Hiporehabilitace

 • Podpořte neslyšícího, který se stará o koně

  18. 06. 2020 13:00 − Zveřejněn před 223 dny

  Deník.cz Spolek v Líšnici se stará o koně, které využívá pro hipoterapii pro fyzicky i mentálně postižené klienty. Nyní hledá prostředky na zajištění pracovního místa pro neslyšícího mladíka, který o koně pečuje. Právě probíhá finálové hlasování jarní části programu ČSOB pomáhá regionům, který podporuje veřejně prospěšné projekty ve všech českých krajích.

  Autor: Jiří Humplík Hiporehabilitace Přečteno: 437x

 • Silný zážitek! Biatlonistka Davidová se ujala nové role

  21. 05. 2020 08:00 − Zveřejněn před 251 dny

  logo Sport.cz Silný zážitek ji nasměroval do nové role, která ale pro její okolí nemůže být zase až takovým překvapením. Markéta Davidová opětovně dala najevo lásku ke koním a všemu, co s nimi souvisí, a celé to jen potvrzuje, že jejím světem zdaleka není jen biatlon, v němž jí patří pozice české jedničky.

  Autor: vap, Sport.cz Hiporehabilitace Přečteno: 842x

 • Deník.cz Vyškovské sdružení Piafa se ocitlo ve ztrátě. Organizace, která se stará o pomoc potřebným a poskytuje terapie a rehabilitace, se musela sama obrátit na své příznivce s prosbou o podporu.

  Autor: Jakub Dostál Hiporehabilitace Přečteno: 667x

 • Léčit teplem, láskou a hlavně pohybem. To umí jen kůň

  12. 05. 2020 20:00 − Zveřejněn před 260 dny

  Český rozhlas Léčba koňskou láskou, koňským teplem a hlavně koňským pohybem – to je hipoterapie. Pohyb koně je zcela unikátní. Kůň totiž vytváří trojrozměrný pohyb.

  Autor: jsl Hiporehabilitace Přečteno: 691x

 • Ze sedla koně ku zdraví

  10. 05. 2020 12:00 − Zveřejněn před 262 dny

  Deník.cz Děti s handicapem z Královéhradeckého kraje by rády vyrazily do hor na terapeutické jízdy na koních. Právě probíhá jarní část programu ČSOB pomáhá regionům, která nabízí možnost podpořit veřejně prospěšné projekty v krajích.

  Autor: Jiří Humplík Hiporehabilitace Přečteno: 590x

 • Trochu jiní šampioni: Bublina

  21. 04. 2020 06:00 − Zveřejněn před 281 dny

  Úhlava V mohutné klisně s kopyty, kterými by vás mohla jedním kopancem poslat na onen svět, se skrývá citlivá duše a velká osobnost. V mládí dře v lese a stačí dát dvě hříbata, zkušenosti s lidmi nic moc. Na hiporehabilitaci nevhodná. Přesto si nakonec vyslouží úctu mnoha tisíci kilometry právě v roli spolehlivého hiporehabilitačního koně.

  Autor: Michaela Burdová Hiporehabilitace 2 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 5320x

 • Deník.cz Že jsou kvůli pandemii koronaviru zavřené podniky, lidé chápou. Zavřené jsou ale i některé instituce, které za normálních okolností slouží při zlepšování zdraví – například hiporehabilitační centra, jež pomáhají postiženým navracet hybnost pomocí jízdy na koni. Jejich sdružení varuje: bez pomoci může řada center skončit, což uškodí zejména...

  Autor: Jaroslav Krupka Hiporehabilitace Přečteno: 651x

1 2 3 4 5 6

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: