Ir Howley vítězem sobotní Ceny města Olomouc CSI2*-W. Tretera druhý

30. 8. 2020 Tisková informace Autor fotek: Kateřina Návojová

Hlavním bodem sobotního programu CSI2*-W v Olomouci byla Big Tour jedoucí se jako Cena města Olomouc. V rozeskakování předvedl fantastickou jízdu Ir Richard Howley a suverénně s valachem Arlo de Blondel zvítězil. Vladimír Tretera skončil druhý.

Big Tour, Cena města Olomouce, se jela na parkuru 145 centimetrů vysokém. Výsledky této soutěže se zároveň započítávaly do světového Longines žebříčku. Přestože se v základním kole představilo přes 60 dvojic, nakonec pouze sedm postoupilo po bezchybném výkonu do rozeskakování. Velkou roli zde opět hrál čas, neboť mnoho jezdců se připravilo o start v rozeskakování právě jedním trestným bodem za překročený stanovený čas.

Skvělou jízdu předvedl v rozeskakování Ir Richard Howley. S valachem Arlo de Blondel se dostal do cíle v čase 36,97 vteřiny a zvítězil s více jak třívteřinovým náskokem. Naopak na dalších místech pak rozhodovaly desetiny sekundy.

V rozeskakování jsme měli i dvě české dvojice. Vladimír Tretera opět potvrdil, že se mu v olomouckém kolbišti daří. S hřebcem Gangster v/h Nodddevelt nechyboval a časem 40,12 vteřiny si zajistil krásné druhé místo. Aleš Opatrný s Foreverem startoval jako poslední a snažil se atakovat vítězný čas. Na třetím skoku od konce však přišla chyba a jezdec nakonec skončil sedmý.

Třetí místo obsadil po bezchybném výkonu s časem 40,44 vteřiny britský zástupce, a zároveň vítěz prvního dílu Big Tour, Jason Smith. Tentokrát sedlal valacha Queensway Royal.

Sobotní den byl pro Českou republiku ve znamení druhých míst. Nejinak tomu bylo v Grand Prix EQUIMO Junior Tour, kde po rozeskakování získala pěkné druhé místo Eliška Hasnedlová s klisnou Vepora. Junioři zakončili své snažení v Olomouci na parkuru 140 centimetrů vysokém.

Součástí sobotního programu byly také dvě finálové soutěže pro mladé koně. Mezi pětiletými slavil vítězství Radovan Cibere s klisnou Noblesse Flush Z. Vítězství mezi 6 -a 7letými koňmi putovalo do Lotyšska, když nejlepší výkon podal Kristaps Neretnieks s valachem Tako Dilait. Na závěr předposledního závodního dne jsme se dočkali české hymny, a to v Elite Tour. Na parkuru 115 centimetrů vysokém zvítězila Anna Abtová s klisnou Locita.

Startovní a výsledkové listiny naleznete na webu pořadatele s adresou www.csiolomouc.cz. Sledujte také během všech pěti dnů on-line přenos!

Podobné články
Miloslav Příhoda

První ročník Zimní jezdecké ligy vyhráli Zlatí lvi, které v Královicích při finále reprezentovali Jiří Tměj s Miloslavem Příhodou. Ten byl doslova…

Skvělá zpráva nejenom pro fanoušky parkurového sportu. Global Champions Prague Playoffs se vrátí do O2 areny – organizátoři z Czech Equestrian Teamu…