Ministr zemědělství navštívil NH Kladruby nad Laberm

1. 10. 2020 19:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Archiv NH Kladruby nad Labem Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 127 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V pátek 25. září 2020 se ministr Miroslav Toman setkal s ředitelem Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiřím Machkem. Hlavními tématy návštěvy byl chov koní, hospodaření s vodou v krajině a s tím související obnova Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem, jež je zapsána v Seznamu světového dědictví UNESCO. Pan ministr se v hřebčíně také setkal s prezidentem Agrární komory Janem Doležalem a některými zemědělci z Pardubického kraje.

Ministr zemědělství si prohlédl právě dokončenou rekonstrukci historické stáje Paddock, která bude ve čtvrtek 1. října slavnostně uvedena do provozu. Dalším projektem, který významně ovlivňuje vzhled krajiny hřebčína, je revitalizace přírodně krajinářského parku Mošnice. Jeho realizační fáze bude ukončena na konci letošního roku a je spolufinancována z Operačního programu Životní prostředí, jež administruje Státní fond životního prostředí. Dotace na tento projekt činí 8,8 milionů Kč.

Aktuálním tématem je hospodaření s vodou v krajině. To je v krajině kladrubského hřebčína od 19. století až do současnosti v podstatě v nezměněné podobě zajišťováno důmyslným vodním systémem, jehož hlavním zdrojem je Opatovický kanál, vybudovaný rodem Pernštejnů na přelomu 15. a 16. století.

Národní hřebčín v rámci naplňování cílů Management Plánu připravuje obnovu tohoto historického vodního systému, jehož podstatou je účelně hospodařit s vodou v krajině s cílem zadržovat vodu v krajině, případně ji odvádět v době nadměrných dešťových srážek. Plánovaná obnova obsahuje zpracování studie proveditelnosti, jež by měla stanovit rozsah obnovy, časovou souslednost a odhad finanční náročnosti, vypracování samotné projektové dokumentace, na niž naváže realizace projektu, rozdělená na více etap do jednotlivých let.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: