotní pojištění) vyjde na 1 200 Kč (celková výše pojištění je 2 700 Kč).

Komunikace probíhala po telefonu, zaslány podmínky a vzorová smlouva.

Pojistné podmínky zde: https://drive.google.com/open?id=0B71mxi-JjDneVlo1VURkcXd5enc
Na straně 11 informace o spolupojištěných (včetně dětí), výluky a specifikace zvířat.

Hasičská vzájemná pojišťovna

Limit plnění od 200 tisíc Kč do 2 milionů Kč, roční pojištění 60-225 Kč.
Zde jsem komunikovala s dámou, která byla překvapená mým požadavkem a ještě víc tím, že jejich pojišťovna tuto možnost nabízí. Získala jsem jen základní informace a na dotaz, zda je možné zaslat ceník či podmínky tohoto pojištění. mi bylo sděleno, že to možné není. Pouze při osobní návštěvě pobočky. I přes mou prosbu, že mám zlomenou páteř a nebudu schopna se v nejbližší době dostavit, byla velmi neoblomná.
Trochu mě zarazilo, že na svých stránkách mají dokonce samostatné podmínky pro pojištění psů a samostatné podmínky pro pojištění koní, ovšem toto mi nabídnuto vůbec nebylo. Jediné, co jsem se dozvěděla, byly limity plnění a roční pojištění, které paní vyčetla z nějakého jejich interního ceníku.
Přiznám se, že jsem z této konverzace byla trochu zmatená.

Kooperativa

bsLimity plnění 5-15 milionů Kč, roční pojistné 1 110 - 1 840 Kč.

Na infolince mi bylo okamžitě odpovězeno, že samozřejmě pojišťují a nedělají výjimky, zda je kůň sportovní, či ne. Jen nesmí být předmětem podnikání.
Koně můžete připojistit v rámci pojištění bytu a nemovitosti.
Limity a částky ročního pojistného:
5 mil Kč - roční pojistné 1 110 Kč
10 mil Kč - roční pojistné 1 490 Kč
15 mil Kč - roční pojistné 1 840 Kč
Pokud máte již nějaké smlouvy u této společnosti, bude vám nabídnuta sleva (5 %), přes pojišťovacího poradce máte šanci ještě na výhodnější podmínky.

Pojistné podmínky zde: https://drive.google.com/open?id=0B71mxi-JjDneVGw0bHA3ZldnX2c
Od strany 7 Pojištění věci nebo jiného majetku.

Uniqa pojišťovna

Limity plnění 1 - 15 milionů Kč, roční pojistné 850 - 3 930 Kč.

Komunikace probíhala telefonicky a mailem. Byly zaslány podmínky a limity plnění.
Zde jsou všechny varianty:
1 mil. Kč roční pojistné (dále jen RP) 850 Kč
2 mil. Kč RP 1140 Kč
5 mil. Kč RP 2010 Kč
10 mil. Kč RP 2810 Kč
15 mil. Kč RP 3930 Kč

Velmi příjemná komunikace, kde jsem byla ujištěna, že výjimka by byla uplatněna jen v případě, kdyby kůň něco provedl přímo při závodění. Příklad s vykládáním z vozíku a následným poškozením majetku či zdraví našim koněm by byl dle všeho kryt. Opět je vše v rukách likvidátora.

D. A. S.

Limit 1 mil. Kč, roční pojistné 2 400 Kč.

Tato pojišťovna nabízí pojistku s názvem Právní ochrana soukromí - Soukromí, které zahrnuje i vlastnictví koně. Mají pouze jeden limit. A dle všeho je jim zcela jedno, kdy se co stane, pokud není kůň předmětem podnikání.
Zde informace pro klienty: https://drive.google.com/open?id=0B71mxi-JjDneeU5yRkdxMUQ1b1k

Komerční pojišťovna

Zde jsem se bohužel nedopátrala limitů a cen, zato jsme vedli vášnivou diskusi ohledně sportovních koní resp. občasného závodění.
Na mé dotazy jsem obdržela odpověď, že pokud se jedná o občasné závodění, výluky pojištění se vztahovat nebudou. Proto jsem tedy poslala dotaz, co znamená slovo „občasné". Odpověď byla zdlouhavá s vyjmenováváním bodů z pojistných podmínek. Cílem této odpovědi bylo, že pokud nemám koně jako předmět podnikání a není zdrojem příjmů a závodím nepravidelně, lze tuto pojistku aplikovat. Ovšem samozřejmě s tím, že je vše posuzováno individuálně likvidátorem.
Koně, na které se výluky vztahují, jsou koně tažní, plemenní atd.

