Ladíme zrz!

15. 03. 2019 05:00, Aktualizováno 18. 03. 2019 14:13

Obrázky: 12

Autor: EQCH redakce Foto: Čtenáři Equichannelu :-) Rubrika: Výstroj jezdce a koně Počet přečtení: 3340 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Je pátek, takže čas na nějaké odlehčení, zvlášť jestli vás také zmáhá jarní únava… dnes se tedy v našem miniseriálku podíváme na ryzáky. Poslali jste nám spoustu krásných a hlavně barevných fotek těchto „bohem poznačených“ koní, takže je vidět, že je máte rádi. Myslíme, že z fotografií níže si můžete udělat krásnou představu o tom, co se vám nejvíc líbí a co je pro vás naopak už moc.

Skočíme do toho rovnýma nohama, beztak vás zajímají víc fotky než povídání.:-) I když ryzáků existuje spousta odstínů, obecně lze říct, že jejich barva je spíše výrazná, upoutá. To vás nemusí limitovat ve výběru barvy vybavení (až na drobné výjimky se hodí skoro jakákoliv), ale určitě odstínu. Ohnivé a velmi výrazné odstíny se k poměrně výrazné zrzavé příliš nehodí. Vezměme si příklad červené. Podle módního pekla je červená k zrzavé velmi odvážná barva, právě pro svou výraznost. Navíc v zrzavé je červený nádech, který se může s některou červenou bít.

Existuje ale mnoho odstínů červené, až po vínovou, která se hodí především ke světlejším ryzákům... zde pro inspiraci a porovnání tmavočervená.

Podobně je to s růžovou, jemná růžová (starorůžová) může být velmi pěkná, sytě růžová je slušné peklo.:-)

Co lze určitě k rezavé barvě doporučit, je modrá – všechny odstíny od světlé, přes sytě modrou až po tmavomodrou, tam asi nemůžete udělat chybu. A bude záležet jen na vás, jak chcete být výrazní.

Na světlejším, ohnivém ryzákovi bude výborně vypadat tmavomodrá – vynikne a přitom nebude křiklavá.

Pokud je pro vás modrá příliš obyčejná, můžete zkusit některý z odstínů zelenomodré. Třeba tyrkysovou, která pro změnu lépe vynikne na ryzákovi tmavším.

Se samotnou zelenou je to trochu obtížnější. Výrazně zelená bývá někdy příliš výrazná, nicméně tady hodně záleží na individuálním vkusu. Rozhodně upoutáte.:-)

Oproti tomu, tmavozelená je decentní (a velmi slušivá), ale je potřeba ji něčím oživit (nejlépe světlým lemem jako na fotografii níže), jinak příliš splyne, zejména pokud je ryzák tmavšího odstínu.

Co se týče dalších barev – jak bylo psáno výše, záleží spíše na osobních preferencích, odstínu dané barvy a odstínu samotného ryzáka. Opět platí pravidlo rozumného kontrastu: na tmavém ryzáku si můžeme dovolit barvy odvážnější a světlejšího ladění, tmavá barva bude spíše splývat, pokud nebude vhodně oživená. Barva světlých ryzáků je sama o sobě poměrně hodně výrazná, takže další výrazná barva může působit rušivě, pokud nebude opravdu dobře ladit. Z těch výrazných ladících je asi nejlepší žlutá.

Zvolíte-li barvu nevýraznou, která ještě navíc se zrzavou úplně neladí, výsledný dojem spolehlivě „zabijete“. Co se k ryzákům opravdu nehodí, je fádní a jednolitá šedá. Ani šedozelená, „sepraná černá“ nebo šedý odstín ve fialové není to pravé ořechové.

U hnědé platí totéž co u hnědáků – je potřeba pečlivě zvolit odstín, aby se „netloukl“ a výslednou kombinaci oživit (a vizuálně oddělit) třeba bílou, aby nebyla příliš fádní. Co vypadá velice pěkně, je hnědé sedlo a uzdečka k jinak barevné dečce.

Připojené obrázky

Připojené články

01.03. 2019 05:00 Teď doopravdy: Jakou barvu na hnědáka?

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 1 čtenářů. Celkový počet bodů: 5.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com