Když sedlo na míru nesedlo - soudní spor po 4 letech ukončen

10. 03. 2015 13:00

Obrázky: 12

Autor: Monika Jelinkova Foto: z videozáznamu Moniky Jelínkové Rubrika: Vaše příběhy Počet přečtení: 40594 Počet komentářů: 48 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Jsou to více než čtyři roky, co jste si mohli přečíst o sporu Moniky Jelínkové a Sedlářství Montana týkajícího se nepadnoucího sedla, které mělo být šité na míru. Když selhaly pokusy o domluvu, nešťastná majitelka se rozhodla domoci spravedlnosti soudní cestou. Nyní pro vás máme konečně výsledek!

10. 3. 2015 - Soudní spor po 4 letech konečně ukončen

Níže najdete podrobný popis celé kauzy, nicméně zde alespoň stručný popis událostí. V březnu roku 2010 jsem si objednala u firmy Sedlářství Montana, Otročiněves, westernové sedlo typu Wade na míru jak koni, tak sobě. Můj kůň má totiž výrazně atypický hřbet. Třikrát se pořizoval otisk hřbetu. A výsledek? Sedlo čnělo nad koněm (rozsocha) asi 10 cm a při nasedání nelze dát nohu do třmenu, protože ho okamžitě přetočíte koni pod břicho. Sedlo se se mnou přetočilo i při jízdě, když koník udělal prudkou otočku a já jsem spadla. Je mi malé posedlí, neustále mám vyvrácené nohy dozadu a nutí mne to vystrkovat břicho a padat na hrušku. Při klusu mi jde sedlo naproti a mlátí do zadku a koni se houpá zhruba na 5 cm zad. Zadní cantl mlátí do kříže. Na cval jsem vůbec nepomýšlela v obavách před úrazem a otlačením koně. Sedlo mi bylo dodáno 3. 11. 2010 a již týden po dodání jsem se ho snažila reklamovat. Protože toto nebylo úspěšné a nepoužitelné sedlo mě stálo celkem 30 000 Kč, rozhodla jsem se vše řešit soudní cestou.

Spor skončil po neuvěřitelných 4 letech soudních tahanic mým vítězstvím. Montanu to stálo odhadem (nevím kolik zaplatila svému advokátovi) 160 000 Kč!

Celý průběh tohoto sporu byl i ze strany soudců naprosto absurdní. Začnu od začátku s první soudkyní u soudu v Berouně. Všem mým svědkům včetně mě neustále vyhrožovala pokutou, byla neomalená a sprostá, evidentně nadržovala protistraně. Pan Eishamer u soudu vše popíral, tvrdil, že si nic nepamatuje, že dělal jenom řidiče (doslovně ze záznamu) a všechno hodil na svou kamarádku paní Vaňkovou.

Chování soudkyně bylo tak neprofesionální, že jsem si musela vyžádat na příští jednání dozor předsedkyně soudu. Když jsem od začátku žádala o soudního znalce s poukazem na to, že kůň je živé zvíře a jako takové může i umřít, tak se mne zeptala: a to se to sedlo nemůže vyzkoušet na mrtvém koni?! To už jsem nabídla, že svého koně přivedu klidně do soudní síně, Normen by to dal :o)

Soudkyně mne stále tlačila, abych si vzala jen půlku ceny sedla, kterou jsem zaplatila, a byla ráda, že dostanu alespoň něco.

Abych to zkrátila, soudnictví je horor, ale nakonec byl soudní znalec ustanoven ‒ u nás jediný, pan Kroužil, a tímto mu posílám svůj dík, opravdu rozumí své profesi a je to člověk na svém místě. Jeho posudek se ještě snažila zpochybnit paní Vaňková slovy: a viděl jste průkaz koně? Protože vám mohla žalobkyně podstrčit jiného koně! Také tvrdila, že se na tomto koni nikdy v životě nejezdilo, musela jsem opak dokazovat fotografiemi a videy. Paní Vaňková se neustále obracela na tabulky pro sedláře a stále nemohla pochopit, že vyráběla speciální sedlo na míru koni i mně. Nakonec to došlo tak daleko, že případ dostala jiná soudkyně a teprve poté se začalo něco dít.

Soudní znalec byl ustanoven v březnu 2014 a soudní pře ukončena mým vítězstvím v říjnu 2014.

Tímto chci poděkovat sedlářům Pavlovi Abrhamovi, panu Hakenovi a všem svědkům, kteří za mě přišli bojovat.

Můj vzkaz lidem, kteří se setkali se stejným sprostým chováním jako já: nedejte se, vydržte a hlavně vše nahrávejte! A požadujte účty, smlouvy o provedení práce s detailním popisem vaší představy o podobě sedla.

Ať vám koně jdou, Monika Franková (Jelínková)


(Pozn. red.: Pod textem článku je přiloženo 12 videosouborů, které se budou trochu déle načítat. Neztrácejte proto trpělivost, neboť se jedná o videa velmi zajímavá a hlavně instruktážní, kde uvidíte nejen to, jak a proč je reklamované sedlo nevhodné pro daného koně a jezdce, ale především vám zkušený sedlář vysvětlí, jak vlastně má a nemá vypadat sedlo šité na míru koni s velmi širokým a kulatým hřbetem.)

30.12.2010 13:00 - na konci článku jsou doplněny reakce paní Vaňkové a p. Eishamera


na tento hřbet bylo třeba vyrobit westernové sedloPo vyčerpání pokusů o mimosoudní vyrovnání s dodavatelem bych ráda zveřejnila příběh mého zakázkového westernového sedla na míru. Pokusím se nepsat moc emotivně, ale vzhledem k tomu, že oba dva výrobce tohoto sedla jsem považovala za své známé, se kterými je vždy fajn dát si kafe a poklábosit, to půjde jen těžko.

V březnu tohoto roku jsem si objednala u firmy Sedlářství Montana, Otročiněves, westernové sedlo typu Wade na míru jak koni, tak sobě. Můj kůň má výrazně atypický hřbet, široký, krátký, loupnutý kohoutek. Zlí jazykové tvrdí, že má loupnutý hřbet od zádě až k uším. Ač je to tarpan, tak bych ho přirovnala k mohutnému fjordovi, 143 cm KVH, 500 kg, 28" chomout.

Jelikož v té době byl můj Normen zraněný, a to na dlouho (natržený mezikostní sval), tak jsem na sedlo moc nepospíchala, ale trvala jsem na otisku zad, dokud byl ještě ve svalu. Otisk se vyrobil - dvakrát a dvakrát špatně. Na třetí otisk přijel už s panem Ivo Eishamrem a paní Dagmar Vaňkovou pan sedlář Vaňourek z Plzně, v září t. r. Nicméně otisk se pořídil precizně a šablona seděla. Ale jak mi později pan Vaňourek řekl, pan Eishamer mu volal, že nemá takovou širokou přední rozsochu a jestli to může zúžit. Přestože pan Vaňourek řekl, že u mého koně určitě ne, tak si pan Eishamer s paní Vaňkovou udělali, co chtěli, a rozsochu tam prostě dali.

sedlo objednané na mítu podle otisku hřbetu ční nad koněmA teď ten problém: sedlo ční nad koněm (rozsocha) asi 10 cm a při nasedání nelze dát nohu do třmenu, protože ho okamžitě přetočíte koni pod břicho. Sedlo se se mnou přetočilo i při jízdě, když koník udělal prudkou otočku a já jsem spadla. Je mi malé posedlí, neustále mám vyvrácené nohy dozadu a nutí mne to vystrkovat břicho a padat na hrušku. Při klusu mi jde sedlo naproti a mlátí do zadku a koni se houpá zhruba na 5 cm zad. Zadní cantl mlátí do kříže. Na cval jsem vůbec nepomýšlela v obavách před úrazem a otlačením koně.

Sedlo mi bylo dodáno 3. 11. 2010 a již týden po dodání jsem se ho snažila reklamovat. Telefonicky to nešlo, protože mi to ani p. Eishamer, ani pí. Vaňková nezvedali a na SMS neodpovídali. Tuším, že 13. 11. mi zavolal p. Eishamer, který tuto kostru vyrobil, a hned na mne sprostě spustil, že jestli budu pomlouvat jeho práci, pošle na mne své právníky, ať si to se mnou vyřídí, a že si vymýšlím, že se sedlo přetáčí, protože vážím 70 kg, a že mi jasně řekl, abych si koupila jiného koně. Že se snažili, ale že to jinak udělat neumí a že se sejdeme u soudu, protože on ani pí. Vaňková, která vlastní sedlářství Montana, reklamaci neuznávají. A od té doby nekomunikují.

Pozvala jsem si pana sedláře Vaňourka, který dělal ten správný otisk, a ten jednoznačně řekl, že by sedlářství Montana mělo sedlo vzít zpět a peníze vrátit, protože je na mého koně naprosto nepoužitelné. Pan Max Haken, sedlářství Pinto, jehož posudek přikládám, řekl totéž a pan Pavel Abrham, sedlářství A saddlery, se připojil, posudek rovněž zasílám. Nicméně sedlářství Montana stále dělá mrtvého brouka a nekomunikuje ani s mým právníkem. Přikládám i odstoupení od smlouvy. Fakturu za sedlo, kde je jasně napsáno, že se jedná o sedlo na míru, mám rovněž doma.

sedlo se při nasedání přetáčí, i když je nadměrně dotaženéDále cena za sedlo se zadním podbřišákem (ten jsem nedostala) a zdobením byla sjednána na 25 000,- Kč. Jelikož pí. Vaňková neumí zdobení, které jsem chtěla, tak jsem si ho zaplatila u paní Procházkové za 5000,- Kč - mimochodem gravírování sedla bylo to jediné, co bylo super a v pořádku. Takže jsem počítala 25 000,- za celé sedlo, čili bez zdobení 20 000,- Kč, ale chyba - paní Vaňková vyžadovala 25 000,- plus 5 000,- Kč zdobení, tj. 30 000,- Kč. No budiž, kývla jsem na tuto cenu a tuto sumu jsem měla připravenou doma. Když sedlo přivezli, už ten den se přetáčelo. Ale protože to byli kamarádi, nechala jsem se ukecat, abych ho týden zkusila, že pokud bude zlobit, tak to opraví. Mezitím cena sedla stoupla ještě o 5 000,- Kč s odůvodněním, že pí. Vaňková musela zaplatit ty dvě nepovedené kostry (ale spolehlivě vím, že je napasovali do jiných sedel a prodali, sám p. Eisenhamer se přeřekl). Takže cena stoupla na 35 000,- Kč. Na to jsem řekla, že o téhle ceně se budeme bavit až podle toho, jak sedne sedlo, a jelikož to dopadlo, jak to dopadlo, tak jsem jim těch 5 000,- Kč nedala a oni se cítí okradeni.

toto sedlo je skutečně koni na míru - lze v něm klidně stát v jednom třmenu bez přetočeníTakže jsem zaplatila paní Procházkové 5 000,- Kč za gravírování, účet mám, a 25 000,- Kč Sedlářství Montana, účet také mám.

No když to shrnu, tak mám sedlo na ozdobu za 30 000,- Kč, Sedlářství Montana a pan Eishamer výdělek a ještě jsem přišla o iluzi, že ještě existují kamarádi, kteří Vás nechtějí odrbat.

Myslím, že by se našlo více lidí s podobným příběhem, já jsem narazila na takové jednání podruhé. A alespoň bychom mohli varovat jiné zájemce před nepoctivými „řemeslníky". Toto mé sedlo je k nalezení na stránkách sedlářství Montana, pod názvem sedlo Wade na tarpana a už podle fota uvidíte, že nesedí. (Obrázky k nalezení zde: http://www.sedlarstvi-montana.cz/images/original/255.jpg, http://www.sedlarstvi-montana.cz/images/original/253.jpg). Mimochodem, nepřála jsem si, aby toto sedlo figurovalo v katalogu, jelikož gravírování jsem si vymýšlela sama, a ani toto nebylo respektováno.

Monika Jelínková
Lisovice u Slaného


Posudek sedla pana P. Abrhama, A-Saddlery:

Věc: Odborné vyjádření k zakázkovému sedlu výrobce Sedlářství Montana

Majitelka paní Monika Jelínková si objednala u výše uvedené firmy zakázkové westernové sedlo na míru na svého 9letého valacha. Částka za sedlo byla vyplacena výrobci při dodání, po vyhotovení bylo sedlo předáno výrobcem paní Jelínkové k odzkoušení.

Sedlo na první pohled působí amatérsky, základním problémem je absolutně nekontaktní kostra. Rámcově velikost na koně typu plnokrevník - v tomto případě se jedná o tarpana s typickým mohutným hřbetem, kulatými zády a nevýrazným kohoutkem.

Sedlo je v oblasti přední komory příliš úzké a vystupuje vysoko nad koněm. Následné prohnutí lyžin (tzv. bars), které se dotýkají hřbetních svalů, jsou abnormálně blízko u sebe, to způsobuje, že sedlo se na koni protáčí, což je patrné hned při nasedání, a to je velmi nebezpečné jak pro koně, tak hlavně pro jezdce.

sedlo nepasuje ani jezdciDalší nedostatky:

 • nevhodně zvolený doppel-rigging v místě opory jezdce,
 • kirty ke koni nepasují, jsou rovné a nekontaktní, neprořízlé v místě fendru,
 • zavěšení třmenových řemenů (fendrů) je mimo těžiště, jezdec nemůže správně zasednout, padá na přední rozsochu,
 • velikost a tvar posedlí vzhledem k menší plnoštíhlé postavě jezdce absolutně neodpovídá,
 • zadní rozsocha (cantle) je příliš malá, navíc o několik centimetrů vyšší, příliš kolmá k zádům jezdce.

Závěr: Kostra vyrobená na základě otisku hřbetu koně, na níž bylo sedlo postaveno, byla zvolena neodborně - neodpovídá velikost ani základní parametry.

Kostra se vymyká v rámci ke koni i k jezdci.

Po 20 letech praxe u zahraničních firem jsem oprávněn se vyjádřit na požádání k profesionálnímu provedení sedlářské práce.

V Lisovicích 7. 11. 2010
Pavel Abrham
A - Saddlery


Posudek sedla M. Hakenem, sedlářství Pinto:

V neděli 21. 11. 2010 jsem byl na žádost paní Moniky Jelínkové posoudit, jestli sedlo, které si objednala na svého koně, mu sedí, či ne. Sedlo je dobře zpracované a z dobrého materiálu, velmi precizně zdobené, koni ale nesedí zcela zásadně. Je to poznat na první pohled, v podstatě bych ho ani na koně nezkoušel.

Je úzké, a to tak, že minimálně o 2 velikosti. Koně tlačí v místě lopatky a nad hřbetem je zvednuté do výšky cca 10 cm, místo obvyklých 2-3 cm. Na dotaženém sedle jsem mezi koně a sedlo strčil ruku až po loket, mají se vejít tak 2 prsty pod přední rozsochu. Lyžiny kostry jsou příliš blízko u páteře, takže sedlo na koni nedrží a ještě tlačí v oblasti ledvin. Dále má na tento typ koně špatně zvolené těžiště upínání, takže se vzadu zvedá. Toto sedlo by bylo vhodné na nějakého štíhlého koně s kohoutkem, tak typu araba.

M. Haken
sedlářství PINTO
Davídkova 25, Praha 8


Další jednání probíhalo už za pomoci právního zástupce.

Dopis právního zástupce paní Jelínkové, advokáta JUDr. Luďka Krajhanzla, paní Vaňkové, Sedlářství Montana:

V Praze dne 26. 11. 2010

Věc: odstoupení od smlouvy o dílo
Příloha: kopie plné moci

Vážená paní Vaňková,

převzal jsem právní zastoupení paní Moniky Jelínkové bytem Lisovice 8, 273 71 Zlonice ve věci vad díla - westernového sedla pro jejího koně Normena. Moje klientka si v březnu t. r. u Vás objednala westernové sedlo na míru pro koně plemene tarpan, které jste dodala v listopadu t. r. Následně po dodání a vyzkoušení sedla na koni, pro kterého je určeno, zjistila moje klientka, že sedlo je o 2 čísla menší, resp. užší, jeho rozměr neodpovídá jak velikostí, tak i tvarem objednanému sedlu. Vámi provedené dílo - westernové sedlo má takové vady, které nelze odstranit a pro tyto vady jej nelze vůbec používat. Z tohoto důvodu se moje klientka rozhodla v souladu s ustanovením § 648 a násl. občanského zákoníku od smlouvy odstoupit - uplatnit své právo na zrušení smlouvy. Tuto skutečnost Vám sdělila poprvé telefonicky 13. 11. 2010 a dále zopakovala v několika následných telefonických rozhovorech ještě několikrát. Z vaší strany nebyla ochota o způsobu reklamace vůbec jednat, proto považujte tento dopis za písemné uplatnění vady a realizaci práva na odstoupení - zrušení smlouvy o dílo. S ohledem na to, že za sedlo byla zaplacena záloha ve výši 25.000,- Kč, žádám Vás o vrácení této částky na účet mé klientky č. xxxxxxx. Sedlo bylo ozdobeno gravírováním, které provedla paní Hana Procházková za cenu 5.000,- Kč. Žádám Vás rovněž o úhradu této škody, která byla mé klientce způsobena tím, že jste mé klientce dodala vadné a nepoužitelné sedlo. Rovněž tuto částku zašlete na výše uvedený účet. S ohledem na odstoupení od smlouvy Vás žádám o sdělení termínu, kdy si nepovedené sedlo protokolárně převezmete a od mé klientky odvezete. Při této příležitosti se můžete přesvědčit o tom, že dodané sedlo je pro koně, pro kterého bylo objednáno, nepoužitelné.

Všechny výše uvedené skutečnosti je moje klientka schopna v případě soudního sporu prokázat. K vrácení zaplacené zálohy a k úhradě vzniklé škody, celkem k úhradě částky 30.000,- (slovy třiceti tisíc korun českých) Vám dávám lhůtu do 3. 12. 2010. V případě, že tuto částku ve stanoveném termínu neuhradíte, bude se moje klientka domáhat svých nároků pořadem práva.

S pozdravem
JUDr. Luděk Krajhanzl
advokát

Dopis pí. Vaňkové JUDr. Krajhanzlovi ze dne 2. 12. 2010 (jako PDF přiložené pod článkem).

dopis pí. Vaňkové JUDr. Krajhanzlovi ze dne 2.12.2010

(Pozn.: Vyjádření pana Hakena, sedlářství Pinto: "... jsem nevěděl, že existuje speciální slabá deka, která rozšíří úzké sedlo o tři velikosti...")

Druhý dopis právního zástupce paní Jelínkové, advokáta JUDr. Luďka Krajhanzla, paní Vaňkové, Sedlářství Montana:

V Praze dne 9. 12. 2010

Věc: odstoupení od smlouvy o dílo

Vážená paní Vaňková,

dne 7. 12. jsem obdržel Vaši odpověď na svůj dopis ze dne 26. 11. 2010, ve kterém opět odmítáte oprávněnou reklamaci westernového sedla mé mandantky. Skutečnost, že sedlo neodpovídá koni, pro kterého je určeno, jsem v případě soudního sporu schopen prokázat stanoviskem dvou v oboru westernových sedel uznávaných odborníků pana M. Hakena a P. Abrhama. Z těchto posudků jednoznačně vyplývá, že sedlo nebylo vyrobeno přesně podle otisku zad koně a postavy jezdkyně, jak tvrdíte ve svém dopise. S ohledem na výše uvedené Vás opětovně žádám o vrácení zálohy ve výši 25.000,- Kč a o úhradu částky 5.000,- Kč, jako náhrady škody za gravírování sedla a to na účet mé klientky č. xxxxx. Opětovně Vás žádám o sdělení termínu, kdy si nepovedené sedlo protokolárně převezmete a od mé klientky odvezete.

K úhradě částky 30.000,- (slovy třiceti tisíc korun českých) Vám dávám dodatečnou lhůtu do 16. 12. 2010. Tuto výzvu považujte za poslední pokus o mimosoudní vyřešení sporu.

S pozdravem
JUDr. Luděk Krajhanzl
advokát


Pozn.red.:

Do dne sepsání článku (22. 12. 2010) Sedlářství Montana stále nekomunikuje, tudíž soudní jednání je zřejmě nevyhnutelné. Vyjádření zhotovitele sedla čekáme.


30.12.2010 13:00 - AKTUALIZACE:

Na základě výzvy naší redakce zareagovali na situaci paní Vaňková a pan Eisenhamer, doplňujeme jejich reakci a pohled na celou záležitost:

Dobrý den,
děkuji za Vaší nabídku a možnost vyjádřit se k této situaci. Protože zřejmě dojde k právnímu sporu, bylo by zajisté nemoudré dementovat tvrzení paní Jelínkové bod po bodu. Záběry, které si můžete prohlédnout v článku a na videu, jsou zavádějící a o tvrzeních, které článek obsahuje, dokáži s úspěchem pochybovat. Pokud chcete zaslat zinscenované video a článek o nepadnoucím sedle třeba od sedláře pana Hakena, není to žádný problém. Rovněž hanlivé názory dalších sedlářů na práci konkurence bych asi nemusela dlouho obstarávat. To bych se však chovala stejně jako autoři zmíněného článku, což doufám neočekáváte. Nevím jak se proti takové nestoudnosti zachovat a chápu všechny, kteří jsou po objektivním posouzení těchto nepravdivých údajů v článku znechuceni.
S pozdravem D. Vaňková

 

Dobrý den,

nerad se zapojuji do této debaty, ale bohužel je v článku zmíněna i moje účast, a tak bych rád uvedl některá tvrzení paní Jelínkové na pravou míru. Od rána mi telefonují přátelé, jestli jsem se nezbláznil, když předělávám kostry sedel po takové ikoně jako je kostrař pan Vaňourek. Na jeho kostrách totiž staví většina kvalitních sedlářů v naší republice. K jejich uspokojení prohlašuji, že na těchto tvrzeních není ani trochu pravdy.

 1. Nikdy jsem nedělal žádnou úpravu na přední rozsoše zmíněného sedla, natož její výměnu.
 2. Finální otisk zad byl proveden asi 4 týdny před předáním hotového sedla. Před tím nebylo jisté, zda koník při své prostorové výraznosti bude ještě někdy chodit.
 3. Při předávání sedla jsem byl ještě s dvěma dalšími sedláři svědkem vcelku bezproblémového nasednutí i sesednutí i při použití extrémně silné korekční deky. Komedie, kterou předvádí zákaznice na videu, je nedůstojná.
 4. Sedlo bylo při předání řádně vyzkoušeno v kroku a klusu na koni s majitelkou na zádech a teprve poté proběhlo finanční vyrovnání, čímž zákaznice jasně stvrdila, že je s výrobkem spokojena. Pokud by se sedlo chovalo, jak tato dáma na videu předvádí, logicky by k aktu převzetí, rovněž i nasednutí na koně, nikdy nemohlo dojít.

K zamyšlení:

 1. Pokud jsem dobře poslouchal, je toto již v pořadí desáté sedlo pořízené pro tohoto koně a všechna byla špatná, takže majitelka bude mít určitě praxi v reklamacích.
 2. Pokud jsem se dobře díval na oblé křivky koně a okolí, tak jsem nabyl dojmu, že tyto zjevně nebyly vytvořeny intenzivním pohybem po horských stráních a že sedlo bude zřejmě problém zástojný.

S pozdravem Ivo Eisenhamer

 


Máte i vy podobné zkušenosti? Řešili jste někdy podobný případ? Jak jste dopadli a s čím jste se potýkali při výrobě sedla na míru?

Napište nám své zkušenosti přímo pod tento článek. Svou radou můžete přispět do budoucna i druhým.

Připojené obrázky

Připojená videa

pí. Monika Jelínková představuje problém se sedlem

Představuje se sedlář Pavel Abrham, Avalon-Saddlery

+ ukázka, jak se dělá otisk hřbetu koně pro výběr správné kostry sedla

Ukázka nepadnoucího sedla Wade vyrobeného koni na míru

- přiložení otisku hřbetu koně, položení na koně, dotažení

Nasednutí do nepadnoucího sedla

- několik pokusů o nasednutí, posouzení sedla pod jezdkyní

Ukázka přiložení několika různě širokých koster na koně

+ vysvětlení, jak to má a nemá být a na co dávat pozor

Představení padnoucího sedla vyrobeného koni na míru

- jeho charakteristika a položení na koně

Představení dotaženého padnoucího sedla na koni

Padnoucí sedlo - nasednutí na koně a posouzení sedla pod jezdkyní

Opakované nasedání a sesedání z dobře padnoucího sedla

Vůle pohybu padnoucího sedla na hřbetě koně

Ještě jednou nasedlání nepadnoucím sedlem a nasednutí jezdkyně

Ještě jednou přiložení různých koster na hřbet koně

+ vysvětlení rozdílu a správného výběru vhodné kostry

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. cariad

  kůň

  11:29 - 28. 12. 2010

  Zdravím,
  díky za zveřejnění videí, něco podobného mi tu chybělo. Je sice spousta podobných na youtube, ale pro anglicky nemluvící jsou k ničemu. Je jen škoda, že jste se s panem sedlářem zaměřili jen na vady vámi zakoupeného sedla a neřešili třeba prostor pro lopatku koně, tam také bývá občas průšvih. Nicméně vzhledem k účelu natočení je to pochopitelné.
  Ještě drobný podotek, který s problémem souvisí sice nepřímo, ale přece jen - koníka máte strašně tlustého. Je to krásný a očividně pohodový plyšák, ale zkuste mu nasadit dietku. O takhle vypaseného koně bych se fakt bála (mám doma hafloše). Zmiňovala jste dlouhodobou rekonvalescenci, tak možná ztučněl během, nevím, ale jestli s ním ještě nemůžete víc pracovat, tak mu trochu uberte. Pak možná objevíte, že máte sedlo zase moc široké, ale to se opravit tlustší nebo korekční dekou dá.
  Držím palce při střetu s řečenou firmou a českým soudnictvím :-/

 • 2. BAddy

  Ti sedláři...

  12:15 - 28. 12. 2010

  Děkuju zaa vložení takto obsáhlého článku - je to myslím pr všechny velmi poučné.
  Já sama měla dvě sedla na míru na jednoho koně ( velmi podobný typ tomu vašemu) od dvou sedlářů a nesedělo ani jedno. Přiznám se, neměla jsem žaludek na nějaké dohady a tak po pár neúspěšných opravách sedláři, jsem sedla dala do inzerce s velkým prodělkem nakonec prodala. Obdivuji Vás, že jste se do toho pustila!

  Já nakonec prodala jak sedla i koně. Koupila jiného koně s vhodnější postavou a ten mi prací zhubl a řeším stejný problém na opačné straně , nemohu napasovat žádné sedlo a na míru už rozhodně nechci, tak jsem denně na inzerci a zkouším zkouším.

  Jinak bych ale měla jednu připomínku vyzkoušenou z vlastní zkušenosti. Mám také nějaké kilo navíc a ono někdy prostě nelze napasovat vhodnou velikost posedlí pro jezdce na malého koně. Ta v tomto bodě bych si troufla se sedlářství zastat,ve zbylém máte samozřejmě pravdu vy.

  Přeji pevní nervy a hodně štěstí...

 • 3. icegirl

  mazec

  12:42 - 28. 12. 2010

  Docela masakr...a to doslovně!!! Jedině dobře, že to ženete k soudu. Nebojím se toho, že byste to nevyhrála, je to nad míru jasné.... A milí "kamarádi", co Vám udělali tuhle službu mají už teď takovou ostudu, že můžou začít chodit kanálama. Mě už by stačila ta story o tom zdobení...měnili cenu sedla podle toho jak se vyspali. Držím palce, protože kšefty s kamarády, kdy jedna strana není zrovna košér jsou nejhorší vůbec! Samozřejmě budou kopat kolem sebe a obviňovat Vás ze všeho možného i nemožného. Vydržte a nenechte se vyprovokovat.

 • 4. icegirl

  váha

  12:53 - 28. 12. 2010

  BAddy nevím kolik vážíš:), ale 70 kilo není žádná hrůza. A hlavně u westernáků, si já osobně myslím, že je to spíš dolní hranice jejich váhy. Vždyť když se podíváš na westernové jezdce, mají všichni většinou kolem těch 70 kilo a mnohem víc. Myslím, že je to spíš výstřel do tmy od zpracovatelů nepovedeného sedla . Nic jiného jim totiž ani nezbývá než obvinit zadavatelku že je tlustá a kůň je kulatý ve hřbetě. Trochu málo k soudu bych řekla...

 • 5. nugetka

  Cena sedla

  13:14 - 28. 12. 2010

  Mě v každém případě přijde, že už se asi připravují na uhrazení ceny zpět + soudní výlohy, protože sedlo je k prodeji za 35.000 - to je tady i na mě docela síla. Jinak zdobení je velice hezké, to se musí nechat. Ale tímto si zadělali na pěkný průšvih, tady je těch koňáků hodně a věřím tomu, že si u nich už nikdo neobjedná ani koženou peněženku (jinak ty ceny mají opravdu libový - 3000 za postroj na psa, poteš prd*l).

 • 6. Nikol Javůrková

  pro a proti

  13:55 - 28. 12. 2010

  Tato story je vyhrocená do extrému a rozhodně je na místě nedat se a nevydat všechny peníze, na které sedlář nemá právo. určitě by stálo za to do budoucna napsat výsledek této kauzi. Na druhou stranu bych ráda podotkla, že pí. Vaňková se nespecializuje na sedla a pokud bych si od ní chtěla něco šít, rozhodně bych si o tom zjistila maximum a brala nanejvýš všechny připomínky ze strany sedláře, což pí. Vaňková udělala. S paní Vaňkovou mám zkušenosti vynikající co se týče zpracování westernových dek, reklamaci 5 let staré deky, kde ani nebylo jasné, zdal-li pochází z její dílny, bezplatně vyměnila, takže mi toho chování na ní příliš nesedí. Navíc by si každý majitel zprsklého koně měl uvědomit, že pokud chce westernové sedlo, musí počítat s tím, že nejspíš sedět nebude. Proto taky špička sedlářů odmítá šít sedla na takové typy zad. Nejsou přizpůsobená tvarů koster westernových sedel. Také jsem si nechávala šít westernové sedlo na hucula se silně atipickým hřbetem, byla jsem upozorněna na nedostatky a možná rizika a i tak jsem si sedlo nechala zhotovit. nesedí na 100%, ale o riziku jsem věděla. také to, že sedlář není ještě propracovaný mezi profesionály jsem si zjsitila a tak jsem drobné chyby - loupání laku, upadávání concha - nereklamovala. Také bych podotkla to, že zadavatelky kůň je silně obézní. Zajíalo by mě, kdyby pravidelně pracoval a měl váhu v normě, jak by sedlo padlo potom. Sama zadavateka psala, že kostru pasovala ještě když byl nasvalený, což se o fotkách z listopadu říct nedá.

