Koně a zákon

 • Ustájení... Když se dluhy neplní

  6. 05. 2021 06:00 − Zveřejněn včera

  Ilustrační foto Smlouvy se mají dodržovat. Zdaleka ne vždy tomu tak ale je a neplatící majitel je noční můrou nejednoho poskytovatele ustájení. Dlužník slibuje, peníze ale nepřicházejí a dlužná částka narůstá. Jak postupovat, aby nezůstalo jen u slov a ustajovatel měl reálnou šanci na úhradu své pohledávky dříve, než ho kůň takového neplatiče „přivede na buben“? Právě...

  Autor: Gabriela Rotová, Mgr. Lucie Krčmářová Koně a zákon Přečteno: 262x

 • Když má kůň vady...

  7. 04. 2021 06:00 − Zveřejněn před 30 dny

  Vady koně jako předmětu plnění mohou být faktické anebo právní Vyberete koně, uzavřete kupní smlouvu, za nějaký čas však zjistíte, že něco není tak, jak jste očekávali. Příčin může být celá řada. Jednou z nich jsou vady koně jako předmětu plnění dle kupní smlouvy. A právě o této problematice si dnes budeme povídat s Mgr. Lucií Krčmářovou.

  Autor: Gabriela Rotová, Mgr. Lucie Krčmářová Koně a zákon 1 Přečteno: 739x

 • Mít či nemít předkupní právo...

  2. 03. 2021 06:00 − Zveřejněn před 66 dny

  Sjednat lze pro případ porušení předkupního práva smluvní pokutu Prodej koně nemusí být jen a jen obchodní záležitost zcela prostá emocí. Kůň není věc a podepsáním kupní smlouvy to pro mnohé z nás nekončí. Máme obavy, co se s naším koněm bude dít za pár let, kolika a jakýma rukama projde. Co dnes vypadá růžově, může být zítra mediálně propíranou kauzou týrání. Lze ale vůbec osud našeho koně zajistit i po prodeji?...

  Autor: Gabriela Rotová, Mgr. Lucie Krčmářová Koně a zákon Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 804x

 • Kupní smlouva... jenom papír?

  3. 02. 2021 08:00 − Zveřejněn před 93 dny

  Účinky práv a povinností prodávajícího a kupujícího obvykle nastávají již uzavřením kupní smlouvy Kupujete, prodáváte koně? Víte, co musí a co může smlouva o koupi koně obsahovat, abyste nesklidili jablko často těžko řešitelných svárů? Dnes nám na otázky věnované právě této problematice bude odpovídat Mgr. Lucie Krčmářová.

  Autor: Gabriela Rotová Koně a zákon Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1168x

 • Deník.cz Stojí před rozvášněným davem fotbalových fanoušků. Ti lidé křičí, poskakují a divoce gestikulují. Blízko bouchne dýmovnice a někdo hodí prázdnou lahví. Policejní koně ale musí zůstat klidní, nepanikařit, neplašit se a za všech okolností poslechnout své jezdce. Jak se koně něco takového dokážou naučit?

  Autor: Nataša Budačová Koně a zákon Přečteno: 297x

 • Jezdec utýral koně k smrti. Dostal rekordní dvacetiletý trest

  17. 06. 2020 14:00 − Zveřejněn před 324 dny

  Tribunál Mezinárodní jezdecké federace (FEI) uložil Abdalu Azízovi bin Fajsalovi Kásimímu rekordní trest za týrání a doping, který skončil smrtí koně.

  Autor: ČTK Koně a zákon Přečteno: 599x

 • Fenka Amy našla štěstí u vážně nemocné dívky

  17. 02. 2020 14:00 − Zveřejněn před 445 dny

  Novinky.cz logo Zvířata zabavovaná kvůli jejich týrání a neschopnosti majitelů se o ně řádně starat, to bývají smutné případy. Někdy se však zlé v dobré obrátí. Takový je i příběh křížence, fenky Amy.

  Autor: Jindřich Ginter Koně a zákon Přečteno: 618x

 • Stát dědí po samotářích psy, koně, hasáky i francouzské hole

  30. 01. 2020 10:00 − Zveřejněn před 463 dny

  Novinky.cz logo Stát dědí po samotářích bez pozůstalých, prodává nepotřebný majetek úřadů či zabavuje věci kriminálníkům a to všechno bývá vskutku pestrý pelmel. Někdy jsou to hotové poklady, jindy drobnosti téměř nulové hodnoty, ale i zvířata.

  Autor: Jindřich Ginter Koně a zákon Přečteno: 792x

 • Jaké hlavní změny přináší novela veterinárního zákona?

  20. 01. 2020 11:00 − Zveřejněn před 473 dny

  SVS logo Ve středu 15. 1. 2019 nabývá účinnosti rozsáhlá novela zákona o veterinární péči (veterinárního zákona). Změny se dotknou například chovatelů psů, ale také provozovatelů potravinářských podniků či provozovatelů jatek. Následující text shrnuje nejzásadnější a nejdiskutovanější změny, které novela, jejíž finální znění poměrně výrazně ovlivnily...

  Autor: Tisková informace, Mgr. Petr Vorlíček Koně a zákon Přečteno: 832x

1 2 3 7

Nejčtenější články