Koně v umění

 • Lidé a koně v díle grafika a malíře Emila Kotrby

  3. 03. 2021 17:00 − Zveřejněn před 44 dny

  Saně na sněhu Dne 22. února 1912, před 109 lety, se narodil významný český malíř Emil Kotrba, jehož dílo je mimo jiné velmi významné ve ztvárnění jemu nejmilejších koní.

  Autor: Tisková informace Koně v umění Přečteno: 148x

 • Deník.cz Vždy perfektně připravený profesionál i pedagog, který uměl adeptům herectví předat to nejlepší pro ztvárnění role, byl podle svých kolegů herec Ladislav Mrkvička. Významná postava Divadla Na zábradlí 70. a 80. let a dlouholetý člen činohry Národního divadla zemřel v neděli ve věku 81 let. "Nevypadalo to, ale byl to nejlepší pedagog u nás na škole. Dokázal...

  Autor: ČTK Koně v umění Přečteno: 192x

 • Blesk logo Pohádková komedie Hynka Bočana (82) S čerty nejsou žerty se vepsala do paměti mnoha diváků, kteří si ji alespoň jednou za rok rádi připomenou ve vánočním čase. Na mall.tv se můžete v pořadu Českej biják dozvědět o tomto půvabném příběhu nejednu zajímavost!

  Autor: mall.tv, sal Koně v umění Přečteno: 359x

 • iDNES.cz Chtěl se stát žokejem, ale odmítli ho. Chtěl se stát pilotem, ale nevzali ho. Chtěl se stát spisovatelem, ale neměl odvahu. Výsledek? Vyhrál přes 350 dostihů, létal ve stíhačce a napsal 45 knih.

  Autor: Tomáš Mrzena, Týdeník Televize Koně v umění Přečteno: 299x

 • iDNES.cz Pandemie koronaviru fotografům nabídla unikátní příležitost zachytit život i společnost ve výjimečné situaci. Odráží se to i v nominacích 26. ročníku fotografické soutěže Czech Press Photo. V sedmi kategoriích se mimo jiné objevují snímky reportérů společnosti MAFRA Davida Neffa a Martina Veselého.

  Autor: zav, jb Koně v umění Přečteno: 298x

 • Logo TVArchitect Skoro celou jednu stranu ulice U Pražského mostu tvoří Jízdárna Pražského hradu postavená koncem 17. století. Koně byste zde ale hledali marně. Pro jezdectví sloužil objekt 103 let, dalších 150 let ho využívala armáda jako skladiště. Podobu, tak jak ji známe dnes, dostala jízdárna v polovině 20. století.

  Autor: Zuzana Duzbabová, Jízdárna Pražského hradu Koně v umění Přečteno: 218x

1 2 3 10

Nejčtenější články