 • 7. fran

  kvalita

  14:38 - 28. 12. 2010

  Bohužel, to sedlo je nepoužitelný krám od pohledu.

  Je smutnou pravdou, že člověk musí být půl doktora, půl právníka, půl zedníka ...... u nás aktuálně půl projektanta na topení :-). Skoro nic z toho nemůže člověk dělat úplně sám, ale má tak větší šanci poznat, že se něco děje špatně.

  Tady byla evidentně základní chyba ve výběru sedláře, protože kamarádšoft není kvalifikace.

  Mám a měla jsem několik sedel na zakázku, z toho jedno na míru, zkušenost vždy dobrá. Mé milované westernové sedlo, které mi, jak doufám, vydrží do smrti, dělal před asi devíti lety A. Frinta, ačkoliv bylo teoreticky na míru koni, na co ho položím, tam sedí. Bylo na ČT, kříženci chlaďase, ČMB, angloarabovi, na kladrubských kobylách (trochu nestylově, pravda) a sedělo, drobné odchylky dořešila deka. Jeho kvality směrem k jezdci jsem znovu docenila letos, kdy jsem se po x letech posadila do anglického sedla. Podobně se chovala další dvě sedla z jeho dílny. Kamarádka si tamtéž nechávala dělat sedlo na míru na chlaďase, to bylo potřeba doupravit, což ale provedli bez řečí a doplatku a vše je v pořádku.

  Myslím, že je potřeba mít ty věci v první řadě kvalitní a potom třeba na míru. Klump - navíc za cenu dobrého economy, rozuměj nezdobeného, modelu od renomovaného sedláře - nebude sedět z podstaty.

  Pro orientaci bych doporučila knihu "Jak si vybrat westernové sedlo" a stránky M. Nepustila.

  Ve sporu přeji hodně štěstí.

 • 8. nonius

  právní spory

  14:46 - 28. 12. 2010

  Proč mi tento příběh jak přes kopírák připomíná jednání s českou pojišťovnou? Hrůza co se děje...Bohužel v mém případě se boj nepodařilo vyhrát :-( držím palce, ať to dobře dopadne!

 • 9. nugetka

  sedlo na míru

  15:34 - 28. 12. 2010

  Reaguje na 6.

  Nezlob se na mě, ale sedlo na míru se jmenuje právě proto, že by mělo být na míru danému koni. Můj známý šije westerny, šije dobře a rád. Pokud je majitel amerického koně, nemá nejmenší problém, protože tito koně mají vesměs stejné hřbety, trochu jinak hubené nebo kulatější. Pokud ale přijde majitel jiného plemene, nebo křížence, tak buď řekne OK, ale bude to dražší, protože je to atyp (jako zřejmě v tomto případě), nebo řekne NE, na tohohle koně western neudělám, protože je to moc velkej atyp a nemuselo by se to zadařit (šije sice 10 let, ale na atypy je to prostě málo). A pokud má někdo uvedeno na www, že je to zakázkové sedlářství, tvrdí, jak udělají sedlo na míru, naúčtují si navýšenou cenu za extra službu a ono to jaksi nevyjde, je chyba na straně poskytovatele služby. ....
  OT pokud budu chtít koně mermomocí oblíknout do moravskýho kroje a někdo mi bude tvrdit, že mi to za takový a takový peníze (samozřejmě nestandadtní) ušije a pak najednou zjistí, že nemá dostatek korálků, je to jeho boj, ne muj. Poskytovateli služby může bejt úplně ukradený, jestli je kůň hubenej, obézní, nebo chodí po uších a odpíchává se ocasem. Buď do toho jde, nechá se bohatě zaplatit, nebo do toho nemá co hrabat a pak dělat ramena.
  Zadavatelce přeju, aby jí nové sedlo dělalo jen radost a to staré aby milé sedláře ještě hodně dlouho pálilo v penežence, až vyhraje soudní spor.

 • 10. micka

  souhlas

  18:07 - 28. 12. 2010

  Pokud sedlář to sedlo dělat nechtěl(nebo neuměl),tak měl říct NE! A ne udělat "šmejd" co nesedí ani koni ani jezdci (to už je na pováženou).

 • 11. BAddy

  změna zad

  18:15 - 28. 12. 2010

  no to je taky pravda, že zadavatelka psala že otisk dělali v době když byl koník ve svalu a to dnes již není, tak to určitě situaci nepomohlo.

  mě by právě docela zajímalo jak se to řeší v těchto případech, kdy zadám zakázku a pak čekám třeba rok( jako u westmana) a kůň mi do té doby nehorázně přibere třeba právě kvůli zranění a nebo naopak totálně ochabne např. po porodu (moje druhá kobyla dokázala během jednoho roku přejít z takhle placatých zad komory řekněme 5 na dnešní komoru širší 1)

  Čí je to vina potom - víte někdo?
  Sedlo by koni mělo asi sedět pořád a mělo by to jít upravovat dekama, ale občas se stanou situace jako mě viz výše a to je šílená změna zad z placky na záda jak od plňáka... Kdo pak nese vinu?

 • 12. řetězka

  objednávka u Westmana

  19:13 - 28. 12. 2010

  Reaguje na 11.

  u Westmana platíte zálohu na sedlo ten rok předem, ale měření koně probíhá až před samotnou výrobou sedla - tedy takové tři týdny předtím, než sedlo dostanete do ruky a po vyzkoušení doplatíte.

 • 13. BAddy

  ještě jinak

  21:20 - 28. 12. 2010

  Reaguje na 12.

  aha děkuju za info.
  mě obě sedla na míru neseděla hned, ale kamarádka si nechávala dělat sedlo na míru u westjacka a a sedlo jí sedělo nějaký ten měsíc, pak byl kůň nemocný a pak i taak už tolik nejezdil a najednou sedlo do necelého roka sedět přestalo. A kamarádka se dovolávala opravy, ta jí byla ale od sedláře zamítnuta s absolutním nezájmem. Co v takovém případě kdy není nikde ve smlouvě u sedla na míru uvedeno doba do kdy by sedlo mělo sedět - jakože nevím kde by se to uvádělo -? Do kdy platí sedlo na míru?
  Jiné kamarádce jiný sedlář bezplatně upravil ( vypodložením a dobroušením kostry) nesednoucí sedlo i po dvou letech.
  Jak je to tady?

 • 14. řetězka

  sedlo na míru

  21:37 - 28. 12. 2010

  Reaguje na 13.

  probůh, tak sedlář snad nebude celý život doupravovat sedla, která kdy vyrobil, podle toho jakou kondici který kůň zrovna má, ne? :D to mě docela pobavilo. sedlo je na míru koni, kterého v aktuální kondici sedlář přeměří. pokud mám koně zrovna mimořádně pohublého nebo tlustého třeba po úraze že nedělal, počkám s měřením na dobu kdy bude kůň vypadat tak, jak si představuju e má normálně vypadat a jak bude nejčastěji sedlo nosit. určité věc se dají dořešit výměnou deky, když kůň pohubne dám silnější deku a podobně, není to samozřejmě samospásné, někdy je holt potřeba na kritickou dobu sehnat sedlo jiné nebo koně nesedlat.
  mám zkušenosti se dvěma sedly na míru na atypického koně, první sedělo málo a po pár měsících se to rapidně projevilo, takže šlo do světa, koni otlaky naštěstí zmizely, tam byla částečně moje chyba že jsem tento typ (nevhodný pro dotyčného koně) vyžadovala a chyba sedláře že mi to nevymluvil.
  druhé sedlo na míru sedělo naprosto perfektně (sedlářství Frinta), akorát po půl roce když se kůň přemístil do kopcovitějšího terénu a hodně papal, rapidně se mu rozšířil kohoutek, takže ho to někdy trochu tlačí, uvažujeme že se pokusíme kontaktovat dílnu a nechat sedlo upravit, i když vím že to nebude levné - jinak je to sedlo naprosto skvělé a dokonale padlo našemu polobeganovi :)

 • 15. Tomas1234

  kauza sedlo na míru

  22:25 - 28. 12. 2010

  Tak se mě zdá, že se zase projevila ta naše povaha česká. Zkusme se na problém podívat trochu z jiné strany. Půjdete reklamovat džíny, které po Vánocích nedopnete, protože jste přibrali 3 kila v pase - asi těžko, že ? Pokud budou drahé a pěkné, pokusíte se do nich zhubnout. Jako další fakt, který mě docela záráží je promptní a 100 %vyjádření zmiňovaných výrobců sedel o nekvalitní práci firmy Montana. Připadá mě to jako velmi laciné pohanění konkurence znaleckými posudky, které by měl provádět pouze nezávislý soudní znalec v oboru a to pochybuji, že některý ze zmiňovaných tuto pravomoc má, navíc toto jejich jednání je z obchodního i řemeslnického hlediska neetické a nemorální. Ani jeden z těchto výrobců, myslím si, nemají tento způsob jednání zapotřebí. Od firmy Montana, paní Vaňkové mám vyrobena dvě westernová sedla, jedno na kobylku irského koba, která je rovněž TLUSTÁ a neforemná jako valach paní Jelínkové, tam, ale respektuji radu paní Vaňkové o správném nasedání do sedla a na koně, a pak na kobylku, která měla problémy se zády, paní Vaňková vyrobila perfektně padnoucí sedlo, ale zase musím respektovat rady hippoteraupeuta a provádět speciální cviky na posilování určitých partií zad. S firmou Montana a její majitelkou paní Vaňkovou mám pouze ty nejlepší zkušenosti.

 • 16. normenka

  sedlo

  22:42 - 28. 12. 2010

  Reaguje na 15.

  Ahoj Tomáši,to sedlo o kterém je řeč bylo naposledy zaměřeno mému koni 18.9. a dodáno 3.11. takže za tu dobu určitě nestloustl tak,aby mu bylo o 3 čísla užší a neznám žádnou deku,která by dokázala sedlo rozšířit na požadovanou velikost.A soudní znalec bude,odborníci ,kteří se k sedlu vyjadřovali nemají zapotřebí někoho pomlouvat.A určitě s zeptáš proč jsem i vybrala P.Eishamera a pí.Vaňkovou:považovala jsem je za přátele a byla jsem přesvědčena o jejich spolehlivosti.Zdraví Monika p.s. přečti si ještě jednou pozorně článek

 • 17. lokki

  sedí nesedí

  00:04 - 29. 12. 2010

  Moje zkušenost je hodně podobná, Milan Nepustil se svojí kostrovou šou nás přesvědčil, at si necháme udělat sedlo na endurance z wade kostry. Že to bude jeho první v tomhle stylu a že nám udělá prakticky nákladovou cenu. Jeho westernová sedla vypadala skutečně luxusně a řečí měl jako kdyby westernovou kostru prakticky sám vymyslel a američani už ji jenom (samozřejmě hůř) kopírovali, tak jsem se nechal ukecat - měl jsem jenom tři podmínky. Sedlo musí sedět koni, jezdec v něm musí bejt schopnej celej den jet a zároven musí bejt lehký - na závodech se několikrát za den přesedlává a u koně s kohoutkem ve 175cm výšce to znamená, že ho moje žena musí pokaždý zvedat až nad hlavu. Fakt to ani netrvalo dlouho a Milan sedlo přivezl. Byl to wade s šestnácti a půl palcovým posedlím bez hrušky a bez skirtu, celej hladkej a bez beránka vespodu. Líbil se mi, nevím jak dělá sedla teď, ale tenkrát to bylo sedlo perfektně ušitý a ze silný kůže. Zaplatit si ho nechal jako za normální sedlo, žádný za náklady, ale líbilo se mi, tak jsem to nechal tak. Zkusili jsme jak sedí na koni - musím říct, že napasovat jakoukoliv sériovou wade kostru na vysokou kohoutkovou kladrubačku chce opravdu umění - a sedělo. A to bylo taky to poslední, co na něm bylo v pořádku. Největší problém bylo posedlí v kombinaci s center seat. Prostě ne každej má takovej zadek jako Milan a pro šedesátikilovou holku to znamenalo, že si v tomhle sedle bez úrazu hold nezacválá. Takže původní cíl - sedlo na enduro padnul. Milan se k tomu postavil statečně, nejdřív řekl, že stejně jinou kostru neměl než tohohle šestnactipalcovýho wadea (takže už dopředu stavěl sedlo o kterým věděl, že nebude sedět jezdci) a pak prohlásil, že se máme nejdřív naučit pořádně jezdit. Mně bylo jasný, že posedlí fakt nezkrátí a vzhledem k tomu, že byl začátek sezony nechtělo se mi čekat na novou kostru (ne že by mi to Milan nabídnul). Míše jsem koupil winteka a do wadea jsem si sednul já. A zjistil jsem druhej problém - bars pošitý hladkou kůží jsou přímo sebevražedný, kloužou po koni prakticky na všechny strany. Zkrátím to - oprava sedla se přes urgence nekonala, od keců že rozešívat bars a dávat tam beránka je složitý až po nemám čas, nejdřív na jaře a pak na dalším jaře... to že sedlo váží přes deset kilo bylo už jenom takový malý plť na tu hromadu nefunkčností... Po dvou letech dohadování co s tím jsem si ho nakonec podšil beránkem sám a teď slouží jako provozní sedlo ve stáji. Vzhledem k jeho velikosti nijak oblíbený - před ním se hravě umísťuje deset let stará kalifornie s označením výrobce KM (díky za sedlo, pokud to čte) a několik plastovejch indií. Bohužel wade od westmana je ušitý tak dobře, že nás asi všechny přežije. Aspon mi bude trvale připomínat, že nejen precizní práce tvoří dobrý sedlo. Bez ochoty se i starat, slušnosti a sebereflexe jeho výrobce to prostě nejde. Další westernový sedla (na reining a pleasure) jsme si už nechali radši dělat jinde...

 • 18. 1westman

  sedí nesedí - to lokki

  05:52 - 29. 12. 2010

  Endurance na kladrubáka je úchylnost sama o sobě a kdybych měl v té době dostatek té vámi postrádané sebereflexe a nechtěl vám vyhovět, tak bych vás s tou herkou poslal rovnou k šípku. Bohužel jsem to neudělal, tak se mi to vrací teď po čtyřech letech... Dlužno dodat, že jste mě po celou dobu nekontaktovali, ani neměli snahu broblém řešit - ač jsem snadno dostupný na http://www.westman.cz , takže moc nerozumím tomu tvému náhle rozhořčenému příspěvku. M.

 • 19. lokki

  to westman

  11:03 - 29. 12. 2010

  Reaguje na 18.

  No naštěstí není na tobě, abys posuzoval jestli se dá nebo nedá jezdit endurance s kladrubákama a nakonec to byl tvůj nápad, udělat na něj endurance sedlo. O tom, že sedlo nesedí míše jsme spolu mluvili hned co jsi ho udělal a o tom, že pro mě potřebuje úpravy jsme se dohadovali skoro dva roky pokaždý, když si jel okolo. A to si tenkrát jezdil docela často. Jenom abych ti připoměl - když sem ještě věřil, že by sis ho opravdu po sobě mohl opravit měl jsem navíc skromné přání, ještě přidělat zpátky hrušku (a to bych si zaplatil). Ten proslov, kterej si k tomu měl si tady ve stáji holky ještě pamatujou, kdybys potřeboval někoho k připomenutí reklamace. A sorry, sedlo potřebuju na ježdění, ne na to, aby mi leželo dva roky ve stáji až si na něj uděláš chvilku. To není nijak náhle rozhořčenej přízpěvek, to byla jenom lehká asociace. Heled, mám to sedlo furt ve stáji a když se někdo rozhoduje, od koho si nechá šít sedlo,ukážu na něj - hle westman, zkus si ho... A vždycky když holky říkaj, ty voe, ňák v něm plavu, odpovím jim - znám holku, kterou westman přesvědčil, možná, když mu zavoláte, třeba vás těma řečma taky víc do toho sedla zapasuje. No už mě to tak nebere, ale občas si vzpomenu. A tuhle poznámku jsem napsal proto, aby autorka věděla že není sama, ... Počítám, že dneska už se tě to netýká - pokud se ti sedlo nepovede, tak ho po sobě normálně opravíš a nepošleš klienta někam jako tenkrát mně. Ale riskovat znova to nebudu a i přesto, že děláš krásný sedla to nikomu nemůžu doporučit, sorry... Vlastně jak o tom přemejšlím - zastav se tu až pojedeš zase kolem, přešij po mně toho beránka na bars a jako kompenzaci za dlouhý čekání přidej bucking rolls a napíšu tady, že ses k tomu postavil čelem jako chlap...

 • 20. vladka

  trochu silná káva

  14:11 - 29. 12. 2010

  Reaguje na 18.

  Pane Nepustile rozumíte sedlařině, prosím nepouštějte se do hodnocení vytrvalosti. Nazývat jakéhokoli cizího koně herkou mi nepřipadá zrovna slušné, navíc Míša dokázala s kladrubáky ve vytrvalosti dost. Ano je to plemeno ve vytrvalosti nezvyklé, ale nižší soutěže zvládá dobře. jsem na takováto vyjádření dost citlivá - s mým tažným koněm z lesa jsme také dokázali ve vytrvalosti lecos - až se to některým chytrákům zajídalo.

 • 21. BAddy

  to retezka, tomas

  15:46 - 29. 12. 2010

  Reaguje na 14.

  No já právě nejsem z těch, kteří si myslí, že by sedlo na míru mělo sedět koni celý život. Ale znám hodně lidí, kteří si to myslí.
  Mě by ale opravdu zajímalo do kdy je ten termín do kdy je slušné žádat po sedláři nápravu.

  Zrovna nyní řešíme ve stáji sedlo na míru dodané někdy k 1. listopadu. od té doby se zkouší. Jelikož nemáme halu nemohlo se zkraje listopadu zkoušet za děstě a bahna a pak už byla jen zima a horší terény. A kamarádce se dodneška nepodařilo koně zpotit tak aby věděla jak je kůń prostě opocený. Jednou je pod sedlem místa s vydrbanými chlupy podruhé ani ne,zkoušeli jsme několik dek a dohromady, pořád není jisté jestli sedí či ne, ale už jsou to dva měsíce. Jisté je že sedlo nesedí uplně jak by mělo, ale nevím jak moc, zdali se to dá poupravit dekou nebo ne. Sedlář samozřejmě nenápadně při prvním zkoušením přecházel konfrontační místa. Ale já nejsem zas až takový laik, abych si nevšimla. Navíc opět se zde stala chyba v tom, že sedlář místo 15" udělal 16", ačkoliv mu to bylo řečeno - je to zaráženjící páč, sám i viděl, že jezdkyně měří 156cm a kůň je krátký. Jinak zpracované je perfektně o tom zase žádná...

  Zajímavé je také že daný sedlář dělal tomuto koni sedlo na míru před dvěma lety, to od začátku nesedělo, ale kamarádka tenkrát o sedlech moc nevěděla, pořešili maskovacím V uvazem a dál to neřešila. Po těch dvou letech jí došlo že sedlo tedy opravdu nesedí a zadala si novou zakázku u stejného sedláře. Celkem vtipný byl okamžik když chtěla sedlář vidět jaké sedlo má a prohlásil, "které hovado dělalo tohle sedlo!" ( uplně zapomněl, že je to jeho sedlo na míru) :D
  Kůň je jeden z mála co má záda prakticky stejná a i přesto ani druhý pokus nevychází ideálně...

  Je to opravdu s těmi sedly nanic!

 • 22. janka107

  Proč stejný sedlář?

  21:35 - 29. 12. 2010

  Reaguje na 21.

  Baddy, jaký má smysl nechat si šít u stejného sedláře nové sedlo na míru, když ani to první nesedělo? :-o

 • 23. lenka

  proč jen kůň

  22:34 - 29. 12. 2010

  Jak tak čtu komentáře, tak každý píše jen jestli sedí koni, ale pokud jste četli pozorně, tak mělo být na míru i jezdci, což zdaleka neni.
  Držím palce ať to vyhrajete.

