Koně v umění

 • Koně v notových osnovách

  22. 10. 2021 06:00 − Zveřejněn před 6 dny

  Muž od Sněžné řeky Já mám koně, vraný koně… S písničkami, ve kterých se objevuje jako hlavní prvek kůň, se většina z nás setkala už jako batolata. Elegance a dynamika koní v pohybu ve spojení s hudbou je fascinující zážitek a už v klasické hudbě jsou na téma koní notoricky známé party. Písničky o koních jsou evergreeny. Připomeňme si ty nejznámější a přidejte své tipy.

  Autor: Michaela Burdová Koně v umění Přečteno: 640x

 • Od sousedů: Kancléřka "na koni" a starostenské rozstřely

  13. 10. 2021 09:00 − Zveřejněn před 15 dny

  Deník.cz Před Tempel Museem Etsdorf v hornofalcké obci Freudenberg (okr. Amberg-Sulzbach) odhalili v pátek večer jezdeckou sochu kancléřky Angely Merkelové.

  Autor: Vladimír Majer Koně v umění Přečteno: 138x

 • Ride Like a Girl... australský film desetiletí?

  23. 09. 2021 06:00 − Zveřejněn před 35 dny

  Teresa Palmer a Sam Neill ve filmu „Ride Like a Girl“ Film Ride Like a Girl měl v Austrálii premiéru 26. září 2019 a již první víkend po svém uvedení kin se stal kasovním trhákem. Tržby činily 1 684 858 USD s kumulativním součtem 2 377 731 USD. Prakticky ihned měl našlápnuto k tomu, aby se stal nejlépe vydělávajícím filmem roku 2019. Dospělí diváci plakali, film měl ovace ve stoje. Mluvilo se o australském filmu...

  Autor: Gabriela Rotová Koně v umění Přečteno: 1851x

 • Příležitostný poštovní aršík Krásy rezervace divokých koní, zubrů a praturů v bývalém vojenském prostoru Milovice zachycuje příležitostný poštovní aršík, který vydává Česká pošta. Aršík vychází v rámci série Ochrana přírody, která již ztvárnila české národní parky a nejznámější chráněné krajinné oblasti.

  Autor: Česká krajina Koně v umění Přečteno: 305x

 • Stáje velké, zámek malý, kniha ukazuje Kouzlo krajiny krásných koní

  25. 08. 2021 17:00 − Zveřejněn před 64 dny

  iDNES.cz Kladrubský hřebčín a starokladrubské koně zná každý. Ne však už tolik krajinu, která před dvěma lety pronikla na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Poznat její unikátnost pomáhá nová kniha Zdeňka Nováka Kouzlo krajiny krásných koní.

  Autor: Stanislava Králová Koně v umění Přečteno: 247x

 • Deník.cz Cestou na Slovensko, u piana či pod mořskou hladinou. Tam všude hledaly a nacházely hrdinky filmů Alice Nellis samy sebe i životní priority. Tentokrát dojde na koně. Svou novou roadmovie s nadhledem, jak jí režisérka říká, totiž situovala do prostředí koňské farmy. A parťákem hrdinky Jarmily je Buko, vysloužilý cirkusový kůň, který dal název i celému filmu.

  Autor: Jana Podskalská Koně v umění Přečteno: 238x

 • Dream Horse... „náš“ oskarový film roku?

  20. 08. 2021 06:00 − Zveřejněn před 69 dny

  Dream Horse Asi nejsem ani zdaleka jediná, komu krátce potom, co dokumentární film Luise Osmondové Dark Horse: The Incredible True Story of Dream Alliance získal v roce 2015 Cenu diváků na filmovém festivalu Sundance a následně obletěl celý svět, začalo vrtat hlavou: „Jak je možné, že se tak podmanivého příběhu už dávno pradávno nechytil filmový průmysl a není z toho...

  Autor: Gabriela Rotová Koně v umění Přečteno: 1110x

 • Snový Geronimo láká zástupy milovníků koní

  10. 08. 2021 09:00 − Zveřejněn před 79 dny

  Novinky.cz logo Snový příběh Geronimo, inspirovaný životem tohoto slavného náčelníka Apačů, který se úporně snažil ochránit svůj kmen před přílivem bílých osadníků, láká do boskovického westernového městečka zástupy milovníků koní z Česka i Slovenska.

  Autor: Vladimír Klepáč, Právo Koně v umění Přečteno: 221x

 • ČT24 Filmová a divadelní režisérka Alice Nellis začíná natáčet v koprodukci České televize nový film Buko. Má jít o temnou komedii o štěstí, vnitřní svobodě a odvaze žít naplno. Filmařka, která stojí za snímkem Výlet nebo seriálem Pustina, mluvila v Interview ČT24 o své tvorbě, koních i Prodané nevěstě.

  Autor: ško Koně v umění Přečteno: 248x

 • 9 dokumentárních filmů o koních, které stojí za to vidět

  6. 08. 2021 06:00 − Zveřejněn před 83 dny

  Dark Horse (2015) Dost možná jste už zcela vyčerpaní z toho, jak moc držíte palce našim reprezentantům na olympiádě anebo vás totálně odrovnaly letní vedra, odklízení pohrom po bouřkách, přívalových deštích nebo žně a sena. Co může být lepšího, než se schoulit do ušáku a zasnít se u filmů, které dokážou nalít do vyprahlých žil nový příval motivace? Dnes tedy pár...

  Autor: Gabriela Rotová Koně v umění Přečteno: 1887x

1 2 3 13

Nejčtenější články