Mezinárodní soutěž tradičních zápřeží AIAT

9. 09. 2020 10:00

Obrázky: 1

Autor: EQCH redakce Rubrika: Kočáry, stroje, vozy Počet přečtení: 615 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ve dnech 25. 9. až 27. 9. se v prostorách Arcibiskupského zámku a v zahradách Kroměříže koná již druhý ročník Mezinárodní soutěže tradičních zápřeží AIAT.

Myšlenka „tradičního zápřeží” vytvořená v roce 1994 baronem Christianem Fracaise d’Attelage (AFA), vznikla z dlouholetého zájmu generací nadšenců pro zápřež proto, aby se vozatajství, které po dlouhý čas bylo ve stínu sportovní zápřeže, vrátilo ke svým kořenům.

Mezinárodní závod tradičních zápřeží, který se poprvé v České republice konal v Kroměříži ve dnech 28. a 29. září 2019 pod hlavičkou mezinárodního sdružení AIAT, nebyl ve své podstatě jenom závodem, ale spíše společenskou pozvánkou, nabídkou k příjemně strávenému víkendu a k zamyšlení se nad naší historií a vztahem člověka k přírodě a ke koním obzvláště.

Mezinárodní soutěže tradičních zápřeží se v roce 2019 zúčastnilo 21 sportovních zápřeží z ČR, Polska a Itálie. Rozhodně tedy bylo na co se dívat!

A letošní ročník jistě také nezklame! Za nostalgií a krásou starých časů tedy můžete vyrazit ve dnech 25. až 27. září do Kroměříže. 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com