Koňské školy a instituce

 • Koně se dají studovat i na vysoké škole

  13. 02. 2012 13:00 − Zveřejněn před 3545 dny

  FAPPZ /PR/ Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity otevírá každým rokem široké spektrum bakalářských i magisterských studijních programů a oborů. Milovníci koní si zde mohou zvolit ke svému dalšímu studiu bakalářský obor Chov koní.

  Autor: ČZU FAPPZ Koňské školy a instituce 11 Přečteno: 27376x

 • Za studiem do Kladrub nad Labem

  6. 02. 2012 13:00 − Zveřejněn před 3552 dny

  Puschball - Jezdecký den 2010 /PR/ Již 60 let je tu pro všechny mladé milovníky koní možnost, jak se stát profesionálními chovateli, ošetřovateli a jezdci těchto obdivuhodných zvířat. Tu možnost nabízí Střední škola chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem. Chcete se stát i vy její součástí?

  Autor: SŠChKJ Kladruby nad Labem Koňské školy a instituce Hodnocení: 3.0000 Přečteno: 11253x

 • Jezdecká hala: Na ni zapomeňte

  8. 08. 2011 11:00 − Zveřejněn před 3734 dny

  Deník.cz Humpolec – Plány jsou hezká věc. Když vyjdou. Snu postavit na dusilovském závodišti jezdeckou halu prozatím odzvonilo. A to i navzdory skutečnosti, že zemní práce jsou hotové už rok.

  Autor: Michal Vítů Koňské školy a instituce 1 Přečteno: 7328x

 • Agresivní chování jsem potrestal, zveřejnění mohlo být účelové…

  17. 02. 2011 20:00 − Zveřejněn před 3906 dny

  Ing. David Hruška, ředitel SZeŠ Lanškroun Videozáznam, zachycující velmi hrubé jednání ošetřovatelky ke koni na půdě SZeŠ Lanškroun, nemohl v uplynulém týdnu minout nikoho a ohromná masa veřejnosti se k němu postavila jednoznačně negativně. Za jejího sílícího tlaku postupně proběhl případ všemi hlavními masmédii. Velké emoce také způsobovaly následné diskuze, které každým dnem narůstaly o nově...

  Autor: Helena Görnerová Koňské školy a instituce 38 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 19291x

 • (Lanškroun) Ošetřovatelka kopala koně, dostala výpověď

  11. 02. 2011 17:00 − Zveřejněn před 3912 dny

  Velké emoce vzbudilo mezi lidmi video, které se objevilo na internetu. Je na něm zachycena ošetřovatelka ze střední zemědělské školy v Lanškrouně, jak se snaží poměrně krutým způsobem zkrotit neposlušného koně. I když se vše odehrálo až po výuce, video už odsoudili jak samotní žáci, tak také vedení školy.

  Autor: tn.cz Koňské školy a instituce 1 Přečteno: 13740x

 • Na Libverdě budou studovat i veterináři

  13. 01. 2011 09:00 − Zveřejněn před 3941 dny

  Ke všem dosavadním oborům, které mohou zájemci na Střední zahradnické a zemědělské škole v Děčíně-Libverdě studovat, přibude od letošního podzimu další profese.

  Autor: Josef Suk Koňské školy a instituce Přečteno: 6451x

1 2

Klasické školní jezdectví se až do dnešních dnů předvádí a vyučuje v koňských institucích nazývaných Vysoké školy jezdectví. Ke koňským institucím, které se hlásí ke klasickým zásadám výcviku koní, a které se až do současné doby dochovaly, patří čtyři klasické koňské školy
jezdecké akademie.

K těmto uznávaným koňským institucím patří nám kulturně i geograficky blízká Španělská dvorní jízdárna (Spanische Hofreitschule) ve Vídni, která je nejstarší jezdeckou koňskou institucí na světě a zahájila svoji činnost již v roce 1564.

Dále pak jezdecká škola Escola Portuguesa de Arte Equestre portugalská škola jezdeckého umění, která působí v Belému nedaleko Lisabonu, a Královská andaluská škola jezdeckého umění (Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre), která sídlí ve španělském městě Jerez de la Frontera.

Poslední z těchto renomovaných klasických koňských škol je francouzská jednotka Cadre Noir, která vznikla v roce 1825 a sídlí ve francouzském Saumuru. V těchto klasických koňských školách je předváděna a vyučována nejen klasická drezura, ale i takzvané školní skoky. Mezi školní skoky patří leváda, kurbeta, pesada, kapriola, krupáda, balotáda.

Všechny tyto koňské školy se snaží zachovat a v čisté formě udržet klasické jezdectví dle neměnných, historicky daných postupů, a tak pomáhají uchovat kulturní dědictví Evropy pro další generace.

Nejčtenější články