Kaiserwalzer vítězem IV. kvalifikace na 131. Velkou pardubickou

7. 09. 2021 06:00

Obrázky: 15

Autor: Monika Suchánková Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 265 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dne 4. září se na dostihovém závodišti v Pardubicích uskutečnila poslední kvalifikace na letošní 131. Velkou pardubickou. Kromě kvalifikace se běželo dalších sedm dostihů, ve kterých se představili i možní favoriti Velké pardubické.

Vše odstartoval Pohár BICZ holding 2021 – Memoriál Oktaviána Kinského (Stchcc, III. kat, 4 150 m, pro 4leté koně). Na start se postavilo pouze pět koní, ale už na druhém skoku ztratil jezdce Cape Witcher a dostih pokračoval ve čtyřech. Na čele se mezitím usadila Jacqueline před Regtime, Giorgione a Sterli. Po poslední oranici se již na čelo začal posouvat favorit Giorgione (ž. Josef Bartoš, tr. Váňa st. Josef, Jasna) a kolem cílového sloupku proběhl na prvním místě. Druhá dokončila Jacqueline před Regtima a Sterli.

Nejlépe do Ceny Arnošta z Pardubic, podporované Dopravním podnikem města Pardubic, a.s. (Stchcc, II. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně), odstartoval Chrystal Cross a vypracoval si menší náskok. Přibližně v polovině dostihu se startovní pole, které také čítalo pouze pět jmen, srovnalo. Před náběhem na travnatý ovál si vypracoval menší náskok Medic, který ale ostatní dokázali o chvíli později zlikvidovat. Po překonání posledního skoku rozbalil svoji koncovku No Time To Lose (ž. Ondřej Velek, tr. Váňa st. Josef, Paragan Horseboxes s.r.o.) a naprosto bez problémů zvítězil. Druhý dokončil Medic před Chrystal Cross, Lad In a Mediciman.

Ve třetím dostihu, Cena DENÍKU PRÁVO (Stchcc, II. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně), se krátce o tempo staral Artistmontot. První pád přišel na Irské lavici, kde vyklopila svého jezdce spolufavoritka Dajuka. Mezitím se na čele objevil Rui Faleiro, kterého poté vystřídal Player. Mezi dvojicí vodních příkopů podklouzl Artistmontot a již pokračoval bez svého jezdce. Na travnatém oválu přešel poté do vedení Chelmsford (ž. Josef Bartoš, tr. Váňa st. Josef, Javor) a svůj náskok pouze zvětšoval. Druhý doběhl Player před Zataro, Tiep de L'est a Rui Faleiro.

V Ceně Catering Melodie (Stchcc, II. kat, 5 200 m, pro 5leté a starší koně) se sešla zajímavá jména, která můžeme vídat i ve Velké pardubické. Krátce po startu se na čele vystřídali Reki, Stretton, Talent a Del Rey. Po překonání Irské lavice z opačného směru se o tempo začal starat Bridgeur. Před posledním skokem se překvapivě dostal do čela Sacamiro (ž. Jan Odložil, tr. Ilíková Kateřina, Jezdecký oddíl Beňov) a vypálil rybník všem favoritům. Druhý dokončil Del Rey před Apple's Kamikaze, Casper a Talent.

Pátým dostihem byla Velká cena města Pardubic – EURO EQUUS – IV. kvalifikace na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou (Stchcc, NL. kat, 5 800 m, pro 5leté a starší koně). Na startu se sešlo pouze šest koní. Jako jasní favoriti se zdála dvojice od trenéra Váni, vítěz VP z roku 2019 Theophilos a nadějný Mahe King. Dvojici koní vyslal do dostihu také trenér Brečka, Kaiserwalzera a Stara. Po startu se na okamžik ve vedení objevil Beau Rochelais, ale hned před prvním skokem přibrzdil. To donutilo přejít do vedení Theophilose, který zbytek dostihu odvodil, téměř až k cílovému sloupku. Polední skok skákal Theophilos společně s Kaiserwalzerem (ž. Lukáš Matuský, tr. Břečka Jaroslav, DS Millennium), který po pěkném závěru zvítězil. Třetí dokončil Mahe King před Star, Taste of Rock a jako šestý se ztrátou doběhl Beau Rochelis.

Do Ceny společnosti AUTO IN s Kapkou naděje (Stchcc, III. kat, 4 600 m, pro 5leté a starší koně) aktivně odstartoval Polidar a vytvořil si menší náskok. Přibližně v polovině kurzu se k vedoucímu Polidarovi dotáhli i ostatní a do vedení přešel Christiano. V cílové rovině se strhl boj o vítězství, které nakonec po výborném finiši získala Kornelia (ž. Jakub Kocman, tr. Popelka Stanislav, Martin Bláha). Druhý dokončil Godfrey před Christiano, Alegoria a Hamis.

Dalším dostihem byla Cena společnosti STAFI finalizace staveb s.r.o. (Stchcc, IV. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně). Po startu se ihned do čela vydal Tiara Man před Charismatic a Bob Heart (ž. Jan Kratochvíl, tr. Vocásková Helena, 3 hearts), který si vypracoval před posledním skokem mírný náskok a udržel ho až k cíli. Za ním doběhli Charismatic, Mizuri, Wise Ruler a Youko.

Posledním dostihem odpoledne byla Cena společnosti TIPSPORT (Stchcc, V. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně), ve kterém si pro první místo doběhla Maková Panenka (ž. Jan Odložil, tr. Ilíková Kateřina, DS Ponytrans). 

Další program na závodišti by měl být ve dnech 9. a 10. října, kdy se poběží vrchol dostihové sezony, 131. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com