 • 24. vattunka

  sedlo na míru

  19:29 - 30. 12. 2010

  Také se tedy přidám,také jsem si nechala dělat west.sedlo na míru od Maxe Hakena,také bylo na vytrvalost ,takže takový hybrid a také na netradiční plemeno,velmi podobné co má zadavatelka-fjord.
  Osobně přijel několikrát vyzkoušet přímo kostry,ano byl s tím problém,dopředu jsem upozornila že pokud v něm nebudu schopna a hlavně kůň ve zdraví projet 100km hodím mu to na hlavu,takže kostru speciálně ubrušoval,rizika vysvětlil,vzala jsem na vědomí,prostě dělal maximum,navíc jsem si navymýšlela spoustu netradičních věcí a některé typické westernové doplňky nechtěla-špatně to nesl.a výsledek,sice první měsíce jsme ještě ladili detaily a po první sezoně upravovali cosi u třmenů,omlouvám se ale nejsem odborník a nerozumím tomu jen vím že se mi tam prodíral řemen na utahování podbřišníku,ano to sedlo už mělo najeto tisíce kilometrů a Max říkal že jezdím asi nějak moc a dlouho:-))),ale vše se doladilo a dneska mám fjordů 9 z toho 5 jezdících a i když má každý jiný hřbet mohu ho dát na jakéhokoliv z nich,samozřejmě každý má jinou deku,ta poslední dokonce fuj,stydím se dvě deky pod sedlo ,ale světe div se i tak sedí,necestuje,netočí se.a co se týče váhy,měla jsem podmínku,protože vytrvalost je váhově omezena,ale já jsem drobek a řeším druhou stranu dovažuji,takže proto vytrvalost-westernové sedlo,bez něj bych neměla šanci dovážit,ale i tak jsme to o kilo přemrskly s vysvětlením ,že pořádná kůže prostě něco váží,takže jsme právě ořezali sukně co to šlo a odlehčovali jinde,ale vše po vzájemné dohodě,já ze strany vytrvalosti on ze strany sedláře co dělá kvalitní sedla.takže za mě spokojenost.
  Vlastně máme ještě jedno na míru od Čendy Čištína-Lucky Horse,ale to bylo na klasiku ČT,kalifornie a na tom se snad ani nedá nic zkazit,ale kůň záhy oslepl takže kůň je v ohradě a sedlo na stojanu a defakto nic spolu nenajezdili.

 • 25. C.

  upravování sedel

  19:32 - 30. 12. 2010

  Reaguje na 13.

  No já nevím, ale chtít po sedláři, aby mi nadosmrti upravoval sedlo je trochu na hlavu postavený. To aby si na každý sedlo ještě napsal identifikaci koně, na kterýho to šil, aby to pak neupravoval i na jinýho. Přece když si nechám u švadleny ušít šaty, tak za ní taky neběhám, když přiberu/zhubnu (tedy nepožaduju úpravu zadarmo, protože je to přeci "na míru"). Vzpamatujte se lidi;-)

 • 26. lenka

  Reaguje na 25

  21:55 - 30. 12. 2010

  Víte nikdo nepředpokládá, že bude sedět navěky, ale na začátku by bylo dobré kdyby sedělo.

 • 27. nugetka

  reakce sedlářství Montana

  22:41 - 30. 12. 2010

  Přiznám se, že nějaké zamyšlení pana Eisenhamera mě osobně nechává zcela chladnou. Jestli ten kůň žije na Sibiři, nebo na poušti je v tomto případě tak trochu mimo. Stejně tak může být sedláři naprosto šumafuk, kolikáté sedlo již má kůň na hřbetě. Je to jen odvádění od tématu. To, že před tímto sedlem bylo 10 nepadnoucích sedel spíš ukazuje to, kolik sedlářů-chvástalů si myslelo, že to zvládnou a ono to jaksi nevyšlo. Hřbet takového koně prostě není pro amatéra.

 • 28. pony

  re

  01:22 - 31. 12. 2010

  Souhlasím s tím, že sedlář v první řadě musí sebekriticky zhodnotit, zda je schopen ušít sedlo podle konkrétních požadavků a hlavně možností, jak napasovat sedlo na koně i jezdce, aby byly obě strany spokojeny. Pokud vím, že něco neudělám 100%, tak to na rovinu řeknu a nejdu do toho - už z toho důvodu, že nehodlám vyrábět šmejd odsouzený k nepoužitelnosti pro daný účel.
  Druhá věc je ta, že koník JE opravdu dost tlustý - nechala bych si sedlo na míru udělat v takové době, kdy mám koně v nejobvyklejší kondici - pokud pohubne, nechá se dát silnější deka apod., pokud výrazně nabyde na objemu, holt smůla asi... Tady je na místě otázka, zda tenhle koník opravdu takhle vypadá po většinu roku, pokud ano, nejspíše je nejvhodnější naměřit tyto míry (pokud by šel do kondice a shodil sádlo, v záloze zůstane vhodnější deka pod sedlo).
  Jsem laik a sedlům nerozumím, i když je teoreticky možné, že video bylo natočeno takovým způsobem, aby byl divák zmanipulován a přesvědčen o něčem, co by tam na vlastní oči neviděl, i tak já vidím, že sedlo prostě koni nesedí, je kilometr nad hřbetem, což je v porovnání s tím druhým opravdu výrazně vidět... Jestli bylo nebo nebylo dostatečně dotaženo, to se nechá \"předstírat\", stejně tak i posun do stran a dopředu / dozadu... To by tam člověk musel být a sáhnout si.
  Na druhou stranu, proč by dotyčná paní pociťovala nutnost hnát k soudu něco, co si způsobila sama, a snažit se vinu hodit na druhou stranu? Tohle je už opravdu zoufalství, odhodlání domoci se spravedlnosti vybičované nehorázným chováním druhé strany - např. už jen několikeré navýšení ceny... Takhle si tedy seriózní firmu nepředstavuji.
  No, držím palce, aby tahle záležitost nakonec skončila spravedlivě, a doufám, že se to dozvíme tady na Equichannelu, asi každého zajímá, jak to dopadne.

 • 29. BAddy

  stejný sedlář OT

  01:25 - 31. 12. 2010

  Reaguje na 22.

  No já si od stejného nenechávala dělat sedlo dvakrát na stejného koně - to kamarádka ze stáje, já si nechávala dělat od dvou a vyšla jsme z toho asi v důledku hůř než ona.

  to její druhé sedlo už se hodně blíží sedícímu -> jakáto výhra, že ;-)!, To moje druhé bylo snad ještě horší než to první. :-(

 • 30. Romualdo

  hon na paní Vaňkovou?

  17:11 - 03. 01. 2011

  Od paní Vaňkové jsme sedlo měli a sedělo dobře. Neříkám, že sedlo pí Jelínkové sedí/nesedí. Už fakt, že paní "dokazuje" konkurenční firmou vadnost sedla, na mě nepůsobí zrovna nejlepším dojmem. Každopádně nebudu se vyjadřovat k tomu, zda sedí či nesedí - toto z fotek poznám těžko, navíc jsem laik. Ale pokud porovnáte videa "nasedání do špatně zhotoveného sedla" a do "dobře zhotoveného sedla" dle majitelky koně, všimněte si také způsobu nasedání - za hrušku, a za hřívu. pokud drapnu sedlo vepředu a vzadu, stáhnu ho tak jako tak, a to ať se jedná o anglii, či western, a u takto kulatého koníka obzvlášť. Protáčela se mi i dobře padnoucí sedla, protože se zkrátka neměla o co zarazit. O zvolené velikosti se zmiňovat nebudu, do toho také málo vidím. Jen jsem chtěla uvést pár poznatků s "kulatými koňmi", a že mi jich pod zadkem prošlo také dost. Toto by si navíc měli vyřešit opravdu mezi sebou a ne to tahat do médií.

 • 31. nugetka

  Proč hon?

  10:04 - 04. 01. 2011

  Reaguje na 30.

  Pokud jsem dobře četla, tak majitelka koně se snažila vše vyřešit, jen mezi sebou navzájem. Jenže paní Vaňková na toto nijak nereagovala. Nevím, jak Vám, ale já být v podobné situaci a žít v ČR (kde soudy a tahanice kolikrát fungují opravdu velice pomalu), tak asi taky zvolím tuto variantu. Nehledě na to, že cena sedla nebyla nijak mizivá. Myslím, že zadavatelka se spíš snažila poukázat na nekvalitního řemeslníka, upozornit na jeho neprofesionální jednání a varovat ostatní. Za sebe vím, že od paní Vaňkové bych si sedlo nikdy ušít nenechala.
  K tomu dokazování - a kdo jiný by měl dokázat vadnost sedla, než ten, kdo tomu nejlépe rozumí, tj. jiný sedlář? To to má demonstrovat přímo majitelka koně, nebo paní Vaňková sama? Konkurenci nemá nikdo rád, ale bohužel (pro zákazníka naopak bohudík), je toto silná páka. Pokud je konkurence čistá a nejedná se o prachobyčejné špinění něčí práce, je naopak docela prospěšná.

 • 32. Swany

  Ruku na srdce

  12:32 - 04. 01. 2011

  Celá tato situace mi připadá hodně hloupá. Za prvé, při objednání sedla věděla a viděla majitelka koně jakým způsobem se pasovala kostra na koně a základní typ kostry s vysokou zadní rozsochou si vybrala ona sama dobrovoně. Od začátku věděla, že tato konkrétní kostra má velice vysokou zadní rozsochu a proto se bude chovat jinak než sedlo které si nechala ušít jako druhé - " to které prý sedí". Položila bych základní otázku - není možné, že by toto sedlo sedělo koni, ale majitelce ne? Vždyť si tento typ posedlí vybrala a i nechala nazdobit dle svého vkusu a teď se pokouší svojí vlastní neuváženou volbu vysoké zadní rozsochy zakamuflovat nesedícím sedlem pro koně?
  Fotografie, které jsou zde publikované jsou zavádějící - stačí se podívat na to, jak osoba, která sedlo převádí má pokaždé ruce jinde - stačí zatlačit na správném místě a "nepadnoucí" sedlo se nakloní dopředu ( protože je koník sádelnatý a nejsou to svaly, které by se tak lehce nepoddaly) a nebo u padnoucího sedla tlačit v místě, kde sedí jezdec. Proč nepoužili stejnou pozici při předvádění?
  Sama jsem procedurou při výrobě sedla u p. Vaňkové prošla a mohu prohlásit, že její přístup byl velice korektní a profesionální. Sedlo mému koni padne a i mě vyhovuje posedlí, které jsem již prověřila na mnoha několikadenních výletech.
  Proč tedy objednavatelka sedlo přebírala, když již při předání bylo tak nevhodné. Nejsem odborník ale jen čitatel tohoto článku - jaké sedlo vlastně hodnotili zmínění sedláři? To přijeli za koněm a sedlem nebo viděli jen tyto fotografie?
  Ono je vždy lepší hledat chybu v druhém než u sebe, zvlášť když jsou ve hře poměrně velké peníze.