Pojištění sportovních koní od ČJF

Federace nabízí pojistku sportovních koní ve spolupráci s firmou GrECo JLT Czech Republic s.r.o. Více informací o pojistce zde: http://www.cjf.cz/dokumenty/pojisteni/

Závěrem

Pokud bych měla shrnout mé poznatky, tak pokud máte koně jako předmět podnikání, pak se samozřejmě jedná o pojištění podnikatelů.
Pokud ovšem máme koně pro radost a sem tam vyjedeme na závody, už je potřeba na tuto skutečnost upozornit při uzavírání smlouvy, i přestože nejsou předmětem podnikání.
Hobbíčkáři jsou v tomto ohledu za vodou. Koně, kteří mají licence a objevují se často na závodech, už mohou u několika pojišťoven vzbuzovat obavy.
Z tohoto důvodu bych opravdu doporučila obrátit se na pojišťovacího poradce, a to nejen při uzavírání smlouvy, ale také v případě, že se něco stane. Jen oni vědí, jak správně nahlásit událost.
Všechny informace v tomto článku mají pouze informativní charakter. V případě, že se rozhodnete pojistku uzavřít, obraťte se na odborníky!

Budete-li mít zájem o poskytnutí podmínek od jednotlivých pojišťoven, ráda je přepošlu nebo se obraťte přímo na pojišťovny.

Ať se vám nikdy nic nestane.

Připojené obrázky

Připojené soubory

 • Přehled pojišťoven (16 kB)
  V této tabulce naleznete souhrnné informace o jednotlivých pojišťovnách.

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. Filip Tesař

  Dobrá práce!

  10:05 - 21. 11. 2016

  Dal bych klidně i 10 hvězdiček...

 • 2. Katka K.

  Re:

  11:15 - 21. 11. 2016

  Reaguje na 1.

  Jo, Filipe, já taky! Dana se pustila do toho, na co se spousta lidí v posledních letech ptalo a nikdo nebyl schopen nebo ochoten zpracovat. Doufám, že to pomůže.

 • 3. Kerrika

  Zdravotne poistenie

  11:31 - 21. 11. 2016

  Clanok super, hlavne to porovnanie konkretnych poistovien. Mna by ale teda este zaujimalo zdravotne poistenie (nenasla som na equichanneli ziadne clanky, ak su, tak ma opravte). Alebo teda ako tomu poistovaci hovoria "Poistenie necakanych zdravotnych vydajov", ktore ma typicky x vyluk a clovek aby sa vyznal v tych ich pravnickych formulaciach.

 • 4. Dana Kusebauchová

  Díky

  11:46 - 21. 11. 2016

  Reaguje na 2.

  Díky Filipe a Katko :) Hodlám pokračovat i ve zdravotním pojištění koní. Myslím, že mé jméno bude brzy u pojišťováků něco jako Voldemort :))))

 • 5. Dana Kusebauchová

  Mám to v plánu

  11:48 - 21. 11. 2016

  Reaguje na 3.

  Díky Kerriko, zaměřím se i na toto téma, obvolám zase pojišťovny a zpracuji společně s Ing. Fantovou nějakou konkrétnější možnost správného pojištění s informacemi a vysvětlením odborníka.

 • 6. Kerrika

  Dakujem

  12:06 - 21. 11. 2016

  Reaguje na 5.

  Super, dakujem za obetavost pri robeni Voldemorta :). Aby este vobec boli ochotni spolupracovat :)

 • 7. Dana Kusebauchová

  DOPLŇUJÍCÍ PODMÍNKY OD UNIQA

  12:19 - 21. 11. 2016
 • 8. katavira

  sporťák a EU + hříbě

  12:20 - 21. 11. 2016

  Dobrý den, a jak je to tedy u sporťáka, který aktivně závodí a např. by vyjel i do Rakouska, kde je pojištění odpovědnosti na závodech povinné (ale nepodnikám s koňmi)? Plus bych potřebovala pojistit hříbě, nyní v Německu. Tzn. oba pojistit na celou EU... Děkuji

 • 9. Dana Kusebauchová

  Sporťák a EU

  12:28 - 21. 11. 2016

  Reaguje na 8.

