Markéta Šveňková: Do O2 areny dorazí celkem 240 koní. Přijedou v úterý

11. 11. 2021 10:00, Aktualizováno 13. 11. 2021 11:50

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Josef Malinovský Rubrika: Skokové ježdění Zdroj: Prague Playoffs Počet přečtení: 148 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V okolí pražské O2 areny již rostou turnajové stáje, v nichž bude od příštího úterý ustájeno na 240 špičkových parkurových koní z celého světa. „Na cestě do Prahy je také přes 1000 tun speciálního pískového povrchu,“ prozradila Markéta Šveňková.

Od pondělí 8. listopadu postoupily přípravy třetího ročníku galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs do závěrečné fáze. V okolí libeňské O2 areny je již čilý stavební ruch. Rostou tam mj. mobilní turnajové stáje pro 240 koní

„Začali jsme v pondělí a už stojí skoro všechny stany. Dále se budou pokládat koberce a instalovat boxy. Ty už jsou zde připraveny, přijely také včera,“ prozradila v úterý sportovní ředitelka závodů Markéta Šveňková.

Na cestě je také speciální pískový povrch. „Část bereme z České republiky, ale většina povrchu k nám míří z Lipska. V noci dorazilo prvních deset kamionů a aktuálně jsou na cestě další. Celkem dovezou přes tisíc tun materiálu,“ říká Šveňková.

Až do pátku bude většina příprav probíhat pouze v okolí O2 areny. „Do haly můžeme až od soboty, pak už všichni budou muset pracovat i přes noc, abychom vše zvládli do úterý, kdy budou najíždět koně,“ pokračuje členka organizačního týmu.

„Celkem zde budeme mít 240 koní, z nichž 140 se účastní CSI5* a zbytek bude startovat v kategorii CSI2*. Kromě zahraničních hvězd uvidíme mistry České republiky, kteří od Czech Equestrian Teamu opět dostali účast zdarma, dále pak např. letošní bronzovou medailistku z mistrovství Evropy dětí Annu Marii Vítek, ale i další úspěšné mladé jezdce. V pěti hvězdách se podařilo zařídit, abychom získali divoké karty pro české jezdce, kteří startovali na olympijských hrách v Tokiu. Této kategorie se zúčastní i Vladimír Tretera,“ doplňuje Markéta Šveňková.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com