 • 33. normenka

  sedlo

  13:12 - 05. 01. 2011

  Milá Swany,musím říci,že meleš nesmysly.Nejprve si prohlédni videa a pak hodnoť.Argumentuješ jako p. Eishamer a musím ti říci že je úplně jedno kde sedlo při nasedání uchopíš,když sedí.To co píšeš o zadní rozsoše je mimo mísu.A ano, sedláři zde byli a hodnotili sedlo na koni a ne podle fotek.Znovu doporučuji:pořádně si prohlédni video a přečti článek.S tou chybou máš pravdu,ale nejsem to já ,kdo ji hledá u druhého.A pro tvou informaci: sedlo od pana Abrhama skutečně sedí,nepřetáčí se ,neklouže a dokonce jsem se s ním nepřetočila ani za jízdy,když koník zlobil jako na sedle od Montany.Takže pomalu s tím napadáním.Hezký nový rok

 • 34. Swany

  Ruku na srdce

  13:25 - 05. 01. 2011

  Reaguje na 33.

  Vzhledem k tomu, že videa nejdou otevřít - asi nemám nejnovější počítačové vybavení - nemohu si nic prohlédnout a posoudit. Ne všechny reakce lidí musí s Vaším názorem souhlasit. Krásný den.

 • 35. normenka

  sedlo

  14:05 - 05. 01. 2011

  Swany,souhlasit samozřejmě nemusíš,ale nestřílej naslepo! Zkus si stáhnout jiný prohlížeč a nemusíš mít ani nejnovější počítačovou techniku.Potom co zhlédneš videa si ráda přečtu tvůj komentář a tvou ruku na srdci.To ostatně platí i pro Romualda,který nebo která argumentuje stejným nesmyslem : ruka na hřívě nebo na hrušce,opět stejný argument jako od p. Eishamera, asi vím kdo jsi,ale to neřeším.

 • 36. HelenaG

  přehrávání videa

  14:19 - 05. 01. 2011

  Reaguje na 34.

  Pro prohlédnutí videa nemusíte mít nejnovější techniku, stačí obvyklý a rozšířený doplněk prohlížeče, flash. Instalace je zcela automatická a nevyžaduje žádné odborné znalosti, stáhněte si u vydavatele zdarma zde:
  http://get.adobe.com/cz/flashplayer/

 • 37. Anna S

  Pro Moniku

  15:24 - 05. 01. 2011

  Moniko,
  původně jsem se k tomutu tématu nechtěla veřejně vyjadřovat, ale už mi to opravdu nedá. Přednostně bych ráda napsala, že když už někoho veřejně jmenuješ, zjisti si pořádně jeho jméno - tzn. Ivo má příjmení Eisenhamer;).

  Informace o tom, proč se musela zpočátku předělávat kostra nebyla chyba v naměření koně či v zúžování přední rozsochy, ale v tom, že někde vznikl komunikační šum nejdřív o tom, jak má vypadat hruška a posléze jak má vypadat zadní rozsocha sedla. Z čehož plyne i to, že nechápu, jak můžeš obviňovat Dášu a Ivoše z toho, že ti špatně udělali posedlí, které je malé a špatně se ti v něm sedí.... Třetí kostra byla obrazem tvého přání - velká mohutná hruška a zadní rozsocha přesně na míru. Délka posedlí je tuším 16 či 16,5 palce - jak můžeš tvrdit že je posedlí malé? Do 16,5 palců se v pohodě nacpe obří chlap s velkým pozadím a ty sama tvrdíš, že máš pouhých 70 kg :-)
  Dále by mě zajímalo, jak se ti může tak extrémně přetáčet sedlo jak uvádíš.... Jak je tedy možné, že si na koni v přítomnosti Ivoše, Dáši a ještě jejich kamarádky co s nimi přijela, mohla jezdit? Jak ses dostala na koně? Jak si mohla na Normenovi klusat aniž by sedlo spadlo? (osobně si myslím, že tebou předvedené otáčení sedla je velmi zcestné a upřímně mi to příjde jako hloupost)
  U telefonátu, kdy ti Ivo volal jsem osobně byla. Slušně Tě oslovil, a ty jsi na něj spustila jako zaseknutá, velmi hlasitá deska. Posléze když Ti Ivo několikrát řekl ať se uklidníš a necháš ho mluvit, a ty si ho ignorovala, tak telefon položil... Posléze si zavolala, lehce se uklidnila a poté co sis sice vyslechla názor Ivoše, tak si spustila opět monolog, tak ti na základě toho Ivoš řekl, že se můžete uvidět u soudu.... Upřímně bych asi udělala to samé, protože házet hrách proti zdi, kde na druhé straně je velmi hlučno, ale mají zároveň ucpané uši, asi opravdu jiné východisko není.

  To co si tady napsala ohledně ceny sedla je jedna obří pomluva! Dášiná sedla se pohybují zhruba kolem 25tisíc naprosto holá, bez zdobení. I mě jakožto její kamarádce dala tuto cenu, tak jak je možné, že by tobě dala cenu o 5tisíc nižší? Upřímně se mi zdá opravdu divné, kolik komunikačních šumů mezi vámi vzniklo... a vzhledem k tomu, že já si u Dáši nechala stejně jako spousta jiných lidí sedlo šít a vím, že všechno je hezky dopředu domluvené, tak si nemyslím, že je s komunikací chyba na straně Dáši.
  Cena 30tisíc (+5tis zdobení) byla opravdu domluvená už před tím než Ti sedlo dodala, neboť já to věděla ještě dřív než ti ho vezla(jsem u ní v dílně poměrně často) a protože vím, kolik kolem sedla Dáša měla lítání (máš atypického koně a tudíž bylo i se sedlem více práce), tak chápu, že měla i cenu vyšší.

  K tomu, zda sedlo sedí nebo nesedí se vyjadřovat nebudu, protože nejsem sedlář. Každopádně od Dáši mám velmi dobře padnoucí sedlo pro mého koně ( a lidí jako jsem znám hodně). Ano, někdo se může ptát, jak je možné že poznám, že mému koni sedlo dobře sedí, když uznávám, že se v tom nevyznám - od doby co má nové sedlo, nebolí ho záda, je uvolněnější a na základě toho i spokojenější. Vím, že Dáša i Ivoš dělají svojí práci zodpovědně a vždy jsem s nimi byla naprosto spokojená.

  Upřímně pan Haken pro mě neni zde v ČR autorita co se sedlářství týče (znám mnohem lepší sedláře, kteří mají ušito už hromadu velmi kvalitních sedel, které koním dobře sedí - a ano, i ti se občas můžou utnout, ale patří mezi ně např. Milan Nepustil) a tudíž ani jeho posudku nepřikládám velkou váhu. A pan Abrham je sedlář, který zde nemá ani známé jméno.
  Je mi líto, že se tady medializuje něco, co je nafouknuté jako bublina a obsahuje to lživé informace (jak říkám, padnutí sedla nehodnotím, ale hlavně tu omáčku kolem toho).

  S pozdravem,

  Anna Stahlová

 • 38. normenka

  sedlo

  11:59 - 06. 01. 2011

  Anno,musím ti říci,že mne už začíná unavovat, ti psát abys sis pořádně přečetla článek.Při předávání sedla jsi nebyla,jinak bys věděla,že jsem nasedala ze židle,sedlo se mi přetočilo za jízdy,když koník vzal otočku mezi koňma,mám 20 svědků,o té ceně: přečti si článek,pozorně,od začátku jsem chtěla sedlo typu Wade,zadní rozsochu sem vysokou chtěla,ale netušila jsem,že bude udělaná,tak aby mne házela na hrušku,z článku by si věděla,že jsem Hrochovi říkala,že mne sedlo hází dopředu a tahá nohy do zadu,pan Abrham se vrátil po letech ze zahraničí, kde vyráběl sedla pro Lindu a Patta Parelli (ty snad znáš), ale kdybys tak hrdině nechtěla bránit své kamarády,tak by sis to přečetla.V mé přítomnosti v souvislosti se sedlem si ani jednou nebyla,takže víš akorát to co ti Hroch a Dáša řekli.A co se týče tvého sedla,mám příležitost při korektůrách tvého koně ho zhruba jednou za dva měsíce vidět a vždy mne zarazí,že tvůj kůň má vyšoupanou sedlovou krajinu(chlupy do víru atd.) a ty jsi spokojená jak ti sedlo dobře sedí a nevšimla jsem i toho jen já,ale nebyla to moje věc,tak jsem nekomenovala.A na to,že se nechceš vměšovat do této věci,si napsala už dost komentářů a dokonce si napadla i Equichannel pro předpojatost.To by mne zajímalo,co by jsme se dočetli za perly, kdyby ses vměšovat chtěla.Dej si nohy do tepla a hezký den

 • 39. Anna S

  pro Moniku

  12:52 - 06. 01. 2011

  Reaguje na 38.