  Dobrý den, v tomto případě sporťáka a závodění po EU bych doporučila přečíst podmínky a možnosti, které nabízí ČJF (viz článek) a toto pojištění poskytují. Některé pojišťovny mají pokrytu jen ČR, jiné Evropu, jiné mají různé výluky. Na takto konkrétní dotazy už je třeba vznést dotaz osobně na pojišťovnách. U hříběte v Německu bych opět volila cestu přímého dotazu na pojišťovny. Ale myslím, že to byla pojišťovna D.A.S. (ale ruku do ohně za to nedám), která mi rovnou sdělila, že kryjí celou Evropu vyjma Ruska. Přiznám se, že těch informací jsem získala tolik, že už si přesně nevybavím všechny.

 • 10. Regiuska

  A má odpovědnost za koně, kterého si půjčuji???

  12:49 - 21. 11. 2016

  Jen pro info, odpovědnost za koně je jasná a přehledně definovaná i tak děkuji za článek. Já však řešila zapeklitější problém a to byla odpovědnost za koně, kterého jen jezdím.
  Ráda bych Vás tedy upozornila na můj zatím (3 měsíce) nevyřešený dotaz ohledně VPP u této pojišťovny. Protože ve VPP si můžete přečíst výluky:
  na věci nebo zvířeti, které pojištěný užívá nebo požívá neoprávněně,
  c) na movitých věcech nebo zvířatech, které byly pojištěnému zapůjčeny nebo
  které oprávněně užívá nebo požívá nebo je má u sebe,
  d) na movitých věcech nebo zvířatech, které pojištěný převzal za účelem
  opatrování, zpracování, opravy, prodeje, úschovy, uskladnění anebo
  poskytnutí odborné pomoci,

  Což defakto znamená, že pokud jakýmkoliv způsobem užíváte koně, který není Váš žádná odpovědnost se na Vás nevztahuje a jakoukoliv škodu na koni si zaplatíte sami. Mimochodem samozřejmě i u psa, kterého jen hlídáte apod.

  Pokud někdo informace, že nějaká pojišťovna má tuto podvědnost reálně možnou, budu ráda za info :-)

 • 11. Dana Kusebauchová

  Odpovědnost za půjčeného koně

  13:09 - 21. 11. 2016

  Reaguje na 10.

  Dobrý den, na tento dotaz jsem se nezaměřovala, nicméně v podmínkách, které jsou u článku přiloženy se dá dopátrat, že některé pojišťovny toto nevylučují. Respektive je-li kůň pojištěn, vztahuje se to i na osobu, které byl kůň svěřen. Pokud u nějaké z výše uvedených pojišťoven naleznete tuto možnost (jen na první pohled ČSOB a Generali str. 12 článek splupojištěné osoby - vše viz článek), pak doporučuji osobní kontakt a vznesení konkrétních dotazů.

 • 12. Katka K.

  Re:

  13:24 - 21. 11. 2016

  Za koně má vždy alespoň částečnou zodpovědnost jeho majitel a to i v případě, že ho půjčí. Muselo by se prokázat, že vina byla plně na straně bereitera (třeba že záměrně vběhl do silnice bez rozhlédnutí) a možná ani potom by majitel nebyl úplně z obliga. Nicméně ano, zda se pojištění vztahuje i na případy, kdy na koni sedí jiná osoba než majitel (a zejména je-li neplnoletá), by mě zajímalo také.

 • 13. Dana Kusebauchová

  Re:

  13:49 - 21. 11. 2016

  Reaguje na 12.

  Teď jsem znovu koukala na Generali, mají to dokonce i na hlavní stránce webovek uplně dole: https:// http://www.generali.cz/pojisteni/pojisteni-odpovednosti/odpovednost-obcanu
  Je mi jasné, že má každý velmi konkrétní představu, co by chtěl v rámci pojistky zodpovědět, proto jsem přikládala všechny dostupné informace a dokumenty. Tak snad se dopátráte.
  Obecně lze říct, že je možné najít pojistky, které se vztahují i na opatrovatele (i neplnoleté dítě). Ovšem prokazování viny, je věc jiná. O tom jsme se bavili v minulém článku.

 • 14. Dana Kusebauchová

  To Regiuska - doplnění info

  14:39 - 21. 11. 2016

  Reaguje na 10.

