Obnova areálu Národního hřebčína v Heřmanově Městci zahájena

16. 03. 2021 09:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Archiv NH Kladruby nad Labem Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 187 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Výcvikové středisko v Heřmanově Městci, které je součástí Národního hřebčína Kladruby nad Labem, projde rozsáhlou stavební obnovou.

Ve čtvrtek 11. března 2021 odjeli ze stájí v Heřmanově Městci poslední starokladrubští koně. Následující den byl areál předán zhotoviteli stavby.

Svým rozsahem a zároveň citlivým přístupem k historickému odkazu chovu koní v Heřmanově Městci se jedná o náročnou a komplexní obnovu nemovité kulturní památky. Výjimečně zachovalý soubor budov byl postaven v letech 1874–1875 na objednávku knížete Ferdinanda Bonaventury Kinského stavitelem Adamcem z Vídně pro velkostatek na místě stávajících, kapacitně nevyhovujících stájí.

Objekty nabízí historickou hodnotu nejen svým stářím, ale právě svým původním stavem s jen minimálními zásahy, které by významně narušily vzhled a funkci souboru budov.

Rozsáhlá rekonstrukce areálu by měla být dokončena ke konci roku 2022. Po dobu rekonstrukce budou koně dočasně ustájeni v Kladrubech nad Labem. Nově rehabilitované objekty se následně opět otevřou k prohlídkám zájemcům z řad veřejnosti. 

www.nhkladruby.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com