Jezdecké hry a tradice

 • Reflex Koně až po pás ve vodě, na nich rybáři v gumových oblecích a za nimi rybářské sítě. Obrázek, jaký jste v minulosti mohli běžně vidět na celém flanderském pobřeží, dnes můžete spatřit pouze v Oostduinkerke, kde ještě posledních sedm rybářů pokračuje ve staré tradici. A co loví? Krevety. Jsou drobné, našedlé a pro svoji zvláštní výraznou chuť...

  Autor: Bohumil Brejžek Jezdecké hry a tradice Přečteno: 164x

 • Ve středočeských Neumětelích najdete údajný Šemíkův hrob

  18. 01. 2021 15:00 − Zveřejněn před 88 dny

  Novinky.cz logo Hroby většinou patří lidským bytostem. Přesto se ale i v našich pověstech a legendách objevuje jedna výjimka. Tou je údajný hrob bájného Šemíka, koně neumětelského vladyky Horymíra.

  Autor: Vratislav Konečný Jezdecké hry a tradice Přečteno: 217x

 • Vánoční vyjížďka? Vánoční vyjížďka!

  24. 12. 2020 07:00 − Zveřejněn před 113 dny

  Užijte si čas vánoční i v době korony a do nového roku vlétněte sebejistým a dokonalým lukem! Vánoce jsou svátky plné nadějného poselství, rodinné blízkosti a setkávání. Toto poselství předků si chráníme, přestože sami sebe často označujeme jako národ ateistů a jiné křesťanské tradice kdoví jak žhavě v rodinách neudržujeme. To, jak nás magickou nití přitahují vánoční a novoroční vyjížďky, je toho důkazem. Kdy jindy, než o Vánocích cítíme...

  Autor: Gabriela Rotová Jezdecké hry a tradice 2 Přečteno: 1208x

 • FOTO: V Lužanech se čerti proháněli na koních

  10. 12. 2020 09:00 − Zveřejněn před 127 dny

  Deník.cz Rodiče se ani letos přes covidové nebezpečí čertovské nadílky nevzdali, Mikuláše s jeho družinou dětem dopřáli.

  Autor: Iva Kovářová Jezdecké hry a tradice Přečteno: 379x

 • Deník.cz Hezkou podívanou připravila vodňanská radnice společně s Jezdeckým klubem Apollo na sobotní odpoledne 5. listopadu. Do ulic města totiž vyrazili na koních čerti a andělé, kteří doprovázeli kočár s Mikulášem.

  Autor: Petr Škotko Jezdecké hry a tradice Přečteno: 312x

 • Muzejní kukátko: Ke kořenům mikulášské tradice

  7. 12. 2020 20:00 − Zveřejněn před 130 dny

  Deník.cz Mikuláš je nejznámější a díky své štědrosti a dobrotě také nejoblíbenější z adventních bytostí. Předobrazem této postavy byl skutečný Mikuláš – biskup žijící na přelomu 3. a 4. století v dnešním Turecku. Uctíván začal být ve východokřesťanských zemích (je například patronem Ruska), odkud se jeho kult začal v 10. století šířit na západ.

  Autor: Milada Fohlerová Jezdecké hry a tradice Přečteno: 233x

 • Kdo chrání koho? Koně skáčou ve Španělsku přes oheň již 500 let

  22. 01. 2020 10:00 − Zveřejněn před 450 dny

  ČT24 Španělská tradiční slavnost „Luminarias“ má své obdivovatele i odpůrce. Ve vesnici San Bartolomé de Pinares se každoročně vydávají desítky jezdců a jejich koně na ohnivou cestu. Ta je jakýmsi očistným rituálem, který má zvířatům přinést ochranu. Akce se koná v den svátku svatého Antonína, patrona domácích zvířat.

  Autor: /ize/ Jezdecké hry a tradice Přečteno: 656x

1 2 3 4 5

Nejčtenější články