  Teď jsem si teprve všimla toho vašeho dotazu přesněji. Vám se tedy nejedná o škodu, kterou kůň způsobí někomu jinému, ale jde o to, když se svěřený kůň pod vámi zraní? Protože o tom tento článek nebyl - zde jsme řešili jen odpovědnost za škodu způsobenou koněm (neřeší se, zda se u toho zraní i váš kůň). Omlouvám se, toho jsem si opravdu všimla až teď. Vím, že některá pojišťovna měla možnost připojištění svěřených věcí (např. firemních notebooků atd.) Zkusím zjistit, ale neslibuji :)
  Mě tuto variantu kryje pojištění podnikatele (se spoustou vyjímek, které mám vyjednány, právě pro případ zranění svěřeného koně). Zde by se asi tedy jednalo o člověka, který koně jezdí "na dobré slovo" s majitelem?

 • 15. Majcerajce

  Česká podnikatelská pojišťovna

  14:46 - 21. 11. 2016

  Dobrý den, mám své dva hobby koně pojištěné u ČPP v rámci Pojištění občana v běžném občanském životě - připojištění Vlastník nebo opatrovatel zvířete.
  https:// http://www.cpp.cz/pojisteni-majetku-a-odpovednosti~pojisteni-odpovednosti~pojisteni-obcana-v-beznem-obcanskem-zivote/

 • 16. Dana Kusebauchová

  Re: ČPP

  15:03 - 21. 11. 2016

  Reaguje na 15.

  Dobrý den, jak jsem odpovídala na FB. Předávám takové informace, které jsem obdržela. Na infolince mi bylo sděleno, že koně nepojišťují. Jen je mi záhadou, proč by tuto informaci "zatajovali". Pokud se jednalo o neznalost člověka na infolince, pak se omlouvám, ale toto jsem opravdu nemohla tušit. Mrzí mě to.
  Díky za informaci! Můžete prosím ještě doplnit roční pojistné a limit krytí, pokud by Vám to nevadilo?

 • 17. šutřík

  ČPP

  17:46 - 21. 11. 2016

  Reaguje na 16.

  Stejně jako Majcerajce mám hobby koně pojištěného u ČPP v rámci Pojištění odpovědnosti občanů. Článek mi připomenul, že po obsednutí jsem chtěla navýšit limity. Zřizovala jsem pojištění pro dvouletku, když byla prakticky jen ve výběhu nebo občas na ruce v blízkém lese (bez přechodu silnice, téměř bez turistů, takže riziko minimální). Mám limit pouze 250 000 Kč pro újmu na majetku a 500 000 Kč za nemajetkovou újmu. Roční pojistné 664 Kč (se slevou za online uzavření pojistky). Limity jdou nastavit až do jednoho milionu (majetek) a dva miliony (zdraví). Pokud teda limity nenavýšili, nezkoumala jsem to.

 • 18. Majcerajce

  Re: ČPP

  18:23 - 21. 11. 2016

  Reaguje na 16.

  Vůbec se neomlouvejte! Naopak my moc děkujeme za všechny informace, které jste o pojištění dala dohromady.
  Koukala jsem do smlouvy. Mám roční pojistné na dva koně (po slevě za online sjednání) 1169 Kč. Limity mám zdraví a usmrcení 1 000 000,- a újma na jmění 500 000,-. Také přemýšlím, že si je zvednu na tu horní hranici 2 000 000,- zdraví a 1 000 000,- majetek.

 • 19. Dana Kusebauchová

  Re: šutřík a Majcerajce

  19:52 - 21. 11. 2016

  Tak dle prvních informací to vypadá, že ČPP již nové pojistky na pojištění odpovědnosti za koně neposkytuje, to znamená, že Ti, kdo mají koně pojištěné u ČPP, jsou poslední :) Zítra znovu zavolám do pojišťovny a ověřím.

 • 20. Majcerajce

  Re:

  20:14 - 21. 11. 2016

  Aha..tak to mě nenapadlo.. Jestli to tak je, mají staré informace na stránkách, tam připojištění nadále nabízejí:

  Vlastník nebo opatrovatel zvířete
  Co vám pojistíme?

  Připojištění se vztahuje na odpovědnost pojištěného za újmu způsobenou zvířetem, za kterou odpovídá jako vlastník nebo opatrovatel.

  Pojistná ochrana zahrnuje také újmu, kterou zvířata způsobila při pastvě na loukách, stromech, zahradních, polních a lesních kulturách. Zvířetem se rozumí hospodářská, exotická a divoká zvířata. Pojištění se nevztahuje na zvířata chovaná k výdělečným účelům.

