Na závody spřežení CAN3* do Nebanic

15. 07. 2020 18:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: archiv Equichannel Rubrika: Spřežení Počet přečtení: 295 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Národní pohár spřežení bude zahájen ve čtvrtek 16. července v Nebanicích. Místo 28. ročníku populárních mezinárodních závodů spřežení CAI-3*, které bohužel pro pandemii Covid-19 nešlo uspořádat, pořádá jezdecký oddíl TJ Agro Cheb, z.s., za finanční podpory města Chebu, Karlovarského kraje, Obce Nebanice a dalších významných sponzorů, Národní pohár spřežení.

Divákům se představí špička celé republiky a zahraniční závodníci, kterým v této době domovské podmínky dovolí vycestovat a změří své síly na tomto v České republice jedinečném závodě.

Návštěvníci zhlédnou během tří dnů sportovní klání jednospřeží, dvouspřeží a čtyřspřeží v několika obtížných soutěžích. Například při drezurních závodech závodníci předvedou styl, přesnost a všeobecnou ovladatelnost svých koní.

Pro diváky nejnapínavějším a pro závodníky a koně jednoznačně nejnáročnějším měřením sil je maraton, který bude na programu v sobotu 18. července. Patnáctikilometrový rychlostní úsek a následné náročné zkoušky při průjezdech sedmi technicky složitými překážkami budou prubířským kamenem závodnického umění.

Neděle bude věnována další zajímavé disciplíně, která otestuje zručnost posádek a poslušnost koní. Jedná se o parkur, který zde neznamená skákání přes překážky, jak je tomu u jezdeckých závodů, ale zahrnuje všechny ostatní parametry, včetně přesnosti a rychlosti průjezdu spřežení závodní dráhou.

Po celou dobu konání soutěží zajistí pořadatelé na závodišti občerstvení, pestré doprovodné kulturní programy pro děti během dne i v průběhu večera. K dispozici také bude hlídané parkoviště a pro návštěvníky velké stany s posezením.

Organizátoři mimořádné podívané vás zvou k návštěvě sportovního areálu v Nebanicích ve dnech 16. až 19. července 2020!

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com