Parajezdectví

 • Stáj Rozárka má opět mistry ČR v paradrezuře!

  4. 11. 2020 05:00 − Zveřejněn před 83 dny

  Tereza Dubcová a její kůň Erin (Mon Aer) při mistrovských úlohách Jak to všechno začalo… Terezka Dubcová je paradrezurní jezdkyně a Erin je kůň, který se paradrezuře (drezurní ježdění hendikepovaných jezdců) věnuje již řadu let. Terezka je čtrnáctiletá slečna, která má Apertův syndrom a k tomu mnoho spojených problémů, např. poruchu soustředěnosti, rovnováhy, citlivosti prstů…

  Autor: Lenka Procházková Parajezdectví Přečteno: 697x

 • Polar.cz logo Teď vás seznámíme s velkou bojovnicí, devětatřicetiletou Kateřinou Lesovou. V šesti letech jí objevili nádor, s následky nemoci a léčby statečně bojuje dodnes. Sílu jí dodává láska ke koním a paradrezura. Bohužel, kvůli zhoršujícímu se zdraví ji čekají poslední závody.

  Autor: Monika Danková Parajezdectví Přečteno: 473x

 • iROZHLAS Už sedminásobnou domácí šampionkou v paradrezuře je Anastasja Vištalová. Čtyřiadvacetiletá jezdkyně ze středočeských Jevan navíc jako vůbec první česká reprezentantka v této disciplíně startovala na paralympiádě. V Riu 2016 vybojovala třinácté místo a skončila v polovině výsledkové listiny. Teď vše směřuje k létu 2020 a účasti na hrách v japonském Tokiu.

  Autor: Pavel Petr Parajezdectví Přečteno: 596x

 • Mistrovství České republiky v paravoltiži 2019

  10. 10. 2019 06:00 − Zveřejněn před 475 dny

  Tereza Dovicová Staccato pneumatik na jistém úseku D1 napovídá, že do Brna to už není daleko. Ještě je tma a prší. V areálu Veterinární a farmaceutické univerzity vyložíme koně. Mohutný slezský norik Patron zapluje do jednoho z pečlivě nachystaných boxů a pustí se do sena. Je půl sedmé ráno a národní šampionát v paravoltiži začíná přesně v 11 hodin.

  Autor: Michaela Burdová Parajezdectví Přečteno: 1712x

 • O paravoltižním mistrovství 2018 - a kavaleristech

  19. 10. 2018 06:00 − Zveřejněn před 831 dny

  MČR paravoltiž Rok ho dostávali na koně čtyři chlapi. Dnes je už poněkolikáté na mistrovství republiky důležitým členem týmu, který pravidelně bývá na bedně. Na koni zacvičí i sestavy, které bych fakt moc ráda viděla takhle zacvičit jezdce, které nebrzdí žádný handicap, včetně sebe. Paravoltiž s sebou nese příběhy - i návrat k tomu, co věděli staří kavaleristé....

  Autor: Michaela Burdová Parajezdectví 2 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 2290x

 • Písaříková a Švarc oslavili v Brně hned dvě paravoltižní zlata

  11. 10. 2018 22:00 − Zveřejněn před 839 dny

  MČR - Písaříková a Švarc oslavili v Brně hned dvě paravoltižní zlata Seriál domácích šampionátů v jezdeckých disciplínách završilo o víkendu už tradičně mistrovství České republiky v paravoltiži. A v Brně byly opět k vidění obdivuhodné výkony.

  Autor: Tisková informace Parajezdectví Přečteno: 827x

 • Anastasja Vištalová Po startu na paralympijských hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 si Anastasja Vištalová splní další sportovní sen. V září bude třiadvacetiletá úspěšná jezdkyně reprezentovat Českou republiku v paradrezuře na Světových jezdeckých hrách.

  Autor: Tisková informace Parajezdectví Přečteno: 1022x

 • CPEDI3 Kralovice Skvělého úspěchu dosáhla česká jezdkyně Anastasja Vištalová. Na mezinárodních závodech v paradrezuře, které hostil areál v Královicích u Prahy, obsadila v silné konkurenci výtečné druhé místo.

  Autor: Tisková informace Parajezdectví Přečteno: 1228x

 • V Královicích se uskuteční 1. mezinárodní paradrezúrní šampionát

  12. 04. 2018 09:00 − Zveřejněn před 1021 dny

  Deník.cz Královice - Jezdecký areál v Královicích u Slaného bude od pátku do neděle hostit 1. mezinárodní paradrezurní závody v ČR CPEDI3*. Tělesně handicapovaní jezdci předvedou soupeřům i divákům svoje umění.

  Autor: Kateřina Nič Husárová Parajezdectví Přečteno: 2627x

 • Tak trochu jiné mistrovství ČR

  13. 10. 2017 06:00 − Zveřejněn před 1202 dny

  Kenya 1 Paravoltiž by si měla dát předponu „para“ do závorky. To vás napadne, když se ocitnete v roli diváka na mistrovství republiky v této unikátní disciplíně. Letos se konalo v Praze minulý víkend pod pořadatelskou taktovkou TJ Orion za účasti 39 cvičenců z 9 oddílů. Paravoltiž roste. A jak ji vidí představitel VV ČJF, Martin Blažek? I to se dozvíte v článku.

  Autor: Michaela Burdová Parajezdectví Přečteno: 3616x

1 2 3 4 5

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: