Kostýmová show na veletrhu FOR HORSE

10. 03. 2020 19:00

Obrázky: 16

Autor: tým FOR HORSE Foto: archiv veletrhu Rubrika: Výstavy a show Počet přečtení: 1656 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Novinkou v programu letošního ročníku veletrhu FOR HORSE bude Kostýmová show. Tuto atraktivní a zábavnou soutěžní třídu dobře znají účastníci výstav Národní pony společnosti a Asociace chovatelů miniaturních koní a letos se s ní mohou seznámit i návštěvníci veletrhu, neboť bude součástí sobotního denního programu. A co dalšího pro vás pořadatelé chystají? Třeba ukázku parforsních honů!

Co tedy od Kostýmové show mohou diváci očekávat? Především nápadité masky, kreativní zpracování daného příběhu, týmovou spolupráci a spoustu zábavy. Všechny tyto atributy jsou zárukou skvělé podívané, která zaujme diváky napříč všemi generacemi.

Co vlastně předchází účasti v Kostýmové show? Tým dá hlavy dohromady, vylíhne se zajímavý nápad a pak se roztočí kolotoč událostí, do kterého jsou vtaženi rodiče, prarodiče nebo i další rodinní příslušníci a přátelé. Je třeba vymyslet a zhotovit kostýmy pro koně i lidi, což bývá často práce hned pro několik šikovných rukou, připravit si krátkou individuální show, která porotu přesvědčí o tom, že právě ta naše maska a náš příběh jsou nejzajímavější, a vybrat vhodný hudební doprovod, který ještě podtrhne atmosféru našeho vystoupení. A když už jsme tuto náročnou přípravnou fázi zvládli, tak doufáme, že při odjezdu na akci nezapomeneme doma žádnou součást našich kostýmů nebo že nám někdo z účinkujících těsně před vystoupením neonemocní.

Tyto soutěže patří na výstavách k těm velmi oblíbeným a divácky atraktivním a my jsme v nich již mohli vidět např. Avengers, Mimoně, Jednotku dobrovolných hasičů, Pretoriánskou gardu, skvělé zpracování pohádky o Červené Karkulce či Šípkové Růžence, vodníka Česílka, tryskové letadlo a mnoho dalšího. Věříme, že si letos společně s námi tuto mimořádnou podívanou užijí i návštěvníci veletrhu FOR HORSE.

Ukázka parforsního honu na veletrhu FOR HORSE

Je chladné podzimní ráno. Na zemi se ještě válí mlha. Na panství se pomalu schází honební společnost. Psi v psinci jsou již netrpěliví a čekají na svou příležitost. Koně se svými jezdci nervózně přešlapují a frkají, aby se za malou chvíli společně pod vedením vrchního lovčího vydali po stopě urostlého jelena. Štvanice začala. Jelen se snaží ukrýt v lese, ale smečka ho vyhání do otevřené krajiny. Jsou to pastviny oddělené hlubokými vodními příkopy a kamennými zídkami, které ovšem jelen mocnými skoky překonává, následován nejen psí smečkou, ale také lovci na koních. Hluboký vodní příkop psy nepatrně zpomalil a jelen dostává svou šanci a mizí lovcům opět v lese.

První hon v anglickém stylu u nás uspořádal v roce 1836 na svém chlumeckém panství hrabě Oktavián Kinský. Různé přírodní překážky a příkopy, které jezdci na honech překonávali, pak byly zakomponovány také do nejslavnějšího překážkového dostihu evropského kontinentu – Velké pardubické steeplechase.

A právě Koně Kinští ze stáje Markovice u Chrudimi umožní návštěvníkům veletrhu ochutnat jedinečnou atmosféru parforsního honu. V ukázce je doprovodí smečka bíglů Báry Budkové a trubač Jakub Renner.

 

FOR HORSE

3. veletrh potřeb pro koně, chovatele a milovníky koní


FOR HORSE je zaměřen na koně, jejich potřeby a vše pro majitele, chovatele a milovníky koní.
Akce je příležitostí pro představení novinek na trhu v oblasti krmiv, veterinárních, minerálních a kosmetických přípravků, pomůcek, transportních zařízení, kompletního jezdeckého vybavení a potřeb.
Klade si za cíl nabídnout novinky z oboru na trhu, trendy v oblasti výživy a chovu a potřeb pro koně.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com