Na bílou všechny barvy dovoleny

18. 04. 2019 05:00

Obrázky: 9

Autor: EQCH redakce Foto: Čtenáři Equichannelu :-), archiv redakce Rubrika: Výstroj jezdce a koně Počet přečtení: 2364 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Bílá barva má zásadní nevýhodu – fakt blbě se čistí. A druhou – konvenční bílá dečka na závody na ní opravdu nevynikne. Proti tomu stojí jedna výhoda – asi není barva, která by se k bílé nehodila. Pojďme se podívat, jaké kombinace můžete vyzkoušet na bělouše a jak odvážní si můžete dovolit být.

Podobně jako u černé je dobré i u běloušů dobré myslet na kontrast. Ať už si vyberete jakoukoli barvu, měla by být dostatečně kontrastní, tedy ne úplně světlá. Pokud se vám líbí syté a výrazné barvy, pak opravdu můžete využít toho, že s bílou se „netlučou“.

Ani tahle růžová se žlutým lemem.

U bílé si můžete dovolit i kombinovat více výrazných barev. Pokud se k sobě hodí, bílá vadit nebude. Vedle výše ukázané kombinace třeba tmavomodrou (která sama vypadá na bělouších výborně) nebo černou s červenou.

Jak jste zaznamenali už v předchozích dílech, mezi nejoblíbenější barvy patří vínová a tyrkysová. Obě na bělouších vypadají báječně.

Oblíbenou (a asi i moderní) barvou je fialová. Ani s tou na běloušovi neuděláte chybu – ovšem v případě takto tmavého bělouše je výsledek poměrně nevýrazný. Je dobře, že je kombinace oživena alespoň světlým lemem a beránkem na podbřišníku.

Co když se vám líbí šedivá a máte bělouše? Pak v první řadě počkejte, až trochu zesvětlá...:-) V druhé řadě zvolte výraznější odstín či vzor a/nebo tmavý či výrazný lem a doplňky. Zde je jako doplňková barva tmavomodrá – na lemu dečky i tričku jezdkyně.

Jak už bylo řečeno v úvodu, bílá na bílé opravdu nevynikne. Pokud chcete vypadat dobře (a zároveň dostatečně decentně na závodech), můžete buďto použít bílou dečku s výraznějším černým lemem, nebo dečku černou. Myslím, že tou ani hodně konzervativní rozhodčí neurazíte.

Připojené obrázky

Připojené články

01.03. 2019 05:00 Teď doopravdy: Jakou barvu na hnědáka?
15.03. 2019 05:00 Ladíme zrz!
28.03. 2019 10:00 Ve znamení kontrastu

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com