  Je vidět, že ráda věci znásobuješ :-). Napsala jsem dva řádkové komentáře na FCB a teď píšu druhý tady... ano je to opravdu "dost komentářů"... a že o ceně vědělo 20 lidí :-D? Co prosim? Nebo že jezdíš na ranč každé dva měsíce? A říct, že jsem "napadla" equichannel za předpojatost, mi příjde jako dost silné tvrzení :-)...
  Už jen to, že u nás na ranči jsi byla jen jednou, protože i naše stájnice sama řekla, že tě tam viděla jednou jedinkrát a to bylo v létě :-), kdy rozhodně můj kůň neměl ošoupané chlupy na zádech;). Tuto informaci ti řekl tvůj muž kovář, který mě na tuto informaci sám při strouhání upozornil. Ano, v zimě, kdy je můj kůň chlupatý jako medvěd, tak prostě občas trochu mívá v zadní části zad po stranách od westernové deky ošoupané chlupy, tzn. o pár milimetrů zkrácené (které mívá hodně westernových koní, který pracují v zimě, a nejsou ostříháni). Prostě když hodně klušeme, tak se ti každé westernové sedlo malinko hýbe zleva do prava v zadní části sukní. Dělalo mi to sedlo jak to od Dáši, tak i to od Honzi Rejmona... paradoxem je, že v bývalé stáji, kde byli westerňáci všichni, tak měli koníci ty samé \"problémy\", přestože část z nich měla sedla na míru od různých sedlářů. Možná z toho vznikne další téma na článek, ale bude to stejně jen dalším tématem bez konce, stejně jako zda je lepší jezdit s kostrovým sedlem či bezkostrovým, zda jsou bílé chlupy pod sedlem způsobené tím či oním, atd....

  Ty budeš kolem sebe prskat ať se děje co se děje, to je přesně ten důvod proč s Tebou Ivoš ani nechtěl diskutovat, protože s tebou ani diskuze neexistuje. Jsi člověk co si vede svůj "pravdivý" monolog, že;).

  Vzhledem k tomu, že ty hrozně těžko neseš, když s tebou někdo nesdílí názor (viz reakce na některé lidi přede mnou), tak Ti ráda přenechám poslední slovo, který by sis stejně nenechala ujít :-)

 • 40. Lucky77

  "Vyšoupané chlupy"

  14:54 - 06. 01. 2011

  Reaguje na 38.

  Zdravím, to co tady píše Anna je pravda - ošoupané chlupy v oblasti víru a pod zadním okrajem westernové deky jsou v zimním období u koní v plné zimní srsti naprosto normální a k vidění na mnoha koních, čím více je zarostlý kůň v zimě ježděný, tím více je ošoupaný a jak si Anna správně pamatuje, když byla u nás na ranchi bylo to vidět na mnoha koních, kteří nosí sedla od špičkových výrobců a pracují i přes zimu v provozu pod turisty, včetně mého koně kterého jsem přes zimu intenzivně jezdila. Nyní jezdím moji klisnu v zimním období pouze 2 x týdně, má prefektní sedlo schválené i fyzioterapeutkou a ošoupaná je trošku ve zmiňovaných místech také - toto však nezpůsobuje sedlo, ale spíše tření deky a nemyslím že by se jednalo o nějaký problém.

 • 41. normenka

  sedlo

  15:58 - 06. 01. 2011

  Milé děvčátko,skutečně si tu příležitost posledního slova nenechám ujít.Jsi značně mimo mísu. 20 lidí vidělo mé přetočení se sedlem a následný pád pod koně.Mimochodem,když jsi byla u telefonátu,tak budeš vědět,že na tuto skutečnost(pád pod koně,následkem přetočení sedla,abys to pochopila i ty)mi Hroch řekl,že ho to vůbec nezajímá. Jestli myslíš rančem Krupou,tak tam sem byla vícekrát,zažila jsem i vystřídání stájníků a na vyšoupané chlupy v sedlové krajině t.j. místa po levé a pravé straně kohoutku ,o konci suknice nebyla řeč,jsem svého manžela upozornila já a právě v době kdy kůň ještě ve chlupu nebyl.Tak si nepleť výrazy.Názory se mnou sdílet nikdo nemusí,ale nesmí plkat nesmysly a obviňovat mne ze lži a podvodu.Chtěla bych vidět zrovna tebe,jakby sis nechala nepoužitelnou věc za 30 000kč a nic s tím nedělala. A mimochodem,na Parelli Wedeu(sedlo)od pana Abrhama mám naježděno už dost kilometrů a díky technologii Hi-tec,sedlo sedí lépe a lépe.Klobouk dolů před sedlářstvím Avalon,je to jako když se přesedne z Trabantu do Formule 1.A můj kůň se opět těší pod sedlo.A v podstatě mne už nebaví vyvracet ti tvoje pravdy,měla jsem tě sice za podivínskou ale milou holku,teď ti zůstalo jenom to podivínství.No ,nemáš to v životě jednoduché,tak ti přeji hodně štěstí a spoustu dalších komentářů značně z cesty.

 • 42. HelenaG

  prosím věcně

  16:16 - 06. 01. 2011

  Reaguje na 41.

  Uvedená diskuze už zabíhá do velmi osobních tónů, kdy se každý snaží vydat svou verzi situace za objektivní pravdu. Tu v tomto případě posoudí zjevně až nezaujatá třetí strana - bude-li to nutné, zřejmě tedy soud. Proto bych ráda požádala diskutující, aby zde nadále neventilovali své osobní spory a diskuzi tímto směrem neposouvali.
  Taktéž žádám ostatní čtenáře, aby nyní zbytečně nerozpoutávali bezobsažné přetlačování se "na pravdu". Ve věci pravdy musíme vyčkat oficiálního rozhodnutí.
  Děkuji,
  admin

 • 43. Lucky77

  Oprava :-)

  16:21 - 06. 01. 2011

  Reaguje na 40.

  "v oblasti víru" - chtěla jsem napsat v oblasti hřbetu, v místě kde končí westernová deka :-) ale jistě chápete chybu. Lucky
  P.S. Souhlasím s adminem že diskuze zbytečně zabíhá do velmi osobních detailů...

 • 44. Jimmyhnědka

  Zamyslete se!!!!!

  16:36 - 06. 01. 2011

  Proč se tady všichni zabýváte tím, kdo co řekl nebo napsal. Názor pana Vaňourka,o který se opírají obě strany, tady asi nikoho nezajímá. Stačí si pořádně přečíst ůvodní článek " U paní Jelínkové je to část: sedlo by měli vzít zpět" a potom argumentaci pana Eisenhamera " Na jeho kostrách totiž staví většina kvalitních sedlářů v naší republice." . S pozdravem všem

 • 45. ppindian

  Obdiv

  14:13 - 10. 03. 2015

  Monika Jelínková má můj obdiv. Jednak že se pustila do soudního sporu, a za druhé že se nezalekla zjevně ovlivněné soudkyně a vymohla změnu soudce. Poklona.

  Ještě bych se rád dozvěděl jméno první soudkyně a č.j. rozsudku, spíše asi na mail, pokud není tajné. Mohl by to být použitelný precedens a jiných podobných sporech. A návod jak postupovat.
  Díky.

 • 46. Romualdo

  Gratulace nebo osobní zviditelnění?

  15:28 - 10. 03. 2015

  Co na to říct? Gratuluji? Nevím, zda máte paní Jelínková potřebu se zviditelnit - článek stylem připomíná pořádnou kovbojku, kde od začátku bylo vše proti Vám, ale "Vaše právo zvítězilo, protože bylo více v právu", nebo chce, aby se Vám pogratulovalo (soudní spor skončil MÝM VÍTĚZTVÍM vytučněno) anebo jen škodolibě chcete zlikvidovat člověka, který zkrátka udělal chybu, vydělává si na živobytí rukama, což vy zřejmě nedovedete, jinak byste psala trošku jinak. Na tlusté koně se zkrátka sedla šijí sedla blbě. Kůň očividně tlustý je a odtučňovací kůra by mu hodně pomohla i po zdravotní stránce. Tarpani, huculové, a podobní bezkohoutkáči s tím problém mají. Mé sedlo od paní Vaňkové je v pořádku, práce je kvalitní a pěkná. Budu se těšit na pokračování až na svého koně seženete sedlo, které bude opravdu sedět a budete s ním především Vy spokojená (pokud takové vůbec existuje) třeba od sedlářství, která figurují v této kauze a dělají si reklamu a nebo si přečteme kauzu o dalším velmi neúspěšném sedlářství, které ušilo další sedlo na vašeho koně a nevyhovovalo. Abych předešla případnému nařčení z kamarádíčkování, s paní Vaňkovou kamarádky nejsme, nicméně její sedlářství patří k mým oblíbeným kvůli kvalitě práce. Její práce je dobrá, tato možná dobrá nebyla, stát se to může. A pro sedláře - příště bude třeba kauza o Vás - směle do šití sedel :-)

 • 47. ppindian

  re:

  15:46 - 10. 03. 2015

  Reaguje na 46.

  Zlikvidovat nepohodlné sedlářství které mě neštvalo jde mnohem jednodušeji než čtyřletou strkanicí.
  Zákazník chtěl reklamovat výrobek, nikoliv seriový ale vyrobený na zakázku od počátku do konce výhradně v odpovědnosti výrobce.
  Výrobce se zachoval jako vychcaný hajzlík. Normální seriózní firma telefony zvedá a nenechá se zapírat. Výrobce měl spoustu možností jak reklamaci řešit. Nevyužil ani jednu. Proto se zákazník zcela v souladu s právním řádem obrátil na soud soud rozhodl.
  Výrobce měl možnost se odvolat.
  Pokud výrobce udělal ojedinělou chybu určitě by nebyl problém výrobek opravit nebo jinak kompenzovat.

  Čistě náhodou mám pár týdnů starou zkušenost s výrobou sedla na mohutného koně se skoro rovnými zády. Sedlo je vyrobené a perfektně sedí. Není problém v zákazníkovi, ale ve výrobci.

 • 48. normenka

  Romualdo ,dvakrát čti a jednou piš !

  22:38 - 10. 03. 2015

  Reaguje na 46.

  Romualdo, Romualdo. Dříve než začnete psát takové věci, přečtěte si pořádně celou kauzu,shlédněte videa. Pro Vaše info: sedlo vyrobené a předváděné panem Abrhamem sedí bez problémů stále i po čtyřech letech. Je nesmyslné aby jste mne zde jakloliv urážela, vždyť mne neznáte! Nebo snad ano a schováváte se za přezdívkou a proto jste statečná? Píšete věci značně mimo mísu, já se právě dohodnout chtěla,ale když si vše přečtete,tak Vám to snad dojde. A všem ještě jednou opakuji : nedejte se, ikdyž Vám budou lidi psát takovéto nechuťárny. Ale těch rozumných jako je ppindian je pořád více, děkuji jim všem

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 4 čtenářů. Celkový počet bodů: 18.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com