Jaká je dostihová termínová listina 2022

14. 10. 2021 09:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Archiv Equichannel Rubrika: Dostihy Zdroj: Jockey Club České republiky Počet přečtení: 201 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dne 21. září byla na jednání Rady JC ČR schválena TERMÍNOVÁ LISTINA NA SEZÓNU 2022. Nejen dostihy se už bezmála dva roky potýkají s omezeními covid-19, která mají dopad na ekonomickou situaci jednotlivých pořadatelů. Termínová listina přesto obsahuje stejný počet dostihových dnů jako v roce 2019, tedy v posledním roce před vypuknutím epidemie covid-19.

Stejně jako tehdy totiž termínová listina čítá 52 dostihových dnů. Na základě návrhů termínů od jednotlivých pořadatelů hrozilo několik termínových kolizí, ale tyto kolize se podařilo ve spolupráci s pořadateli vyřešit, za což jim patří poděkování. Stejně jako v minulých letech tak nedochází k souběhu dvou dostihových dnů v jednom termínu. Nedochází ani k situaci, kdy si o jednom víkendu „konkurují“ dvě závodiště kategorie A. O jednom víkendu se totiž konají dostihové dny na dvou závodištích kategorie A pouze v případě, že se na jednom konají pouze rovinové a na druhém pouze překážkové dostihy.


Termínová listina je rovněž koncipována tak, aby nevznikly kolize se zahraničními dostihovými dny, u nichž lze předpokládat vysokou účast českých koní a jezdců. Proto jsou volné termíny 5. 6. a 17. 7., kdy by se měly uskutečnit vrcholy slovenské dostihové sezóny, tedy mítink Turf Gala a Slovenské derby. Stejně tak se II. kvalifikace na Velkou pardubickou odběhne už 18. 6., aby podobně jako v letošním roce nedošlo ke kolizi s mítinkem v italském Meranu. Každopádně nadále budeme v kontaktu se zahraničními dostihovými autoritami a pořadateli, abychom případným termínovým kolizím předcházeli. Kvůli nedostatku jezdců jsou problematické především termínové kolize překážkových dostihových dnů.

Dlouhodobým problémem termínové listiny je rozdílná frekvence dostihových dnů v jednotlivých částech sezóny. Nižší počet dostihových dnů je podobně jako v minulých letech plánován v letních měsících červenci a srpnu. Pořádání letních dostihových dnů je finančně a organizačně náročnější, zároveň je ovšem potřeba zajistit dostatečnou nabídku dostihů v celém průběhu sezóny. Stále proto hledáme řešení pro doplnění dostihových dnů v tomto období.

Jockey Club České republiky

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com