  Kdo je tímto produktem pojištěn?

  Připojištění se nevztahuje pouze na vlastníka zvířete, spolupojištěným je také opatrovatel zvířete, kterému vlastník svěřil zvíře k opatrování.

 • 21. Dana Kusebauchová

  Re:

  20:24 - 21. 11. 2016

  Reaguje na 20.

  Zítra tam budu volat znovu, dnes už na ně bylo prý pozdě :) Mají do 18 hod linku.
  Ověřím to, zdá se mi to jako možnost, proč mi bylo řečeno, že nepojišťují, přesto že mnoho z vás tuto pojistku má. Info o tom, že již nepojišťují je na FB pod článkem, proto raději ještě ověřím přímo v pojišťovně.

 • 22. Majcerajce

  Re:

  06:22 - 22. 11. 2016

  Reaguje na 21.

  Ok. Děkujeme! To jsem zvědavá, jak to nakonec bude..

 • 23. etnies86

  odpověd

  15:26 - 22. 11. 2016

  Reaguje na 10.

  u ČP to bylo tak, že pokud kůň něco způsobí pod spolujezdcem odpovědnost se z toho kryje. Pokud se stane něco koni pod Vámi a vy budete mít pojištěnou odpovědnost, tak na to se to vztahovat nebude, tak jako když kůn něco způsobí vám. ale pokud pojedete na procházku a způsobíte třeba nehodu tak majitelova pojistka to kryje (viz. výtah: osoby, jimž pojištěný příležitostně svěřil opatrování
  nebo běžnou údržbu bytu či opatrování domácího
  či drobného hospodářského zvířete, pokud jde o jejich
  povinnost nahradit škodu či újmu při ublížení
  na zdraví nebo usmrcení způsobenou výkonem této
  činnosti třetím osobám)

 • 24. etnies86

  ještě

  15:29 - 22. 11. 2016

  Reaguje na 23.

  ovšem z poj. podmínek nevím zda kůň splňuje formulaci domácí nebo drobný hospod. zvíře,ale za mě to plnili, radši bych ověřila. taky se to furt mění :(

 • 25. Dana Kusebauchová

  OPRAVA - ČESKÁ PODNIKATELSKÁ POJIŠŤOVNA POJIŠŤUJE

  17:08 - 22. 11. 2016

  Dnes jsem zjistila zásadní informace ohledně ČPP, které se tímto omlouvám. Leč dostala jsem nepřesné informace na infolince. Díky vašim podnětům jsem zjistila následující:
  Pojištění odpovědnosti vlastníka nebo opatrovatele zvířete se vztahuje na situace, kdy kůň přímo nezávodí a pojistná událost se nesmí stát při přípravě na tuto činnost. Bylo mi řečeno, že pokud kůň něco způsobí na vyjížďce, tak se pojistka vztahuje. Jen pozor na situaci, kdy máte trénink a samozřejmě na a při závodech. Zde už se neplní. Přikládám ale vzorové kalkulace (3 varianty limitů) a všechny pojistné podmínky. Toto pojištění se uzavírá společně s pojištěním v běžném občanském životě.
  Limity (uvádím jen újmu na zdraví, v příloze je vše) a ceny:
  500.000 Kč celková pojistná částka 907 Kč
  1.000.000 Kč celková PČ 1127 Kč
  2.000.000 Kč celková PČ 1347 Kč

  Zde odkazy:
  Všeobecné podmínky https://drive.google.com/open?id=0B71mxi-JjDneVXRDWVQyTGFwV1k

  Zvláštní podmínky: https://drive.google.com/open?id=0B71mxi-JjDned09qeGd6MmtiRlU

  Poj. podmínky v běžném obč. životě: https://drive.google.com/open?id=0B71mxi-JjDneZTRFRWI1eGg3SkU

  Vzorová kalkulace nejnižší limit: https://drive.google.com/open?id=0B71mxi-JjDneNFNaT0FiSjBSSDQ

  Vzorová kalkulace střední limit: https://drive.google.com/open?id=0B71mxi-JjDneeGszcXpTUTJ0LUk

  Vzorová kalkulace nejvyšší limit: https://drive.google.com/open?id=0B71mxi-JjDneNTNVT3ZwdmJOR2c

  Ještě jednou se omlouvám za nepřesnosti. Snad je to vše :)

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 4 čtenářů. Celkový počet bodů: 20.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com