Plemenný hřebec Generale Aversa XLIX má 25 let

26. 04. 2021 09:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Archiv NH Kladruby nad Labem Rubrika: Chov koní Zdroj: NH Kladruby nad Labem Počet přečtení: 185 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Nejstarší plemeník národního hřebčína dosáhl v sobotu 17. dubna 2021 úctyhodných dvaceti pěti let. Generale Aversa XLIX, starokladrubský bělouš, patřil k naprosté špičce své populace jak po exteriérové, tak po výkonnostní stránce.

Narodil se roku 1996 klisně 226 Aversa po hřebci Generale Alata XLVI. Za svůj život reprezentoval barvy kladrubského hřebčína v předním páru čtyřspřeží na národních i mezinárodních soutěžích spřežení, byl také využíván k prezentaci starokladrubských koní na akcích pořádaných národním hřebčínem a i mimo něj.

Jako osvědčený plemenný hřebec zplodil čtyřicet osm potomků, tři jeho synové a deset dcer byli zařazeni do chovu. Generale Aversa XLIX se stále těší dobrému zdraví. Po zahájení návštěvnické sezóny ho můžete zahlédnout na stáji plemenných hřebců v Kladrubech nad Labem.

Další fotografie naleznete na webu NH Kladruby nad Labem.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com