Jezdecká sezona 2021 v ČR začne za čtvrt roku. Zimní pohár bude poosmé

30. 10. 2020 10:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Josef Malinovský Rubrika: Všeobecná sdělení Počet přečtení: 771 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

První jezdecké závody v sezoně 2021 proběhnou za tři měsíce. Dominantou halové sezony se již poosmé stane Zimní jezdecký pohár, jehož první vozatajské kolo proběhne v sobotu 30. ledna v Hradištku. Skoky navážou 6. února v Královicích.

Pravidla Zimního jezdeckého poháru 2021 schválil na svém říjnovém zasedání Výkonný výbor České jezdecké federace. Lišit se výrazně nebudou od těch pro sezonu 2020, a tak při každém z kol jak ve spřežení, tak ve skocích, bude bodovat nejúspěšnějších deset účastníků každé z vypsaných soutěžních kategorií. Ti se současně kvalifikují do finále, které by mělo poprvé proběhnout ve Slatiňanech u Chrudimi.

Ve spřežení se bude soutěžit v rámci seriálu opět v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží. Skoky mají Pony Tour (LP), Small Tour (L*) a Big Tour (S*), přičemž Velká túra se bude jezdit jako soutěž s finále pro 10 nejlepších ze základního kola a o výši přidělených bodů se tak bude bojovat na zkráceném parkuru.

Do celkového pořadí v seriálu Zimní jezdecký pohár budou započítány každému jezdci či vozatajovi dva nejlépe bodované výsledky z kvalifikačních závodů a body získané ve finále. V případě rovnosti součtu bodů na medailových místech rozhodne o konečném pořadí v seriálu lepší umístění ve finále. V něm bude bodovat až dvacet účastníků,“ připomněl Josef Malinovský z JK Jezdci.cz, jenž je tradičním vyhlašovatelem seriálu ve spolupráci s SK Artego.

Vozataje čekají tři kvalifikace. První se pojede v sobotu 30. ledna v Hradištku u Sadské, druhá pak 13. února ve Slatiňanech a třetí o dva týdny později v Tlumačově, kde půjde o jediný závod spřežení konaný v neděli. V sobotu se tam totiž bude skákat.

Parkurové jezdce čeká první ze čtyř kvalifikací v Královicích u Slaného v sobotu 6. února, kde bude pokračovat i 20. února a 6. března. V mezičase se uskuteční 27. února jediné moravské kolo v Zemském hřebčinci Tlumačov.

V jeden víkend a na jednom místě se budou obě disciplíny konat ještě ve Slatiňanech, kde ve dnech 13. a 14. března uspořádá Národní hřebčín Kladruby finálové klání. Ve spřežení se rozhodne o celkovém vítězi a dalších umístěných v sobotu, ve skocích pak v neděli. „Jsme moc rádi, že se organizace finále zhostí Národní hřebčín v nově zrekonstruované jezdecké hale, která nabídne účastníkům velmi komfortní zázemí,“ dodal Josef Malinovský.

Podrobná pravidla a další informace najdou zájemci na nově upravených stránkách www.jezdeckypohar.cz.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com