Hiporehabilitace

 • Deník.cz Z návštěvy poníků v Alzheimercentru ve Zlíně mají všichni velkou radost. Tato krásná zvířata v sobě mají velmi silný motivační náboj a jejich návštěva je u nás pravidelně provázena velmi silnými emotivními prožitky. 

  Autor: Pavla Staňková Hiporehabilitace Přečteno: 109x

 • Zdravotníkům nebo dětem pomáhají s následky koronaviru koně i psi

  8. 07. 2021 12:00 − Zveřejněn před 22 dny

  ČT24 Únava, zhoršení fyzické kondice nebo psychické problémy mohou být následky onemocnění covid-19. Pomáhat s nimi dokážou zvířata. Česká hiporehabilitační společnost (ČHS) spustila od poloviny června Post-covidový program.

  Autor: Vendula Janásová Hiporehabilitace Přečteno: 137x

 • SDH Ryzáček S dlouhodobými následky po prodělání onemocnění covid-19 se potýká mnoho lidí. Právě hiporehabilitace může být účinnou součástí komplexní péče o pacienty s Long Covid. Odborné týmy České hiporehabilitační společnosti již vytvořily potřebnou metodiku a nabízí programy na cílené zmírnění dlouhodobých následků tohoto onemocnění.

  Autor: Team ČHS Hiporehabilitace Přečteno: 514x

 • FOTO: Hipocentrum Pája pomáhá nemocným na duši i na těle

  15. 06. 2021 13:00 − Zveřejněn před 45 dny

  Deník.cz Za osmnáct let prošly stanovickým hipocentrem stovky klientů se zdravotním postižením.

  Autor: Jana Kopecká Hiporehabilitace Přečteno: 69x

 • Léčba koňmi po 12 letech: terminologie, rozdělení

  11. 06. 2021 06:00 − Zveřejněn před 49 dny

  HTFE Precizní terminologie není slovíčkaření, pokud se máme orientovat v odborných textech nebo jednat s úřady a veřejností či přednášet na konferenci. Platí to pro jakoukoliv profesi včetně hiporehabilitace. Proč je terminologie pro hiporehabilitaci tak důležitá, o tom se dočtete v dalším díle o Léčbě koněm po 12 letech.

  Autor: Věra Lantelme-Faisan Hiporehabilitace Přečteno: 454x

 • Polar.cz logo Zpestření volných chvil si po dlouhých měsících omezování užili obyvatelé chráněného bydlení Archa v Žilině. Vydali se na projížďku koňským povozem. Díky speciálně postavenému vozu si mohli zážitek dopřát i vozíčkáři.

  Autor: Petra Dorazilová Hiporehabilitace Přečteno: 185x

 • Léčba koňmi po 12 letech

  21. 05. 2021 06:00 − Zveřejněn před 70 dny

  Hipoterapie v Hucul klubu Hiporehabilitace u nás během posledních 12 let prošla mnoha změnami a dnes je na světové úrovni. Věra Lantelme-Faisan, předsedkyně České hiporehabilitační společnosti, nás provede nesnadnou cestou k současné podobě hiporehabilitace, od dětských let po zralou, 30letou dámu.

  Autor: Věra Lantelme-Faisan Hiporehabilitace Přečteno: 729x

 • ekolist.cz Ekologické centrum Kozodoj v Karlových Varech - Staré Roli se ocitlo kvůli opatřením proti koronaviru téměř bez prostředků. Farma, která ale působí zejména jako vzdělávací a sociální centrum, proto vyhlásila sbírku s transparentním účtem, kam mohou lidé přispět, aby přežila, než se bude moci vrátit do normálního provozu. Za dary nabízí ekocentrum dárky nebo...

  Autor: Pavel Peňás Hiporehabilitace Přečteno: 217x

 • ČHS vzdělává specialisty na výcvik koní

  26. 02. 2021 10:00 − Zveřejněn před 154 dny

  Erasmus Kůň je nejdůležitějším členem hiporehabilitačního týmu a jeho výběru a přípravě musí být věnována velká pozornost. Aby bylo zařazení koně bezpečné, musí být na tuto činnost cíleně vybrán a připravován. Nelze vycházet z běžné přípravy koně pro jezdecké disciplíny.

  Autor: Tým ČHS Hiporehabilitace Přečteno: 518x

 • Nebýt podpory, nemáme ani na seno. Koronavirus zastavil i hipoterapie

  27. 01. 2021 09:00 − Zveřejněn před 184 dny

  iDNES.cz Každý rok fyzicky i psychicky pomůžou tisícům zdravotně znevýhodněných, především dětem. Poslední rok ale nemohou kvůli epidemii koronaviru terapeutičtí koně nebo třeba i psi poskytovat své služby. Stáje tak strádají, pauzou ale trpí i klienti.

  Autor: knn Hiporehabilitace Přečteno: 257x

1 2 3 7

Nejčtenější články