Návštěva v rezervaci velkých kopytníků

23. 04. 2021 09:00

Obrázky: 1

Autor: Česká krajina Foto: Dalibor Dostál Rubrika: Zdroj: Česká krajina Počet přečtení: 81 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice navštívili ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a náměstek pražského primátora Petr Hlubuček.

Seznamovali se tam především s technickým řešením chovu zubrů a dalších velkých kopytníků v přírodních podmínkách. Podobný polodivoký chov na východě Prahy totiž zoologická zahrada ve spolupráci s hlavním městem chystá v příštích letech ve východní části metropole.

„I když podmínky pražského projektu budou v mnohém odlišné, určitě jsme našli řadu oblastí, kde mohou být naše zkušenosti z předchozích let užitečné,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která rezervaci velkých kopytníků v roce 2015 v bývalém vojenském prostoru založila.

Zoo Praha má s chovem zubrů bohaté zkušenosti. Právě tato zoologická zahrada byla první v Česku, která chovala čistokrevné zubry. První samec Platan se stal jejím obyvatelem již v roce 1948. Do loňského roku pražské zoo odchovala na 80 mláďat. Některé tamní přírůstky pak posílili populaci zubrů v Polsku nebo na Kavkaze.

Také milovická rezervace přispívá k záchraně zubrů v rámci Evropy. Mladý býk odsud loni odjel do Národního parku Zuid Kennemerland v Nizozemí. Další přírůstky by letos měly z bývalého vojenského prostoru odjet do největší francouzské rezervace chovající tyto velké kopytníky.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com