Olympijský stavitel v Praze

17. 02. 2021 11:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Archiv TMM Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 221 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Čeští parkuroví reprezentanti budou mít příležitost absolvovat soutěže připravené olympijským stavitelem parkurů tři měsíce před hrami v Tokiu. Španěl Santiago Varela Ullastres, který byl jmenován stavitelem kurzů pro OH Tokio 2020, totiž přijal pozvání na květnové mezinárodní závody v Chuchle Areně Praha.

Jsem moc potěšena, že naše pozvání na CSIO3* Prague Cup v Chuchle Areně Praha přijal olympijský stavitel Santiago Varela Ullastres,“ prozradila ředitelka závodů pořádaných Czech Equestrian Teamem Markéta Šveňková.

U koní se Santiago Varela pohybuje již od velmi nízkého věku a svou kariéru autora tratí začal v Clubu de Campo v Madridu již v roce 1984. Mezinárodním stavitelem se stal v roce 1993, kdy připravoval kurzy v Santiagu. Následovaly závody úrovně tří až pěti hvězd v La Coruña, Vejer de la Frontera, San Sebastián, Santander, Sevilla, portugalská Vilamoura či mexické Queretaro. V roce 2011 připravoval kurzy pro mistrovství Evropy v Madridu či finále Superligy v Rotterdamu.

V červenci 2013 dosáhl Levelu 4 Mezinárodní jezdecké federace, a ještě téhož roku poprvé připravoval kurzy pro finále Poháru národů v Barceloně nebo mistrovství Evropy dětí, juniorů a mladých jezdců ve španělském Vejeru de la Frontera. V rámci olympijských her má zkušenosti již z Ria de Janeira, kde však vykonával funkci technického delegáta. Olympijské kurzy bude navrhovat poprvé.

Je skvělé, že si čeští reprezentanti budou moci vyzkoušet jeho parkury již začátkem května v Praze. Závody CSIO Prague Cup budou jedny z nejdůležitějších přípravných závodů pro národní tým, který se později představí na olympiádě v Tokiu. Rozhodnutí o definitivním složení českého parkurového družstva by mělo padnout v druhé polovině června,“ upřesnila Markéta Šveňková.

Závody CSIO3* Prague Cup se konají od 5. do 9. května v Chuchle Areně Praha, která týden před tímto mítinkem organizuje závody zařazené do Světového poháru.

Většina jezdců využije této příležitosti startu při obou akcích, během nichž mají možnost si splnit kvalifikační kritéria pro olympijské hry, ale také mistrovství Evropy 2021 a mistrovství světa 2022,“ dodala Markéta Šveňková, která je současně také sportovní ředitelkou Chuchle Areny Praha.

Další podrobnosti najdete na adrese www.csiopraha.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com