Koně a zákon

 • Mít či nemít předkupní právo...

  2. 03. 2021 06:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Sjednat lze pro případ porušení předkupního práva smluvní pokutu Prodej koně nemusí být jen a jen obchodní záležitost zcela prostá emocí. Kůň není věc a podepsáním kupní smlouvy to pro mnohé z nás nekončí. Máme obavy, co se s naším koněm bude dít za pár let, kolika a jakýma rukama projde. Co dnes vypadá růžově, může být zítra mediálně propíranou kauzou týrání. Lze ale vůbec osud našeho koně zajistit i po prodeji?...

  Autor: Gabriela Rotová, Mgr. Lucie Krčmářová Koně a zákon Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 493x

 • Kupní smlouva... jenom papír?

  3. 02. 2021 08:00 − Zveřejněn před 34 dny

  Účinky práv a povinností prodávajícího a kupujícího obvykle nastávají již uzavřením kupní smlouvy Kupujete, prodáváte koně? Víte, co musí a co může smlouva o koupi koně obsahovat, abyste nesklidili jablko často těžko řešitelných svárů? Dnes nám na otázky věnované právě této problematice bude odpovídat Mgr. Lucie Krčmářová.

  Autor: Gabriela Rotová Koně a zákon Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 822x

 • Deník.cz Stojí před rozvášněným davem fotbalových fanoušků. Ti lidé křičí, poskakují a divoce gestikulují. Blízko bouchne dýmovnice a někdo hodí prázdnou lahví. Policejní koně ale musí zůstat klidní, nepanikařit, neplašit se a za všech okolností poslechnout své jezdce. Jak se koně něco takového dokážou naučit?

  Autor: Nataša Budačová Koně a zákon Přečteno: 246x

 • Jezdec utýral koně k smrti. Dostal rekordní dvacetiletý trest

  17. 06. 2020 14:00 − Zveřejněn před 266 dny

  Tribunál Mezinárodní jezdecké federace (FEI) uložil Abdalu Azízovi bin Fajsalovi Kásimímu rekordní trest za týrání a doping, který skončil smrtí koně.

  Autor: ČTK Koně a zákon Přečteno: 547x

 • Fenka Amy našla štěstí u vážně nemocné dívky

  17. 02. 2020 14:00 − Zveřejněn před 386 dny

  Novinky.cz logo Zvířata zabavovaná kvůli jejich týrání a neschopnosti majitelů se o ně řádně starat, to bývají smutné případy. Někdy se však zlé v dobré obrátí. Takový je i příběh křížence, fenky Amy.

  Autor: Jindřich Ginter Koně a zákon Přečteno: 576x

 • Stát dědí po samotářích psy, koně, hasáky i francouzské hole

  30. 01. 2020 10:00 − Zveřejněn před 404 dny

  Novinky.cz logo Stát dědí po samotářích bez pozůstalých, prodává nepotřebný majetek úřadů či zabavuje věci kriminálníkům a to všechno bývá vskutku pestrý pelmel. Někdy jsou to hotové poklady, jindy drobnosti téměř nulové hodnoty, ale i zvířata.

  Autor: Jindřich Ginter Koně a zákon Přečteno: 747x

 • Jaké hlavní změny přináší novela veterinárního zákona?

  20. 01. 2020 11:00 − Zveřejněn před 414 dny

  SVS logo Ve středu 15. 1. 2019 nabývá účinnosti rozsáhlá novela zákona o veterinární péči (veterinárního zákona). Změny se dotknou například chovatelů psů, ale také provozovatelů potravinářských podniků či provozovatelů jatek. Následující text shrnuje nejzásadnější a nejdiskutovanější změny, které novela, jejíž finální znění poměrně výrazně ovlivnily...

  Autor: Tisková informace, Mgr. Petr Vorlíček Koně a zákon Přečteno: 789x

 • Deník.cz Praxe v řadách policie, chuť pracovat a učit se. Samozřejmě zkušenosti s koňmi. To museli mimo jiné prokázat krajští policisté, kteří se ucházeli o místo v oddělení služební hipologie.

  Autor: Jana Zavadilová Koně a zákon Přečteno: 748x

 • Kteří koně se neleknou ohně ani střelby? Policejní!

  13. 06. 2019 16:00 − Zveřejněn před 636 dny

  Deník.cz Dětský den s policií, dalšími složkami integrovaného záchranného systému i Armádou ČR, který se ve Staré Boleslavi na Praze-východ tradičně koná na trávníku za Jaselskými kasárnami, bývá o dost větší než podobné akce pořádané jinde.

  Autor: Milan Holakovský Koně a zákon Přečteno: 812x

1 2 3 4 5 6

Nejčtenější články