Kamssio a Billabong Cat – oba vrcholy pro trenéra Luku

6. 09. 2021 10:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Archiv Chuchle Arena Praha Rubrika: Dostihy Zdroj: Chuchle Arena Praha Počet přečtení: 104 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V neděli 5. září se po letní přestávce vrátilo dostihové dění na centrální české závodiště, do Chuchle Areny Praha. Vrcholy dne, jehož doprovodný program se nesl ve znamení charitativních projektů a pomoci jim, byly dvě významné zkoušky: prestižní srovnávací test mílařů 43. Velká cena Prahy CK Martin Tour a poslední a nejdelší z pětice klasických dostihů 76. St Leger Factoringu České spořitelny. Exkluzivní double se podařilo trenérovi Václavu Lukovi, jehož svěřenci vyhráli obě důležitá měření sil.

Ve 43. Velké ceně Prahy CK Martin Tour (Listed, 1 600 m, 600 tis. Kč, 3l. a st.) proměnil první start na českém území v osmý kariérní triumf šestiletý valach stáje Leram Billabong Cat, do jehož sedla byla po zdravotní indispozici žokeje Jiřího Chaloupky narychlo angažovaná jezdkyně Lucie Fialová a dosáhla svého premiérového triumfu v dostihu nejvyšší kategorie. Billabong Cat vyhrál strhujícím finišem o krátkou hlavu před dalším místním novicem Heaven Forfend, o délku a čtvrt třetí skončil premiant posledních dvou ročníků tohoto dostihu Torque Power. Trenér Václav Luka se do listiny vítězů Velké ceny Prahy zapsal podruhé, stáj Leram poprvé.

Roli favorita 76. St Leger Factoringu České spořitelny (Listed, 2800 m, 600 tis. Kč, 3l. hř. a kl.) pak jistě splnil hnědák stáje Hrubý Kamssio s žokejem Petrem Foretem, jenž zvítězil o dvě a půl délky před Dionisem, na nějž další čtyři ztrácel nejlepší z tria českých odchovanců v poli Respekt. Kamssio své první vítězství kariéry ozdobil novým rekordem chuchelské dráhy (a tedy i dostihu) na trati 2 800 metrů, časem 2:54,30. Žokej Petr Foret získal po květnové Jarní ceně klisen druhý letošní klasický dostih, celkově v kariéře sedmý, kromě pěti v ČR po jednom na Slovensku a v Rakousku (tamní Derby 2017). Trenér Václav Luka (na klasické scéně dosáhl šestnácti triumfů v pěti zemích) se letos v klasickém dostihu prosadil potřetí (předtím česká i slovenská Jarní cena klisen) a stejně tak i v českém St Leger, který opanovali v roce 2017 Nagano Gold a předloni Kamssiův polobratr (stejná matka, jiný otec) Ramssio. Majitel František Hrubý si připsal sedmý klasický úspěch ve třetí zemi, (po Ramssiovi) druhý v českém St Leger.

Žokej Petr Foret docílil včetně rámcového programu dvou plných zásahů (41. double kariéry), trenér Václav Luka zaznamenal, stejně jako vloni první zářijovou neděli, kdy se konal loňský derby-den, hattrick. Závěrečný dostih dne vyhrál žokej Radek Koplík a stal se dvacátým jezdcem české historie, který dosáhl mety 300 rovinových vítězství.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com